Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Tekli Üretime Ağırlık Vererek Kalkınmalıyız
  • Ana Sayfa » Haber
  • 27 Ağustos 2013 - 10:06:59
Tekli Üretime Ağırlık Vererek Kalkınmalıyız

Tekli Üretime ağırlık vererek kalkınmalıyız… Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTSOB) Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, kalkınmanın üretime ağırlık verilerek gerçekleşmesi gerektiğini söyled i. Mersin ili Akdeniz Sanayici ve işadamları Derneği (ASiAD) yönetimi, MTSOB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli’yi ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyetini anımsatan Tekli, yeni dönemde bölgenin daha [r] da güçlenmesi için ehemmiyetli çalışmalar […]

Tekli-Uretime-Agirlik-Vererek-KalkinmaliyizTekli Üretime ağırlık vererek kalkınmalıyız…

Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTSOB) Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, kalkınmanın üretime ağırlık verilerek gerçekleşmesi gerektiğini söyled i.

Mersin ili Akdeniz Sanayici ve işadamları Derneği (ASiAD) yönetimi, MTSOB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli’yi ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyetini anımsatan Tekli, yeni dönemde bölgenin daha [r] da güçlenmesi için ehemmiyetli çalışmalar yürüteceklerini söyled i. Üretimin önemine işaret eden Tekli işletmelerin pazar ve ticari imkanlarını geliştirmeye yönelik çalışmalar yaptıklarını dile getirdi. MTOSB’nin bölgesel gücüne vurgu yapan Tekli, “Bölgemizdeki işletmelerimizin tamamına yakını üretici, çok büyük çoğunluğu da dünyanın değişik ülkelerine ihracat yapıyor. Bu noktada çok büyük potansiyel gücümüz mevcut. Sanayi Bakanlığı’na bağlı şeklinde görevde olan bölgemiz 1, 2. ve 3. organize bölgelerinden oluşmaktadır. 1. ve 2. bölgemiz aktif şeklinde çalışmakta, 3. bölgemizin de altyapı çalışmaları sürat-le devam etmektedir.” diye konuş-tu.

“Bölge ve ülke geneline bakıldığında Mersin ili şeklinde potansiyelimizin farkında değiliz” diyen Tekli, pek çok sektörde hala altyapı sorunlarının çözülemediğini, bunun da gelişmeyi negatif etkilediğini söyled i. Zamanla çalışarak bu sıkıntıla-rın çözüleceğini anımsatan Tekli, bunun için her kurum ve kuruluşun kendi sorumluluğunun farkında olması gerektiğini vurguladı.

Ülkenin ihtiyacı olan üretim çalışmalarına ehemmiyet verdiklerine işaret eden Tekli şöyle devam etti: “Gaziantep ili gibi sanayi illeri arasında olan bölgelerden önemli müracaatlar alıyoruz. Çünkü gelişmeye ve geliştirmeye açık bir bölge olduğumuzu gösterdik. sürekli bir şekilde yeni gelişmeleri takip eder iken işletmeleri de bu yönde teşvik ediyoruz. Üretim olmadan hiçbir şeyin olmayacağını, kaynak elde ise pazar ve markalaşmanın gelişme arttıkça kendiliğinden geleceğini biliyoruz.”

ASiAD Başkanı Emin Rıdvan Oğuz ise Organize Sanayi Bölgelerinin bulundukları iller ve ülke ekonomisi için vazgeçilmez bir öneme malik olduğunu belirt ti. işadamlarının bu bölgelerde daha rahat gelişme imkanı bulduğunu anlatan Oğuz, “ihracata bakan yönüyle ise MTOSB’deki firmaların büyük çoğunluğunun yurt dışı ticareti ile uğraşması gurur verici. Ülkemiz ekonomisini geliştirecek ve ayakta tutabilir en ehemmiyetli mesele üretim ve ihracattır. Bizler de işadamlarımızın bu iki alanda etkili bir şekilde olması adına faaliyet ve çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.” diye konuş-tu.

Ülke ihracatının gelişmesi için yurt dışı ticaret ve yatırım heyeti programlarına ehemmiyet verdiklerini vurgulayan Oğuz şöyle devam etti:

“Son şeklinde tertiplediğimiz Kolombiya-Panama Ticaret ve Yatırım Heyeti programı ile ihracatı artırma adına girişimleri yaptık. ilimizi ve ülkemizi tanıtarak, yabancı firmalara ülkemiz ekonomisinin fırsatlarını anlattık ve onları ülkemize davet ettik.”
Kaynak: Cihan

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz