Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Türkiye Mısır Büyükelçisini Çağırdı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 07:48:02
Türkiye Mısır Büyükelçisini Çağırdı

Mısır’daki gelişmelerin arkasından istişareler için çağrılan Türkiye’nin Kahire Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı’nın bugün ülkeye dönmesi bekleniyor. Türkiye’nin büyükelçisini çağırmasına Mısır da aynı şekilde karşılık vererek Ankara ili Büyükelçisi’ni Kahire’ye çağırdı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan’a yaptığı günübirlik ziyaretin dönüşünde uçakta ehemmiyetli açıklamalarda bulunmuş, Türkiye’nin Kahire Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı’yı istişarelerde bulunmak üzere Ankara’ya çağırdığını açıklamıştı. […]

Turkiye-Misir-Buyukelcisini-CagirdiMısır’daki gelişmelerin arkasından istişareler için çağrılan Türkiye’nin Kahire Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı’nın bugün ülkeye dönmesi bekleniyor. Türkiye’nin büyükelçisini çağırmasına Mısır da aynı şekilde karşılık vererek Ankara ili Büyükelçisi’ni Kahire’ye çağırdı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan’a yaptığı günübirlik ziyaretin dönüşünde uçakta ehemmiyetli açıklamalarda bulunmuş, Türkiye’nin Kahire Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı’yı istişarelerde bulunmak üzere Ankara’ya çağırdığını açıklamıştı.

Dışişleri Bakanlığı da yazılı bir izah yaparak, Botsalı’nın Mısır’da son zamanda olan gelişmelerin değerlendirilmesi maksadı ile istişarelerde bulunmak [r] üzere Ankara’ya çağrıldığını duyurdu.

Açıklamada, “Büyükelçi Botsalı’nın bugün (16 Ağustos) ülkemizde olması öngörülmektedir” ifadesi yer aldı.

Erdoğan’ın bu açıklaması Türkiye’nin darbeci Abdülfettah el Sisi yönetimine son katliam sonrası ikili ilişkilerin riske girebileceğine yönelik yaptığı en net mesaj şeklinde yorumlandı.

MISIR Ankara ili BÜYÜKELÇiSi’Ni ÇAĞIRDI

Türkiye’nin büyükelçisini çağırmasına Mısır da aynı şekilde karşılık vererek Ankara ili Büyükelçisi’ni Kahire’ye çağırdı.

Mısır Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Ankara ili Büyükelçisi Abdurrahman Salahaddin’in “Son dönemdeki gelişmeleri görüşmek için” Kahire’ye çağrıldığı söylen di.

CUMA NAMAZI SONRASI EYLEM ÇAĞRILARI YAPILIYOR

Mısır’da, Darbeye Karşı Koalisyon, ülkede yaşanan katliamları protesto etme amacı ile “öfke cuması” adı ile Kahire, Giza ve El-Kalyubiyye’de 38 deği-şik yürüyüş düzenleneceğini duyurdu.

Müslüman Kardeşler de Cuma namazı sonrasında Kahire’de düzenlenecek protestolara katılım için çAğrı ilinde bulunuyor.

Koalisyondan yapılan yazılı açıklamada, cuma namazının arkasından başlayabilir yürüyüşe katılan gösteri yapan kişilerin Kahire’deki Ramses Meydanı’nda bir araya geleceği ifade edildi.

Öte yandan, Mısır’ın ötek i kentlerinde de cuma namazından sonra “milyonluk yürüyüşler” adı altında protesto gösterileri düzenlenecek.

Açıklamada, gösterilerin “barışçıl” olacağının altı çizilirken, “Gösteriler herhangi bir şiddet ya dasabotaj olayına sahne olmayacaktır. ޞiddet bizim çizgimize uygun değil.

Sabotaj çalışmaları ise barış yanlısı gösterilerimizi karalamak ve darbeci liderlerin iktidarda kalabilmek için önplanasürdükleri bir mazeret” değerlendirmesinde bulunuldu.

25 Ocak 2011 Mısır devrimi sürecinde tertiplenen ilk gösteri de “öfke cuması” adı ile organize edilmişti.

ÖLÜ SAYISI 638’E YÜKSELDi

Mısır sağlık bakanlığı, güvenlik güçlerinin darbe karşıtı gösteri yapan kişilere müdahalesi esnasında ölenlerin sayısının 638’e yükseldiğini, 4 bin 201 şahsıın de yaralı olduğunu açıkladı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz