Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Zuckerberg
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 09:18:17
Zuckerberg

Zuckerberg…Facebookun kurucusu Mark Zuckerbergin kafasındaki tasarım büyük ses getireceğe benziyor.internet, bugün pek çoğumuzun olmazsa olmazları arasında. Dünya Bankası verilerine göre  gezegenimizdeki tahmini 2 milyar insan bugün internete erişim imkanına malik. Geriye kalan tahmini 5 milyar insan, internet üzerinden kopuk bir yaşam sürüyor. Zuckerberg’in öncülüğünü yaptığı ‘internet.org’ tasarımı, ‘internetsiz’ çoğunluğunun problemi nuz çözmeyi hdefliyor.CNN TVnina konuşan […]

ZuckerbergZuckerberg…
Facebookun kurucusu Mark Zuckerbergin kafasındaki tasarım büyük ses getireceğe benziyor.
internet, bugün pek çoğumuzun olmazsa olmazları arasında. Dünya Bankası verilerine göre  gezegenimizdeki tahmini 2 milyar insan bugün internete erişim imkanına malik. Geriye kalan tahmini 5 milyar insan, internet üzerinden kopuk bir yaşam sürüyor.

Zuckerberg’in öncülüğünü yaptığı ‘internet.org’ tasarımı, ‘internetsiz’ çoğunluğunun problemi nuz çözmeyi hdefliyor.

CNN TVnina konuşan Zuckerberg, ‘dünya üzerindeki herhangi bir insanın herhangi bir yerde bir mağazaya girip telefon edinebilmesi, internete girebilmesi ve ötek i bütü n internet kullanıcılarının erişebildiği imkanlara erişebilmesi için gayret gösterdiklerini’ ifade etti.

‘internete bağlanabilmenin bir insan hakkı olduğunu’ ifade eden Zuckerberg, ‘herkesin fikrini özgürce paylaşabildiği ve özgürce konuşabildiği bir dünyanın oldukça çok daha iyi bir yer olacağını’ görüşünü savundu.

HEDEF DAHA FAZLA KAZANÇ DEĞiL

Gerçekleşmesi hiç de kolay olmayan tasarım için şimdiden 1 milyar doların üzerinde yatırım yaptığını kaydeden Facebook CEO’sunun bu zor tasarım için Nokia ve Samsung gibi elektronik üreticileri ve Qualcomm gibi yarı iletken ve kablosuz iletişim teknolojilerine odaklanan firmaler ile anlaşmalar yaptığı biliniyor.

Hedeflerinin daha fazla para kazanmak olmadığını vurgulayan Zuckerberg: “Eğer gerçekten para kazanmak sonucu odaklansaydık, Facebook’a bağlanabilen 1 milyar insana odaklanırdır. Halihazırda bu misafirin geri kalan 6 milyardan daha fazla parası var” şeklinde mesele ştu.

‘Durumun adil olmadığını Anca k gerçeğin bu olduğunu’ anımsatan genç milyarder, buna rağmen herkesin internete bağlanmayı hak ettiğini ve enerjilerini bunun için harcadıklarının altını çizdi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz