Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Süpermarketlerin Sonu Geldi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 08:55:45
Süpermarketlerin Sonu Geldi

Gelişen ve değişen dünya ekonomisinde süpermarketler giderek güç kaybediyor…Dev süpermarket zinciri Tesco, 2003 yılında giyisi satışlarının en hızlı büyüyen grup olduğunu duyurmasından bu yana pek oldukça çok şey değişti.. 10 se-ne öncesinde 10 ülkede bulunan grup, Çin’de fırsat kolluyordu. ޞirketin CEO’su David Reid’in Çin’in kaçırılmayabilir bir fırsat olduğunu dillendirmesinin arkasından geçen 10 yıl-da Tesco [r] […]

Supermarketlerin-Sonu-GeldiGelişen ve değişen dünya ekonomisinde süpermarketler giderek güç kaybediyor…
Dev süpermarket zinciri Tesco, 2003 yılında giyisi satışlarının en hızlı büyüyen grup olduğunu duyurmasından bu yana pek oldukça çok şey değişti.. 10 se-ne öncesinde 10 ülkede bulunan grup, Çin’de fırsat kolluyordu. ޞirketin CEO’su David Reid’in Çin’in kaçırılmayabilir bir fırsat olduğunu dillendirmesinin arkasından geçen 10 yıl-da Tesco [r] markası Çin’de yok olmaya başladı.

Son 10 yıllık dönemde hipermarketlerde güç kaybı hızlandı. stockbrokers Shore Capital Analisti Clive Black, hipermarketlerin duvara çarptığı 10 yılın geride kaldığını kaydederek büyük uluslararası süpermarket zincirlerinin sonunun geldiğini belirt ti.

Sadece Tesco değil, Carrefour, Metro gibi devler, varlıklarının güçlü olduğu bölgelere odaklanmaya başladılar. Pek oldukça çok alanda çalışan firmaler, en oldukça çok kazanç sağladıkları birimlerde güçlenme yolunu seçiyorlar.

Panmure Gordon Eski Perakende Analisti Phil Dorgan, Tesco, Morrisons ile Sainsbury’nin geçtiğimiz 10 sene-de 34 milyar sterlin harcadıklarını Anca k karlarının sadece 1,7 milyar sterlin arttığını ifade etti.

Süpermarket zincirlerinin bundan sonra ne yapacakları tartışılıyor. Sermaye harcamalarında daha akıllıca davranmaları gerektiği kaydedilen devlerin daha karlı iş modelleri bulmaları kaçınılmaz görünüyor.

Teknolojinin söz sahibi olduğu bu dönemde internet üzerinden siparişin tercih edilmesi ve resesyon sürecinde tüketicilerin indirimli mağazalara akın etmesi, Waitrose, Aldi ve Amazon gibi firmalerin starını parlattı.

ilerleyen dönemde güç kaybının hızlanması beklenen süpermarketler için en büyük tehlikenin artan iş maliyetleri olduğu kaydediliyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz