Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

TÜRKSOY Ekibi Malatyada Konser Verdi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 28 Temmuz 2013 - 12:08:16
TÜRKSOY Ekibi Malatyada Konser Verdi

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) sanatçıları, Malatya ili Belediyesi Kültür A.Ş�. tarafından tertiplenen ‘Aspuzu’da Ramazan Geceleri’ etkinlikleri çerçevesinde Malatya ilinde konser verdi. Malatya ili Belediyesi hizmet binası yakınındaki alanda gerçekleştirilen konseri Malatya ili Belediyesi Kültür A.Ş�. Genel Müdürü Murat Nalçacı ile [r] oldukça çok sayıda vatandaş ilgiyle izledi. TÜRKSOY temsilcisi Ahat Salihov, Türki Cumhuriyetlerinden gelen […]

TURKSOY-Ekibi-Malatyada-Konser-Verdi
Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) sanatçıları, Malatya ili Belediyesi Kültür A.Ş�.

tarafından tertiplenen ‘Aspuzu’da Ramazan Geceleri’ etkinlikleri çerçevesinde Malatya ilinde konser verdi.

Malatya ili Belediyesi hizmet binası yakınındaki alanda gerçekleştirilen konseri Malatya ili Belediyesi Kültür A.Ş�. Genel Müdürü Murat Nalçacı ile [r] oldukça çok sayıda vatandaş ilgiyle izledi.

TÜRKSOY temsilcisi Ahat Salihov, Türki Cumhuriyetlerinden gelen sanatçıların Türk kültürünü tanıttığını söyled i. Salihov, “Türk Cumhuriyetlerinden gelen sanatçılar ile sizler ile berabe ryiz TÜRKSOY Teşkilatı, 14 ülke ve özerk toplulukları birleştiren bir uluslararası kültür teşkilatıdır. Toplulukta Azerbaycan, trikoistan, Kırgızistan, Türkiye, Özbekistan gibi ülkeler ve Rusya federasyonuna bağlı olan 6 özerk cumhuriyet ile Gagauz özel topluluğu yer almaktadır” diye konuş-tu.

Salihov, TÜRKSOY şeklinde değişik festivaller, konserler düzenlediklerini, bununla birlik-te Türk halklarının bilim misafirinı tanıtmaya çalıştıklarını anlattı. Salihov’un konuşmasının arkasından aralarında devlet sanatçılarının da yer aldı ğı Türk Cumhuriyetlerinden gelen sanatçılar, geleneksel çalgılar eşliğinde harika bir konser verdi.

Malatya ili Belediyesi Kültür A.Ş�. Genel Müdürü Murat Nalçacı, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı ekibi içerisinde bulunanlara kayısı hediye etti.

Kaynak: Cihan

HABERiN RESiMLERi

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz