Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Tarihi İmzalar Atılıyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Aralık 2013 - 23:12:38
Tarihi İmzalar Atılıyor

Türkiye ile AB arasındaki en büyük anlaşmazlıklardan biri olan vize muafiyeti için diyalog süreci Ankara’da yani başlatılacak. Başbakan Erdoğan’ın da katılacağı imza töreni nedeni ile Bakanlar Kurulu toplantısı da iptal edildi.AB’nin Türkiye’ye şart koştuğu üçüncü ülkelerden gelen kaçakların kabulüne dair”Geri kabul anlaşması” Ankara ilinde imzalanacak. Anlaşma imzalandıktan sonra onay için TBMM’ye gönderilecek.SÜREÇ BAŞLIYORTürkiye’nin, AB’ye üyelik […]

Tarihi-imzalar-Atiliyor Türkiye ile AB arasındaki en büyük anlaşmazlıklardan biri olan vize muafiyeti için diyalog süreci Ankara’da yani başlatılacak.
Başbakan Erdoğan’ın da katılacağı imza töreni nedeni ile Bakanlar Kurulu toplantısı da iptal edildi.AB’nin Türkiye’ye şart koştuğu üçüncü ülkelerden gelen kaçakların kabulüne dair”Geri kabul anlaşması” Ankara ilinde imzalanacak. Anlaşma imzalandıktan sonra onay için TBMM’ye gönderilecek.SÜREÇ BAŞLIYORTürkiye’nin, AB’ye üyelik müzakereleri esnasında uzun süredir talep ettiği vize muafiyeti [r] görüşmeleri, geri kabul anlaşmasının imzalanmasına paralel şeklinde başlatılacak. Bu kapsamda AB ilk olarak, Türk misafirina vize kolaylığı getirecek. Schengen vizesi almak arzulayan belirli meslek gruplarına ait kişilerden uzun süreli vize taleplerinde daha az evrak istenecek. Ankara ili ise Türkiye’den AB’ye kaçak giriş yapar iken yakalananları kabul edip geldikleri ülkelere gönderilene kadar tutulacakları mülteci kamplarına gönderecek. Karşılıklı adımların tahmini 3,5 se-ne gözleneceği sürecin sonunda AB’den Türk misafirina vize muafiyeti getirmesi talep edilecek. Bu talep yerine getirilmediği taktirde geri kabul anlaşması da gözden geçirilecek.2 ANLAŞMA İMZALANACAKAnkara ili Palas’taki imza törenine Başbakan Tayyip Erdoğan da katılacak. Törende, Geri Kabul Anlaşması’nı İçişleri Bakanı Muammer Güler, vize muafiyetine dairprotokolü ise Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu imzalayacak. İmza töreni nedeni ile yarın yapılabilir olan Bakanlar Kurulu toplantısının da iptal edildiği öğrenildi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz