Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Twitter Üniversitesi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 09:37:54
Twitter Üniversitesi

Geçtiğimiz birtakım aydır Marakana adlı açık kaynak kodlu eğitim firması ile birlik-te bir firma içi eğitim programı üzerinde çalışan Twitter Marakana’yı satın almaya karar verdi.Teknik meselelerde eğitim veren Marakana, Twitter’ın mühendislik ekibine katılabilir ve bu ekibin eğitimlerini sağlayabilir olan Twitter Üniversitesi’nin temelini oluşturacak. Twitter Üniversitesi, firma içerisinde mühendislere verilen pek oldukça çok deği-şik eğitimi tek […]

Twitter-UniversitesiGeçtiğimiz birtakım aydır Marakana adlı açık kaynak kodlu eğitim firması ile birlik-te bir firma içi eğitim programı üzerinde çalışan Twitter Marakana’yı satın almaya karar verdi.
Teknik meselelerde eğitim veren Marakana, Twitter’ın mühendislik ekibine katılabilir ve bu ekibin eğitimlerini sağlayabilir olan Twitter Üniversitesi’nin temelini oluşturacak.

Twitter Üniversitesi, firma içerisinde mühendislere verilen pek oldukça çok deği-şik eğitimi tek bir çatı altında toplamanın yakınında daha sistemli bir hale sokacak.


Daha da güzeli, Twitter bu üniversite için hazırlanan içeriklerin bazısını herkesin kullanımına açmayı planlıyor…

marakana-logoGelişmeyi duyuran blog yazısında Chris Fry, Marakana’nın kurucuları Marko Gargenta ve Aleksandar Gargenta’nın eğitim konusundaki yaklaşımları ve iştikar liderliklerinden oldukça çok etkilendiklerini belirt ti. 2005 yılında kurulmuş olan Marakana’nın web sitesinde yer alan duyuruda da girişimin kurucuları Twitter’a katılmaktan duydukları heyecanı dile getirdiler.

“Mühendisler için en iyi çalışma ortamı”

Bu hamle Twitter’ın nitelikli iş gücünü sürekli geliştirmesini sağlamanın ötesinde, firmayı bu profile uygun yeni adaylar için daha cazip kılıyor olması bakımındanda önemli. Blog yazısında yer alan “Twitter’ın mühendisler için dünyadaki en iyi çalışma yeri olmasını istiyoruz” ifadesi de zaten bunu oldukça çok net bir şekilde ortaya koyuyor.

Bilişim dünyasında nitelikli iş gücü ehemmiyetli bir sıkın-tı olma özelliğini koruyor. Bu durum sadece teknolojide dünyanın önde gelen ülkesi ABD ile sınırlı değil, dünyanın teknoloji üreten ya daüretmek arzulayan her yerinde aynı. Nitelikli iş gücü ise faka t nitelikli ve sürekli eğitim ile mümkün olabilir. Bu alandaki bütü n firmalar Twitter gibi üniversite kurmasalar da, kendi kapsamlarında eğitimi düzenli hale getiremeyenlerin uzun vadede geriye düşeceğini tahmin etmek de zor değil…

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz