Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Topbaş Kültür Expo Dünya Barışına Önemli Katkı Sunacak
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 09:21:26
Topbaş Kültür Expo Dünya Barışına Önemli Katkı Sunacak

İstanbul ili Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, istanbul-Gyeongju Dünya Kültür Expo Fuarı hakkında basın toplantısı düzenledi. Güney Kore ile Türkiye arasında yapılan Kültür Expo’nun önemine değinen Topbaş, bunun dünya barışına katkı sunacağını belirt ti. İstanbul ili Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çırağan [r] Sarayı’nda tertiplenen istanbul-Gyeongju Dünya Kültür Expo 2013 yılı adlı basın toplantısı düzenledi. […]

Topbas-Kultur-Expo-Dunya-Barisina-Onemli-Katki-Sunacak
İstanbul ili Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, istanbul-Gyeongju Dünya Kültür Expo Fuarı hakkında basın toplantısı düzenledi.

Güney Kore ile Türkiye arasında yapılan Kültür Expo’nun önemine değinen Topbaş, bunun dünya barışına katkı sunacağını belirt ti.

İstanbul ili Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çırağan [r] Sarayı’nda tertiplenen istanbul-Gyeongju Dünya Kültür Expo 2013 yılı adlı basın toplantısı düzenledi. Topbaş’ın yakınında programa Kore’den de üst düzey görevli kişiler katıldı.

Programda konuşan Topbaş, “Türkiye ile Güney Kore arasındaki dostluk oldukça çok daha deği-şik nedenlere dayalıdır. Zor zamanlarda omuz hizası omuz hizasıa vermiş iki milletiz. 60 se-ne öncesinden başlayan bu derinden yapılmışn dostluğun bu iki ülke arasında önemli gönül bağı oluşturduğunu biliyoruz. ipek Yolu şeklinde bildiğimiz doğunun en doğusundan, doğunun en batısının geçmişinin köprüsünü bugün güncel şeklinde hayata geçilmesi için kültür expo yapmaya karar verdik. Bu ilişkiler kültürlerin, diyalogun dünya barışına ehemmiyetli katkı sunacaktır. deği-şik kültürlerin bir araya gelmesinde ehemmiyetli ilişkilerin başında ticari ilişkiler de gelmektedir. ipek yolunun dünya kültüründeki ekonomi öneminin güçlenmesini ve dünyaya bir barış köprüsü olduğunu haykırmak rica ettik.” ifadelerini kullandı.

İstanbul ilinde ilk defa Kültür Expo’nun yapıldığının altını çizen Topbaş, “Kültür Expo’nun resmi açılışını 31 Ağustos’ta yapacağız. Bu etkinlikler 23 gün sürecek. Program kapsamında 35 deği-şik yerde 28 deği-şik etkinlik sergilenecektir.” diye konuş-tu.

Kaynak: Cihan

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz