Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Vali Tepe Türkçe Olimpiyatlarına Ev Sahipliği Yapmanın Mutluluğunu Yaşıyoruz
  • Ana Sayfa » Haber
  • 7 Haziran 2013 - 14:55:16
Vali Tepe Türkçe Olimpiyatlarına Ev Sahipliği Yapmanın Mutluluğunu Yaşıyoruz

Kars ili Valisi Eyüp Tepe, bu se-ne 11’incisi tertiplenen Türkçe Olimpiyatları’nın bir ayağına Kars ili şeklinde ev malikliği yapabilir olmanın onurunu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirt ti. Vali Tepe, Türkçe Olimpiyatları’nın geçen 11 se-ne içeresinde rüştünü ispat ettiğini ve gelinen noktada adına yakışır şekilde bir [r] olimpiyat havasına oldukça çok rahat girdiğini söyled i. ilk zamanlarda […]

Vali-Tepe-Turkce-Olimpiyatlarina-Ev-Sahipligi-Yapmanin-Mutlulugunu-Yasiyoruz
Kars ili Valisi Eyüp Tepe, bu se-ne 11’incisi tertiplenen Türkçe Olimpiyatları’nın bir ayağına Kars ili şeklinde ev malikliği yapabilir olmanın onurunu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirt ti.

Vali Tepe, Türkçe Olimpiyatları’nın geçen 11 se-ne içeresinde rüştünü ispat ettiğini ve gelinen noktada adına yakışır şekilde bir [r] olimpiyat havasına oldukça çok rahat girdiğini söyled i. ilk zamanlarda yapılan organizasyonlarda amatör ruhla hareket edildiğini gözlemlediklerini anımsatan Vali Tepe, “Amatör ruh devam etmekle birlik-te daha profesyonel ve oldukça çok daha geniş kitlelere hitap eden bir organizasyon halini aldığını görüyoruz. Yani bugün ifade edilen 140 ülkeden 2 bin 500 öğrenciyi o ülkelerden alıp getirmek, onları burada mesele k etmek, günlerce Anadolu’nun dört bir tarafındaki şehirlerde programlarını icra etmelerini sağlamak ve yenide n kazasız belasız güvenle onları anne ve babalarına ulaştırmak oldukça çok iddialı oldukça çok özel bir uğra ş ve gayret istiyor diye düşünüyorum.” diye konuş-tu.

Böylesine uluslararası bir organizasyonun Kars ili ayağının olmasının Kars ili için çok büyük hamle ve çok büyük adım olduğunu da anımsatan Vali Tepe, “Bu sayede Kars ili hem kendi adını duyurmuş olacak, hem de küresel manada böyle çok büyük organizasyon Kars’a zenginlik katacaktır. Biz tabi ev sahibi şeklinde 15 ülkeden gelecek olan arkadaşlarımızı kardeşlerimizi en iyi şekilde ağırlamaya çalışacağız. Kars’taki öğrencilerimiz ve misafirimızda üzerlerine düşeni yapıp onlar ile kucaklaşacaktır.” diye konuş-tu.

TÜRKÇE OLiMPiYATLARI UNU YAĞI HAZIRLIYOR

Kars ili Valisi Tepe, Türkçe Olimpiyatları’nın bir organizasyon olmanın ötesinde, bir çabanın ürünü olduğunu gözlemlediklerini, bu çabanın dünyanın dört bir tarafında Türkiye’nin sesi olduğunu, memleketin nefesini oralarda hissettirmek adına mutlaka ehemmiyetli bu çabanın meyvesini Ankara ilinde görev yapar iken oldukça çok rahat bir şekilde gördüğünü aktardı. Vali Tepe, “Gittiğimiz her ülkede adı Moritanya, Senegal, Umman ya daSudan olsun şunu net bir şekilde görebiliyoruz. Orada bizden birileri var. Hem orada bizi temsil etmeleri yönüyle hem de Anadolu toprağından gitmiş olan bir bürokratın, politikaçinin ve politika adamının orada açıkcasını söylemek gerekirsekendini daha güçlü hissetmesi kendini garip ve yalnız hissetmesinden öte malikli hissetmesine sebebiyet veriyor. Bu oldukça çok güzel bir şey. Bu çabaları bu konudaki emekleri unutmamalıyız. Bunu sadece devletin eliyle devletin imkânları ile yapmaya kalkar iseniz belki başarılı olursunuz. Ama gönüllülük esası üzerinden hareket ediyorsak taban oluşturan ve hakikaten bir Türkiye sempatisi oluşturan atmosferle birleştiği zaman ve siyasi çabalar ile o zaman helva olabiliyor. Yani un hazır, yağ hazır, usta hazır işte size helva. Ama o unun yağın hazırlanması lazım oralarda.” diye konuş-tu.

‘COޞKUN ARAL’I 30 se-ne ev-vel iÇERi ALMADILAR. ޞiMDi iSE VIP’TEN BUYURUN DiYORLAR’

Vali Tepe yakın tarihte TV ekranlarında bir programda Türkiye’nin ehemmiyetli aydınlarından Coşkun Aral’ın bir muhabbetine denk geldiğini ve 25-30 yıl ev-vel Afrika’da yaşadığı bir hadisede n bahsettiğini hatırlatarak şöyle söyledi:“Coşkun Aral, 30 yıl ev-vel bir belgesel çekimi için Afrika ülkelerinden birine gittiğini söylüyor. Havaalanında niye geldin kardeşim modu ile sorguya çekildiğini, sonra bir odaya çekildiğini artı orada da sorguya çekildiğini ve ‘al pasaportunu geriye dön’ denildiğini ifade ediyor. Yani o Afrika ülkesine girememiş. Yine bir belgesel çekimi için Kamboçya’ya gittiğinden söz ederek, pasaportunu uzattığını anlatarak, ‘Adam baktı pasaportuma yine ay ve starı gördü ondan sonra yüzüme baktı yanlış gelmişsiniz deyince diye konuş-tum ki yine mi aynı muamele. Sonra nasıl yanlış geldiğimi anladım. ‘Burada Türk misafirinı VIP’den alıyoruz. Yan tarafa alalım diye bizi VIP’e aldılar.'” diye konuş-tu. Sonra öğrenmiş ki adamın çocuğu oradaki Türk okullarında okuyormuş. Mealinde güzel bir konuşma yaptı ve bende izledim. Yani o konuşmadan bu memleketteki memleket sevdalısı birinin duygulanmaması duygusallaşmaması mümkün değil. Peki, bunu ne sağladı işte bunu bu olimpiyatları düzenleyen irade sağladı. Biz o sayede bugün daha sağlam daha güçlü kendimizi hissediyoruz.” diye konuş-tu.

Kaynak: Cihan

HABERiN RESiMLERi

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz