Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Umut İçin Bin 500 İmza
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 08:55:58
Umut İçin Bin 500 İmza

Umut için bin 500 imza…Antalya’da, 2008 yılında geçirdiği trafik kazası netice-si felç kalan ve ‘Umut’ ismi verilen gencin koruyucu anneliğini yapan Gülsüm Kabadayı’y…Antalya’da, 2008 yılında geçirdiği trafik kazası netice-si felç kalan ve ‘Umut’ ismi verilen gencin koruyucu anneliğini yapan Gülsüm Kabadayı’ya Rus annelerden destek geldi. Rus anneler, Umut’un tedavisinin yapılabilmesi için Başbakan Erdoğan ve Aile […]

Umut-icin-Bin-500-imzaUmut için bin 500 imza…
Antalya’da, 2008 yılında geçirdiği trafik kazası netice-si felç kalan ve ‘Umut’ ismi verilen gencin koruyucu anneliğini yapan Gülsüm Kabadayı’y…
Antalya’da, 2008 yılında geçirdiği trafik kazası netice-si felç kalan ve ‘Umut’ ismi verilen gencin koruyucu anneliğini yapan Gülsüm Kabadayı’ya Rus annelerden destek geldi. Rus anneler, Umut’un tedavisinin yapılabilmesi için Başbakan Erdoğan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma ޞahin’e yazdıkları mektubu, topladıkları bin 500 imza ile [r] birlik-te gönderdi.

UMUT iLE alaka-lı BiLGi ALDILAR

Antalya ilinde yaşayan ve bazıları Türkler ile evli olan Rus ve Türki Cumhuriyetlerden gelen kadınlar, Gülsüm Kabadayı’yı ziyaretlerine sürüyor. Rus kadın milleti Kabadayı’dan Umut ile alaka-lı bilgi aldı. Umut’un hikayesi 6 ay ev-vel Moskova’da TVprogramlarına mesele olmuş, Gülsüm Kabadayı da canlı şeklinde yayım misafiri şeklinde katılmıştı. Bu program Rusya’da büyük ses getirmiş ve Gülsüm Kabadayı’ya binlerce Rus anne destek vermişti. O Rus anneler Umut’un son hali hakkındaki bilgileri ise Antalya ilinde yaşayan Rus kadınları temsilen trikoistanlı tercüman Saida Nauruzova’dan alıyor.

iNTERNETTEN SORUYARLAR

Rus arkadaşları ile birlik-te sıklıkla Umut’u ziyaret ederek, gelişmeleri internet aracılığı ile Rusya’daki annelere aktaran Saida Naurozova, Gülsüm Kabadayı ve Umut ile bir hasta ziyareti için gittiği hastanede tanıştığını söyled i. Naurozova, “Sonra da ziyaretlerimiz devam etti. Gülsüm Kabadayı ile birlik-te Rusya’ya gittik. Orada TVprogramlarına katıldık. ޞimdi de o programın izleyicileri Umut’un son halinu merak ediyorlar. sürekli bir şekilde internet üzerinden Umut’un yaşamında bir gelişme olup olmadığını soruyorlar. Rus seyirciler en oldukça çok da Umut’un annesinden haber olup olmadığını, tedavisinin başlayıp başlamadığını soruyorlar” diye konuş-tu.

UMUTLA BEKLiYORUZ

Umut’un tedavisi için özel bir merkezden davet geldiğini hatırlatan Naurozova, “Ama Gülsüm anne koruyucu aile olduğu için oraya Umut’u götüremiyor. Rus anneler bunun sonucu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma ޞahin’e Umut’un tedavisinin yapılması için mektup yazdılar. Bu mektubun altına da bin 500 şa-hıs imza attı. Bu bin 500 imza 3 günde toplandı. Mektup ve imza yerlerine ulaştığına dair bize bilgi geldi. Allahın izniyle güzel bir cevap gelecek. Hepimiz umutla bekliyoruz” diye konuş-tu.

RUS ANNELERE TEޞEKKÜR EDERiM

Beş yıldır hiç tanımadığı bir gencin bakımını üstlenen Gülsüm Kabadayı ise Rus annelerin duyarlılığı karşısında oldukça çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Dil, din, ırk ayrımı yapmadan Rusya’da anneler birlik olmuşlar. Orada anneler imza kampanyası başlatmış. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Bakan Fatma ޞahin’e Umut’un tedavi edilmesi için yazılan mektubun altına imza atmışlar. az zaman içerisinde bin 500 anne imza atılmış. sürekli söylüyorum. Umudumu hiçbir zaman yitirmedim. Annelerin bu duyarlılığı da bunu ispatladı. Biz ‘Umut’ için tek yürek olduk. inanıyorum Umut’un tedavisine en az zaman içerisinde başlayacağız. Rus annelerin hepsine teşekkür ediyorum” diye konuş-tu.

