Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yeni Neslin Çocukları Çürüksüz Gülecek
  • Ana Sayfa » Haber
  • 27 Ağustos 2013 - 10:30:58
Yeni Neslin Çocukları Çürüksüz Gülecek

Yeni Neslin Çocukları Çürüksüz Gülecek…Bir oldukça çok şa-hıs tarafından hastalık olduğu dahi kabul edilmeyen diş çürüğüne karşı Türk ve uluslararası sağlık temsilcileri harekete geçti.Dünya nüfusunun yüzde 80’ini tehdit eden çürüklere karşı “sıfır çürük” sloganı ile yola çıkan Araştırmacılar, kurumlar arasında güç birliğine giderek atılabilir toplumsal adımları koordine edecek. özel olarak çocukların korkulu rüyası olan diş […]

Yeni-Neslin-Cocuklari-Curuksuz-GulecekYeni Neslin Çocukları Çürüksüz Gülecek…
Bir oldukça çok şa-hıs tarafından hastalık olduğu dahi kabul edilmeyen diş çürüğüne karşı Türk ve uluslararası sağlık temsilcileri harekete geçti.
Dünya nüfusunun yüzde 80’ini tehdit eden çürüklere karşı “sıfır çürük” sloganı ile yola çıkan Araştırmacılar, kurumlar arasında güç birliğine giderek atılabilir toplumsal adımları koordine edecek. özel olarak çocukların korkulu rüyası olan diş hekimleri 2026 yılına gelindiğinde diş çürüklerinin hiç görülmediği bir nesil olmasını istiyor. Türk Diş [r] Hekimleri Birliği ile Uluslararası Diş Çürüğüne Karşı Güç Birliği Platformu bir araya gelerek dünyada tahmini 5 milyar insanda görülen çürük hastalığının tedavi edilebilir ve önlenebilir olduğunu topluma anlatacak.

Dünyanın deği-şik yerlerinden aynı mak-sat için organize olan diş hekimleri İstanbul ilinde bir araya gelerek yeni neslin çocuklarının güzel ve sağlıklı dişlere malik olması için ilk adımı attı. Diş Çürüğüne Karşı Güç Birliği grubunun temsilcileri, İstanbul ilinde ağız ve diş sağlığı konusunda toplumu bilinçlendirmek için oluşturulan deklarasyonu imzaladı. Protokole Türkiye’yi temsilen Diş Hekimleri Birliği Genel Başkanı Prof. Dr. Taner Yücel ile Diş Çürüğüne Karşı Güç Birliği Platformu Başkanı (ACFF) Prof.Dr. Nigel Pitts imza koydu. Toplantıya katılan ötek i Araştırmacılar da protokole törenle imza attı. Toplantı bununnla birlikte yerli ve yabancı oldukça çok sayıda diş hekimini de bir araya getirmesi bakımından ehemmiyet taşıyor.

“Hedef sıfır çürük” sloganı ile imzalanan Diş Çürüğüne Karşı Güç Birliği Deklarasyonu ile diş hekimliği fakülteleri ve meslek kuruluşlarının %90’ının, 2015’e kadar diş çürüklerini önleme tedavisine yönelik yeni bir program geliştirilmesini desteklemesi ve birliğe üye ülkelerin 2020’ye kadar kapsamlı koruma ve tedavi sistemleri uygulaması hedefleniyor. Amaçlanan ise 2026 yılından sonra doğan çocukların yaşamı boyunca diş çürüğüyle mücadelemasını sağlamak.

HEDEF, OLUޞMADAN ÖNLEMEK

İstanbul ili Üniversitesi Diş Hekimliği Fakltesi’nden Prof.Dr. Oya Aktören, diş çürüklerinin önlenmesinde Türkiye için aksiyon planlarının oluşturulmasına çalışıldığını belirt ti. Platforma Türkiye şeklinde katkı sağlamak maksadı ile organizasyona katıldıklarını anlatan Aktören, diş çürüklerinin önlenmesinde lezyonların hiç oluşmaması için neler yapılabileceğini ve bu konu ile alaka-lı tüm kurum ve kuruluşların aynı çatı altında yer almaları için çalışacaklarını söyledi.

Türk Diş Hekimleri Birliği Başkan Vekili Serdar Sütçü de çürüklerin önlenmesine dairbakanlık, üniversiteler ve eğitim kurumlarının birlik-te hareket edeceğini ve herkese görev düştüğünü söyledi. . Sütçü, eğitim çalışmalarında 2014 yılında müfredat çalışmaları olacağını ve bu meseleye bakışın yenide n dan ele alınacağını sözlerine ekledi.

Protokolün üyeler tarafından imzalanmasının arkasından Nigel Pitts, imza atan tüm Araştırmacılara ve Türkiye Diş Hekimleri Birliği Genel Başkanı Prof. Dr. Taner Yücel’e plaket verdi. Hep birlik-te hatıra fotoğrafı çektirildi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz