TV8 Turist Ömer Sansürü
Gönderen: admin Tarih: 9 Oca, 2013 At 05:23 PM | Kategorisi : Haber, Magazin | 0 Yorum

TV8-Turist-Omer-Sansuru

Sadri Alışık’ın Yeşilçam’da canlandırdığı Turist Ömer karakterinin seri filmlerinden biri olan Boğa Güreşçisi filmine TV8’in uyguladığı sansür tepki çekti.  Gelen tepkiler üzerine TV8 buzlamayla ilg i lı açıklama yaptı. izleyicilerden özür dileyen kanal, filmi ekranımızda tekrar orijinal haliyle yayınlayacağını belirt ti.
işte TV8’in o açıklaması
‘ÖZÜR DiLERiZ’
Öncelikle 08.01.
Reklam Alanı
.
‘MONTAJ HATASI’
Belirtmek isteriz ki uygulanan buzlama tamamıyla timecode ve montaj hatasına bağlı olarak gerçekleşmiştir. tv8 olarak herhangi bir sansür uygulaması yapmak niyetinde olmadığımız gibi, böyle abartılı ve gereksiz bir buzlamayı yapmayı yayıncılık ilkelerimizle de asla bağdaştırmadığımızı zaten izleyicilerimiz bilmektedir. Tv8 kanalı olarak bütü n yapım ve filmlerimizi RTÜK kurallarını dikkate alarak gözden geçirmemize karşın ilg i lı konuda RTÜK’ün bir bilgisi ve isteğinin olmadığını değerli kamuoyunun bilgisine sunarız.
‘ORJiNAL HALiNi YAYINLAYACAĞIZ’
izleyicilerimizin bu manadaki dikkati ve hassasiyeti için teşekkür eder, Turist Ömer Boğa Güreşçisi adlı filmi ekranımızda tekrar orijinal haliyle yayınlayacağımızı bildiririz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>