Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Suriye Ve Mısır İçin Parlamentolara Mektup
  • Ana Sayfa » Haber
  • 27 Ağustos 2013 - 10:29:09
Suriye Ve Mısır İçin Parlamentolara Mektup

Suriye ve Mısır için parlamentolara mektup…TBMM Başkanı Çiçek, Suriye’de akan kanın durması ve Mısır’da demokrasiye geçişin hızlandırılması için dünya parlamentolarına mektup yazacağını diye konuş-tu. Mısır’da bütü n grupların uzlaştığı, sivil bir yol haritasına ihtiyaç olduğunu ifade eden TBMM Başkanı Cemil Çiçek, “Darbe karşıtı grupların dışlandığı bir süreç ülkeye arzulanan istikrarı getiremez” ifadelerini kullandı. Çiçek, “Siyasi […]

Suriye-Ve-Misir-icin-Parlamentolara-MektupSuriye ve Mısır için parlamentolara mektup…
TBMM Başkanı Çiçek, Suriye’de akan kanın durması ve Mısır’da demokrasiye geçişin hızlandırılması için dünya parlamentolarına mektup yazacağını diye konuş-tu.

Mısır’da bütü n grupların uzlaştığı, sivil bir yol haritasına ihtiyaç olduğunu ifade eden TBMM Başkanı Cemil Çiçek, “Darbe karşıtı grupların dışlandığı bir süreç ülkeye arzulanan istikrarı getiremez” ifadelerini kullandı.

Çiçek, “Siyasi sürecin kapsayıcı olması isteniyor ise Mursi ve ötek i siyasi tutukluların bir [r] an ev-vel serbest bırakılmaları elzemdir. Diyalog ve uzlaşı için samimi adımlar atılması ve siyasi tutuklamalara son verilmesi gerekir” diye konuş-tu.

Parlamentolara mektup yazacağım

Çiçek, “Meclis şeklinde Suriye’de iç savaşın ve rejimin sona ermesi ve Mısır’da demokrasiye geçiş sürecinin hızlandırılması ve yaşanan insani trajedilere bütü n dünyaya alakasıni çekebilmek için parlamentolarında yapabileceği bir oldukça çok işin, çabanın, gayretin olabileceğini düşünüyoruz” diye konuş-tu.

Bu düşünceden hareketle parlamentolara ve uluslararası parlamenterler asamblelerine TBMM Başkanı şeklinde bir mektup yazmaya karar verdiğini ifade eden Cemil Çiçek, bu mektubu bu hafta içerisinde göndermiş olacaklarını belirt ti.

Mısır’daki gelişmeleri Meclis şeklinde yakından izlediklerini ifade eden TBMM Başkanı Cemil Çiçek, şöyle devam etti:

“Nitekim TBMM insan Haklarını araştır-ma Komisyonu, Mısır’da yaşanan insan hakları ihlali iddialarını bu ülkede araştırmak üzere Dışişleri Bakanlığımız vasıtası ile Mısır makamlarından talepte bulunmuştur. Ne yazık ki verilen cevapta bu talep negatif karşılanmıştır.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz