Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Türkmen Lider Kuralını Erdoğan İçin Bozdu
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 09:27:17
Türkmen Lider Kuralını Erdoğan İçin Bozdu

Türkiye ile ilişkilerine büyük değer veren Türkmenistan yönetimi, Başbakan Erdoğan’ı samimi bir şekilde karşıladı. Devlet Başkanı Berdimuhamedov hiçbir lider için yapmadığı bir jesti Erdoğan için yaptı.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkmenistan’ın Hazar kıyısındaki Türkmenbaşı kentine yaptığı günübirlik çalışma ziyareti, iki ülke ilişkilerine yeni bir ivme kazandırdı. Başbakan Erdoğan’ın ziyareti Türkmen basınında geniş yer aldı. Türkmen basını […]

Turkmen-Lider-Kuralini-Erdogan-icin-BozduTürkiye ile ilişkilerine büyük değer veren Türkmenistan yönetimi, Başbakan Erdoğan’ı samimi bir şekilde karşıladı. Devlet Başkanı Berdimuhamedov hiçbir lider için yapmadığı bir jesti Erdoğan için yaptı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkmenistan’ın Hazar kıyısındaki Türkmenbaşı kentine yaptığı günübirlik çalışma ziyareti, iki ülke ilişkilerine yeni bir ivme kazandırdı. Başbakan Erdoğan’ın ziyareti Türkmen basınında geniş yer aldı. Türkmen basını Erdoğan ziyaretini ‘Türkmenistan-Türkiye stratejik ortaklığı denizlere açılıyor’ başlığı ile manşetlere taşıdı. Türkiye ile ilişkilerine büyük değer [r] veren Türkmenistan yönetimi, Başbakan Erdoğan’ı samimi bir şekilde karşıladı. Bu ziyaret birtakım ilkleri de sahne oldu. Devlet Başkanı Berdimuhamedov, ilk defa bir ülke başbakanını havalimanında karşıladı. Devlet Başkanı Berdimuhamedov, Türkiye ilişkilerine verdiği değeri dile getirdiği övgülü sözler ile beyan etti. Berdimuhamedov, Türk inşaat firmalerine öncelik tanındığını, Türkiye’nin turizm alanında büyük başarılara malik bir ülke olması nedeni ile bu alandaki ilişkilerin arttırılarak devam ettirilmesinde kararlı olduklarını ifade etti. Türkmen lider ayrıyetten, deniz limanı inşaatında Türkiye’nin başarılı olduğunu uluslararası Araştırmacılar tarafından tescil edildiğini ve bu nede n le ülkesini güçlendirecek deniz limanı tasarımıne, Türk firmasıne teslim ettiklerini söyledi.

Başbakan Erdoğan ile Devlet Başkanı Berdimuhamedov, iki ülke ilişkilerinde yeni sayfa açabilir bir tasarımnin temelini attı. Avrupa ile Asya’yı birbirine bağlayabilir Uluslararası Deniz Limanı’nın temeli atıldı. Bu tasarım, Çalık Holding’in bünyesinde çalışan GAP inşaat firması tarafından hayat bulacak. tahmini 1,5 milyar dolar maliyete inşa edilecek dev tasarımnin, 4 sene-de tamamlanması bekleniyor. Başbakan Erdoğan böyle bir ehemmiyetli tasarım için Türkmenistan’ı ziyaret etti. Ülke medyası, Erdoğan’ın ziyaretine geniş yer ayırdı. Günlük resmi gazeteler, bu ziyareti manşetlerine taşıdı. Yazılı basın, Türkiye ile Türkmenistan stratejik ilişkilerinin yeni bir boyut kazandığını, ikili ilişkilerin denizlere açıldığını yazdı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz