Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Suriye Mısır Ve Filistine Vefa Borcumuz Var
  • Ana Sayfa » Haber
  • 24 Ağustos 2013 - 12:05:00
Suriye Mısır Ve Filistine Vefa Borcumuz Var

Suriye Mısır ve Filistine vefa borcumuz var…Başbakan Erdoğan, “Bizim tarihi bir sorumluluğumuz var. Mısır halkına bir vefa borcumuz var. Suriye’ye Filistin’e vefa borcumuz var” diye konuş-tu.RiZE Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rize ili Meydanı’nda tertiplenen toplu açılış töreninde konuşuyor. Erdoğan, Türkiye’nin dünyanın neresinde bir haksızlık ve zulüm varsa zalime ve haksıza karşı Hakk’ı savunacağını belirterek, “Suriye’de […]

Suriye-Misir-Ve-Filistine-Vefa-Borcumuz-VarSuriye Mısır ve Filistine vefa borcumuz var…
Başbakan Erdoğan, “Bizim tarihi bir sorumluluğumuz var. Mısır halkına bir vefa borcumuz var. Suriye’ye Filistin’e vefa borcumuz var” diye konuş-tu.
RiZE

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rize ili Meydanı’nda tertiplenen toplu açılış töreninde konuşuyor.

Erdoğan, Türkiye’nin dünyanın neresinde bir haksızlık ve zulüm varsa zalime ve haksıza karşı Hakk’ı savunacağını belirterek, “Suriye’de insanlık dışı bir katliam sergileniyor. ޞu ana kadar 100 binden fazla insan öl-dü. Orada [r] kan ve kurşun yoktu, çünkü Suriye’deki o yavrular kimyasal silahla şehit edildi. Bu Esed’in bundan sonra son çırpışınışlarıdır. Allah bunun hesabını en az zaman içerisinde soracaktır” diye konuş-tu.

Türkiye’nin yalnızlaştığını iddia edenler olduğunu ifade eden Erdoğan, “Hayır, yalnızlaşmadık. Bizim yanımızda onların tankı, topu, uçağı ile o yavruların sonucu iniyorlarsa siniz ki bizim yanımızda da ev-vel hak var, sonra toplum var” diye konuş-tu.

Başbakan Erdoğan, Türkiye’yi tavrından dolayı yüzsüzce eleştirenler yer aldı ğınu, Türkiye niye Mısır’la ilgileniyor diyenler olduğunu ifade ederek, şunları belirt ti:

“Ey BM Güvenlik Konseyi neredesin? Sen ne işe yararsın? Sen şimdi barışın güvencesi değilsin. BM’de 5 daimi üye dünyanın kaderini belirliyor. Hatta şimdi 2 daimi üye belirliyor. Ama dünya 5’ten büyüktür. Zalime karşı bir çift söz söyleyemeyenler mazlumun yakınında olan Türkiye’ye söz söylemeye çalışıyorlar. Türkiye susmayabilir ve susturulamayabilir kadar çok büyük devlettir. Kardeşin kardeşi katlettiği çatışmaların içerisinde olmadık. Biz hep arabulucu olduk. Parçalayan değil toparlayan olduk. Biz kan akmasın istiyoruz. Çocuklar ölmesin istiyoruz. Esma’lar, Ayşe’ler, Rabia’lar ölmesin istiyoruz.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Çanakkale ili zaferimizde biz Kahireli, Sinalı, Mısırlı, Kudüslü, ޞamlı, Halepli kardeşlerimize ‘neden buraya geldiniz’ diye sorduk mu? Sormadık. Onlar da bize ‘neden buraya geldik’ demeden Çanakkale ilinde bizimle birlik-te savaştılar, bizimle bizim vatanımızı savundular, bizim dedelerimizle şehit oldular, Çanakkale ilinde de şehit oldular, Sarıkamışta’da da şehit oldular. ޞimdi soruyorum, ey bugün bize ‘orada ne işiniz var diyenler’ ev-vel başınızı iki eliniz arasına alın bizim tarihi bir sorumluluğumuz var. Bizim Mısır halkına karşı bir vefa borcumuz var. Türkiye’nin Filistin’e, Suriye’ye karşı vefa borcu var. ‘Bize ne Mısır’dan, bize ne Suriye’den Filistin’den’ diyen vefasızlık etmiş olur. Tarihine, medeniyetine en önemlisi ecdadına, dedelerine, şehitlerine büyüklerine sırtını dönmüş olur”

Erdoğan, “1071 yılından bugüne kadar bu topraklar üzerinde, bu geniş coğrafyada sesimizin, sözümüzün ulaştığı her yerde biz sadece hakkı savunduk, sadece barışı savunduk, sadece dostluğu, kardeşliği, dayanışmayı savunduk. Bin yıldır kardeşin kardeşi katletmesine, Müslümanın Müslümana kıymasına, mezhep çatışmalarına hiçbir şekilde müsamaha göstermedik, kardeşin kardeşi katlettiği çatışmaların içerisinde hiçbir zaman olmadık. Biz hep arabulucu olduk, hep mazlumun yakınında yer aldık” diye konuş-tu.

Başbakan Erdoğan, şunları belirt ti:

“içeride ya da dışarıda kim ne derse desin Türkiye hak bildiği yolda dosdoğru yürüyen bir devlettir. Hiç kimse ama hiç kimse bize istikamet çizemez. Hiç kimse bize ne yapacağımızı öğretmeye, dayatmaya kalkışamaz.”

AA

MK

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz