Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yolların Buzlanmasını Önlemek İçin Çare
  • Ana Sayfa » Haber
  • 9 Ocak 2013 - 17:24:11
Yolların Buzlanmasını Önlemek İçin Çare

Danfoss Isıtma Çözümleri Türkiye Direktörü Yaşar Hüseyin Şan, “Türkiye kış mevsimini ağır yaşayan ülkelerden birisi ve ülkemizde kış mevsimi boyunca birçok karayolunda, köprüde, viyadükte kar birikimi ve buzlanma nedeniyle ulaşım olumsuz etkileniyor. Maalesef bu olumsuzluklar nedeniyle yaralanmalı ve ölümlü birçok trafik kazası yaşanıyor. Maddi hasarlar ise cabası. Bu olumsuzluğu ortadan kaldırmaya yönelik ilk adım 12 […]

-Yollarin-Buzlanmasini-Onlemek-icin-Care--Danfoss Isıtma Çözümleri Türkiye Direktörü Yaşar Hüseyin Şan, “Türkiye kış mevsimini ağır yaşayan ülkelerden birisi ve ülkemizde kış mevsimi boyunca birçok karayolunda, köprüde, viyadükte kar birikimi ve buzlanma nedeniyle ulaşım olumsuz etkileniyor. Maalesef bu olumsuzluklar nedeniyle yaralanmalı ve ölümlü birçok trafik kazası yaşanıyor. Maddi hasarlar ise cabası. Bu olumsuzluğu ortadan kaldırmaya yönelik ilk adım 12 Kasım 2012’de yürürlüğe giren Karayolları Trafik Kanunun kış lastiği uygulamasıyla atıldı ancak, bunun yeterli olmadığını görüyoruz” dedi.

“Hatırlanacağı üzere yasa yürürlükte olmasına rağmen İstanbul’a yılın ilk karı düştüğünde birçok kaza meydana geldi ve köprüde yaşanan zincirleme kaza nedeniyle trafik felç oldu” diyen Şan, “Bunun sebebi, özellikle bu tip kritik yerlerde zeminden ısıtma sisteminin olmayışı ve bundan dolayı kar birikimi ve buzlanmanın yaşanması. Karayollarının tamamında zeminden ısıtma sistemini kurmak maliyetli olsa bile köprü, viyadük, tünel giriş çıkışları gibi kritik noktalarda bu sistemi kurmak en az kış lastiği uygulaması kadar önemli bir gerçek” diye konuştu.

Yaşar Hüseyin Şan, dünyanın birçok yerinde uygulamalar yapmış olan Danfoss’un grup şirketlerinden DEVI’nin geliştirdiği ‘Kar ve Buz Birikimini Engelleme Sistemi’ni yavaş yavaş Türkiye’de de uygulamaya başladıklarını söyledi. Bu konuda hayata geçen ilk projenin Ankara’da yapımı devam eden yeni Protokol Yolu olduğunu ifade eden Şan, “Ankara Protokol Yolu tamamlandığında, kış aylarında sıkıntısız, güvenli işleyen bir yol halini alacak. Bunun dışında bu sistemi birçok AVM, yürüyüş parkurları, üst geçitlere de başarıyla uyguladık. Avrupa’nın birçok ülkesindeki stad zeminlerinde yaptığımız gibi ülkemizdeki stad zeminlerinde de uygulama yapmak için görüşmeler yürütüyoruz” dedi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 1.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
Yolların Buzlanmasını Önlemek İçin Çare , 1.0 out of 10 based on 1 rating
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz