Suriye Ve Mısır İçin Parlamentolara Mektup
Gönderen: admin Tarih: 27 Ağu, 2013 At 10:09 AM | Kategorisi : Haber | 0 Yorum

Suriye-Ve-Misir-icin-Parlamentolara-MektupSuriye ve Mısır için parlamentolara mektup…
TBMM Başkanı Çiçek, Suriye’de akan kanın durması ve Mısır’da demokrasiye geçişin hızlandırılması için dünya parlamentolarına mektup yazacağını diye konuş-tu.

Mısır’da bütü n grupların uzlaştığı, sivil bir yol haritasına ihtiyaç olduğunu ifade eden TBMM Başkanı Cemil Çiçek, “Darbe karşıtı grupların dışlandığı bir süreç ülkeye arzulanan istikrarı getiremez” ifadelerini kullandı.

Çiçek, “Siyasi sürecin kapsayıcı olması isteniyor ise Mursi ve ötek i siyasi tutukluların bir
Reklam Alanı
an ev-vel serbest bırakılmaları elzemdir. Diyalog ve uzlaşı için samimi adımlar atılması ve siyasi tutuklamalara son verilmesi gerekir” diye konuş-tu.

Parlamentolara mektup yazacağım

Your ads will be inserted here by

Easy AdSense.

Please go to the plugin admin page to paste your ad code.

Çiçek, “Meclis şeklinde Suriye’de iç savaşın ve rejimin sona ermesi ve Mısır’da demokrasiye geçiş sürecinin hızlandırılması ve yaşanan insani trajedilere bütü n dünyaya alakasıni çekebilmek için parlamentolarında yapabileceği bir oldukça çok işin, çabanın, gayretin olabileceğini düşünüyoruz” diye konuş-tu.

Bu düşünceden hareketle parlamentolara ve uluslararası parlamenterler asamblelerine TBMM Başkanı şeklinde bir mektup yazmaya karar verdiğini ifade eden Cemil Çiçek, bu mektubu bu hafta içerisinde göndermiş olacaklarını belirt ti.

Mısır’daki gelişmeleri Meclis şeklinde yakından izlediklerini ifade eden TBMM Başkanı Cemil Çiçek, şöyle devam etti:

“Nitekim TBMM insan Haklarını araştır-ma Komisyonu, Mısır’da yaşanan insan hakları ihlali iddialarını bu ülkede araştırmak üzere Dışişleri Bakanlığımız vasıtası ile Mısır makamlarından talepte bulunmuştur. Ne yazık ki verilen cevapta bu talep negatif karşılanmıştır.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>