Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Zaman Yazarı Erdoğan Haksız Buldu
  • Ana Sayfa » Haber
  • 3 Haziran 2013 - 06:06:26
Zaman Yazarı Erdoğan Haksız Buldu

Zaman’ın etkin isimlerinden Ahmet Turan Alkan bugün kaleme aldığı yazı ile konuşulacak. Alkan, Erdoğan’ın bir sözüne mercek tuttu ve bakın neler yazdı.iNTERNETHABER – Günün en dikkat çeken yazılarından birine Zaman’ın etkili bir şekilde kalemi Ahmet Turan Alkan imza attı. Başbakan Erdoğan’ı yaşanan olay ilerda haksız bulan Zaman yazarı özetle “Mesele ağaç değil başbakanın inadı” yorumunda […]

Zaman-Yazari-Erdogan-Haksiz-BulduZaman’ın etkin isimlerinden Ahmet Turan Alkan bugün kaleme aldığı yazı ile konuşulacak. Alkan, Erdoğan’ın bir sözüne mercek tuttu ve bakın neler yazdı.
iNTERNETHABER – Günün en dikkat çeken yazılarından birine Zaman’ın etkili bir şekilde kalemi Ahmet Turan Alkan imza attı.

Başbakan Erdoğan’ı yaşanan olay ilerda haksız bulan Zaman yazarı özetle “Mesele ağaç değil başbakanın inadı” yorumunda tespit edil-di.

Erdoğan’ın cumartesi günü yaptığı konuşmadaki “Dedim [r] bırakın yürüsünler” sözüne dikkat çekerek yazısına başlayan Alkan, şunları yazdı;”Bu cümlenin açılımı şu şekilde: Eğer Başbakan bizzat talimat vermeseydi, CHP’liler Beşiktaş Takımı üzerinden Taksim’e yürüyemeyeceklerdi ama Başbakan öyle rica ettiği için yürüyebildiler!Başbakan açıkça şahsi inisiyatifini kullanıyor. ihracatçılar Meclisi ve ilim Yayma Cemiyeti’nde yenide nen söyled iği üzere anlıyoruz ki Topçu Kışlası’nın ihyâsı da Başbakan’ın arzusuna bağlı bir keyfiyettir. Başbakan isteseydi kışla meselesi gündeme hiç gelmeyebilirdi öyleyse; hiç hoş bir görüntü değil!”

MESELE AĞAÇ DEĞiL BAޞBAKAN’IN iNADI

“Mesele elbette ne Kışla, ne de birtakım ağaçtan ibaret” diyen Ahmet Turan Alkan, “Başbakan’ın bu konudaki şahsi irâdesi (bir başka nokta-i nazardan inadı), mâkul yollar ile aşılamadığı için tepki büyük ve şaşırtıcı oldu” tespitinde tespit edil-di.

iNTiKAM SOĞUK YENiLEN YEMEKTiR “Başbakan’la dünya görüşü itibarı ile 100 hususun 95’inde birlik-te olduğumu tahmin ederim” diyerek yazısına devam eden Ahmet Turan Alkan, Erdoğan için şunları yazdı;

“Arada mühim bir ideolojik fark olduğunu zannetmiyorum Anca k onun inatçı, biraz da “intikam soğuk yenilen bir yemektir” yollu rövanşist doğaı, onun imajını puslandırıyor. inatçılık izâfî bir kavram; bir yerden kararlılık, sebat ve azim diye görünür; bir başka yerden “dediğim diye konuş-tuk” kibri diye tezâhür eder. Sebatla inat arasındaki mantık terazisi basirettir.

ÇEVRESiNDEKiLER CESARET Mi EDEMiYOR?Çevresinde, “Bu noktada yanlış yapıyoruz, inad etmeyelim; şöyle yollar da var” diyebilecek kimse yok mudur; siyasi geleneğimizde “Lider iyi ama etrafı yetersiz canım” diye bir bahâne vardır hani. A takımında olup biteni iyi değerlendirecek nitelikli insanlar olduğunu biliyorum: Güçleri mi yetmez, cesaretleri mi; ehemmiyetli mesele. Kırılıp döküleni görmezler mi?

YETER YAHU!

“Farkındayım, sokağa dökülenler arasında kötü niyetli kışkırtıcılar vardı ama “Yeter yahu!” noktasında tıkanmışlar daha fazlaydı ve onların duygularını önemliye almak lâzım. Vaktiyle hükümete oy veren insanlarda dahi bu asabiyetin izleri bâriz. Güler yüzlü, gönül onarıcı, şefîk bir politika dili oldukça çok mu zor?”

Zaman yazarının yazısının tamamına buraya tıklayıp ulaşabilirsiniz!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz