Yüzme Bilmeyenlerde Risk Artıyor
Gönderen: admin Tarih: 27 Ağu, 2013 At 10:29 AM | Kategorisi : Haber | 0 Yorum

Yuzme-Bilmeyenlerde-Risk-ArtiyorYüzme bilmeyenlerde risk artıyor…
Deniz ve havuzda geçen yaz günleri, çocukları enfeksiyonlara karşı savunmasız bırakabiliyor. özel olarak yüzme bilmeyen çocuklarda bağırsak ve dış kulak yolu enfeksiyonları daha oldukça çok görülüyor.
İstanbul ili – Deniz ve havuzdan kaynaklanabilecek enfeksiyonlara karşı ailelerin daha dikkatli olması gerektiğini ifade eden Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Aşkın Güra Nemlioğlu, ailelere çocuklarını yaz aylarında görülen enfeksiyonlardan nasıl korumaları gerektiği hakkında bilgi verdi.

Sağlık koşulları iyi olmayan, temizliği düzenli yapılmayan
Reklam Alanı
havuzlarda bağırsak enfeksiyonlarına sık rastlandığını hatırlatan Dr. Nemlioğlu, özel olarak oldukça çok sayıda insanın girdiği, günlük şeklinde suyunun değiştirilmediği, bakımının ve bakteriyolojik analizlerinin yapılmadığı havuzlarda dışkı yolu ile bulaşan mikroplara bağlı bağırsak enfeksiyonlarının sık görüldüğünü belirt ti. Bu nede n le çocuklar havuza girmeden ev-vel havuz suyunu yutmamaları konusunda uyarılmaları gerektiğini vurgulayan Dr. Nemlioğlu, ailelere şu tavsiyelerde bulundu:

KIZ ÇOCUKLARINA DiKKAT

Your ads will be inserted here by

Easy AdSense.

Please go to the plugin admin page to paste your ad code.

“Özellikle kız çocuklarının kuma oturması genital hijyeni bozarak idrar yolu enfeksiyonlarına ve genel cilt hastalıklarına sebe p olmaktadır. Bu nede n le kumda oyun sonrası temizlik yapılmalı, genital bölgede yabancı maddelerin kalması engellenmelidir. Yüzme n çocukların enfeksiyon risklerinin, bilmeyenlere göre daha az olduğu unutulmamalıdır. Çünkü yüzme bilmeyen çocuklar daha fazla su yutar ve özel olarak bağırsak enfeksiyonlarına daha sık yakalanır. 3 yaş üzerinde çocuklara yüzme dersleri aldırılmaya başlanabilir.

KULAK ENFEKSiYONLARINA KARޞI TIKAÇ

Dış kulak yolu iltihabına yol açmasının yakınında havuz ya da deniz suyu, kulak zarına da zarar verebilir. Bu sıkın-tı da oldukça çok şiddetli bir Ağrı ili ile kendini gösterir. Bakımları düzenli şeklinde yapılan havuzlar dahi bu soruna sebe p olabilir. Çocuklara havuz ve deniz sonrasında iyi bir banyo yaptırılması, olası mikroplu suyun kulaklarda kalıp bir enfeksiyona sebe p olmasını önleyebilir. özel olarak kulak zarına tüp takılmış çocukların kulaklarına, havuz ve denize girerken, su kaçmaması için vazelinli ya dagliserinli yağlanmış pamuk tıkaçlar kullanılmalıdır.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>