VERiLEN SÖZLER TUTULMADI

Kabadayı, bugüne kadar verilen sözlerin hiçbirinin tutulmadığını hatırlatarak, elektrik ve su faturalarının dahi ödenmediğini söyledi. Rus annelerin Bakan ޞahin’e yazdığı mektupta şu ifadeler yer alıyor:

“Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma ޞahin, biz Dünya’nın her köşesinden Rusça dilini n ve konuşan misafirin oluşturduğu sivil bir topluluğuz. tahmini 7 aydır özel olarak Rus TVprogramlarında yayımlandıktan sonra ala-ka ve merakla kimliği bilinmeyen bir Rus gencinin kaderinin nasıl tayin edileceğini umutla bekliyoruz. Bu genç 30 Ağustos 2008 tarihi itibarı ile Antalya ilinde trafik kazası geçirmiş ve bu trafik kazası sonucunda felç olmuştur. 5 yıldır bu durumda olup, konuşamıyor, hareket edemiyor ve en önemlisi de ailesi, tanıdıkları ve geçmişi olmayan bir insan konumundadır. Biliyoruz Türkiye Cumhuriyeti devleti ona malik çıktı. Yardım ve desteklerini esirgemedi. bundan sonra bu genç T.C vatandaşı ve ismi Mustafa Öz. Onunla ilgilenen ve ona yardımcı olan, koruyucu annesi Gülsüm Kabadayı oldukça çok vicdanlı bir kadın ve adeta bir melek kalbine malik. Onun bu, iyiliği ve özverisi ve en önemlisi de insan sevgisine oldukça çok teşekkür ediyoruz. Sayın Fatma ޞahin, ޞubat 2013 yılı’te Mustafa Öz’ün Samsun’daki Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniği’nde ücretsiz şeklinde tedavi teklifi yapılmış ve söz verilmiştir. Anca k Gülsüm Kabadayı ve Mustafa Öz’ün Antalya ili dışına çıkmaları Antalya ili Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Afife Taş, tarafından izin verilmemiştir. Onun Türkiye’nin en iyi tedavi merkezlerinden birinde olmasının gerekliliğini hepimiz biliyoruz. Zira 5 yıldır hiçbir ilerleme kaydedilmedi. Ve en önemlisi de tedavisinde böyle bir imkan sunulmuşken deği-şik alternatifleri denemek ve bu süreci biran ev-vel başlatmaktır. Bu sorunu n çözümü için size başvurmaktayız. Biz hepimiz bir yürek olup Mustafa Öz’ün manevi anneleri, babaları, kardeşleri olduk, onun mutlu ve sağlıklı bir birey olması bizim en büyük isteğimizdir. Sizin de bizim gibi hisseden vicdanlı bir insan ve en önemlisi de bir anne olduğunuza inanıyoruz. Bu sadece bir adım, bu durumda olan masum insanlara yardım etmeyi amaçlıyoruz. Her şey için şimdiden oldukça çok teşekkür ediyor. Gereğinin yapılmasını arz ediyoruz. Saygılarımızla.”

BAޞBAKAN ERDOĞAN’A MEKTUP

Rus annelerin Başbakan Erdoğan’a yazdığı mektupta ise şu sözler yer aldı:

“Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bu yılın Ocak ayında Rus TVkanallarında hiç kimsenin bilmediği, tanımadığı 2008 yılında Antalya ili karayolunda trafik kazası geçirip felç olmuş bir gencin hayat hikayesi yayımlandı. Bizler, Rusya’dan, Asya, Avrupa, Amerika ülkelerinden Rus misafiri şeklinde Mustafa Öz’ün (Umut’un) hikayesini üzüntü ve hayretle izledik.Ve onun bu yaşam savaşını takip etmeye başladık.Türkiye Cumhuriyeti’nin bu kişiye yapmış olduğu destek ve yardımlar için oldukça çok teşekkür ediyoruz. Aynı şekilde Antalya ili Valiliği’ne, Antalya ili sosyal kurumlarına, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi çalışanlarına Mustafa Öz’ün bu yaşam savaşına destek veren ve hakkı geçen herkese teşekkürlerimizi gösteriyoruz. Koruyucu annesi Gülsüm Kabadayı’nın onun için yaptıkları bizlere büyük insan sevgisini ve gerçek anne sevgisini gösterdi. Sayın Başbakan, dört buçuk senedir Umut felç ve hiçbir gelişme gösterememektedir. Bu yüzden bizler, sizin politik otoritenize ve devlet liderliğinize güvenerek bu mektubu yazıyoruz. Lütfen Umut’un Antalya ili sınırları dışına çıkması ve Samsun’daki Romatem tedavi merkezinde tedavi olabilmesi için bir çözüm üretiniz. Samsun’daki Romatem Kliniği, Umut’a ücretsiz tedavi imkanı sunmaktadır. Böyle ağır operasyonlar geçirmiş ve bu zorlukta olan bir insan için, her gün oldukça çok önemlidir. Rehabilitasyonda tedavi eksikliği sebebi ile her gün hayata dönme şansını kaybetmektedir. Merak ve heyecanla, mektubumuzun okunmuş olmasını umut ederek çözümünüzü bekliyoruz. Ve yine umut ediyoruz ve inanıyoruz ki Mustafa Öz’ün, tedavisi onun yararına bir çözüm olacak. Saygılarımızla.”

(iHA)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz