Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Twitterda En Çok Takip Edilen Lider?
  • Ana Sayfa » Haber
  • 14 Ağustos 2013 - 07:35:05
Twitterda En Çok Takip Edilen Lider?

Twitter’da en oldukça çok takip edilen lider 3 milyon 239 bin 322 kişiyle Başbakan Erdoğan. Erdoğan’ı 1 milyon 402 bin 377 kişiyle CHP lideri Kılıçdaroğlu izliyor.Ankara ili – Yaşar Üniversitesi iletişim Fakültesi Halkla ilişkiler ve Reklamcılık Bölümü incele-me Görevlisi Cudi Kaan Okmeydan, Twitter’da en oldukça çok takip edilen liderin 3 milyon 239 bin 322 kişiyle […]

Twitterda-En-Cok-Takip-Edilen-LiderTwitter’da en oldukça çok takip edilen lider 3 milyon 239 bin 322 kişiyle Başbakan Erdoğan. Erdoğan’ı 1 milyon 402 bin 377 kişiyle CHP lideri Kılıçdaroğlu izliyor.
Ankara ili – Yaşar Üniversitesi iletişim Fakültesi Halkla ilişkiler ve Reklamcılık Bölümü incele-me Görevlisi Cudi Kaan Okmeydan, Twitter’da en oldukça çok takip edilen liderin 3 milyon 239 bin 322 kişiyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyled i. Erdoğan’ı 1 milyon 402 bin 377 kişiyle CHP Genel [r] Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu izliyor.

SiYASi PARTiLER SOSYAL MEDYA ile iLGiLENMiYOR

Okmeydan’ın yüksek lisans tezi şeklinde yaptığı araştırmada, dünyada sosyal medya platformlarına daha fazla ala-ka gösteren ve sadece Facebook’ta 30 milyondan fazla üye ile Avrupa’da 1. sırada yer alan Türkiye’de “siyasi partilerin” sosyal medya platformlarına alakasız kaldığı görül-dü. Devletten seçim yardımı almayan partilerin TBMM’de yer alan partilere göre sosyal medya platformlarını daha oldukça çok kullandıklarını ifade eden Okmeydan, “Dünyadan örneklere baktığımızda, 2008 yılında ABD Başkanı Barack Obama’nın 16 deği-şik sosyal medya platformlarından seçmenleri ile iletişime geçtiği, ingiltere ve Avustralya’da da 2010 yılında gerçekleştirilen genel seçimlerde partilerin aktif şeklinde sosyal medya platformlarını kullandıkları görülmüştür. faka t Türkiye’de 2011 genel seçimlerine baktığımızda CHP dışındaki partilerin sosyal medya platformlarında yeteri kadar yer almadıkları gözlemlenmektedir” diye konuş-tu.

“POLiTiKACILAR GELENEKSEL MEDYAYI TERCiH EDiYOR”

Türkiye’deki siyasi partilerin sosyal medya platformları üzerinden takipçileri ile diyalog kurmayı başaramadıklarını da ifade eden Okmeydan şunları ifade etti:

“Bu durumda parti ve takipçileri arasında ve takipçilerin kendi aralarında, herhangi bir fikir alışverişi ve düşünce paylaşımı söz konusu değildir. faka t bunlara rağmen incele-me Türkiye’deki siyasi partilerin 2011 genel seçimleri döneminin arkasından sosyal medya platformlarına daha oldukça çok ehemmiyet gösterdiğini ortaya koymaktadır. Bu bağlamda 2011 genel seçimleri döneminde hiçbir sosyal medya platformunda yer almayan partilerin, seçimlerin hemen ardından, sosyal medya platformlarına yöneldikleri, 2011 genel seçimleri döneminde sosyal medya platformlarında zaten hesapları bulunan partilerin ise seçim döneminin arkasından sosyal medya platformlarındaki hesaplarında daha oldukça çok paylaşımda bulundukları görülmektedir. Bu durum 2011 genel seçimleri döneminde geleneksel medya platformlarının Türk siyasi partileri tarafından daha oldukça çok tercih edildiği şeklinde yorumlanabilir.”

Twitter’da en oldukça çok takip edilen politikaçinin 3 milyon 239 bin 322 takipçi sayısı ile Başbakan Erdoğan olduğuna dikkat çeken Okmeydan, Erdoğan’ı 1 milyon 402 bin 377 takipçiyle Kılıçdaroğlu, 645 bin 158 takipçiyle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 74 bin 899 kişiyle Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu ve 28 bin 726 takipçiyle BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin izlediğini aktardı.(ANKA)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz