Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Sokak Hayvanları İçin Anlamlı Proje
  • Ana Sayfa » Haber
  • 14 Ağustos 2013 - 07:40:37
Sokak Hayvanları İçin Anlamlı Proje

Sokak hayvanları için ‘imece’ uygulaması başlatıldı.Adana ili Sokak Hayvanları Besleme Etkinliği görevlisi ve DOHAYKO Büyükşehir Barınak Denetim Sorumlusu Metin Yıldırım, sokaklarda kaderlerine terk edilen ve ölümle pençeleşen köpek, kedi ve ötek i hayvanların beslenmesi için DOHAYKO gönüllüleri tarafından “iMECE” etkinliğinin başlatıldığını söyledi.Yıldırım, “iMECE” etkinliğinin haftanın 4 günü (pazartesi, salı, perşembe, cuma [r] günleri) saat 17.00 […]

Sokak-Hayvanlari-icin-Anlamli-ProjeSokak hayvanları için ‘imece’ uygulaması başlatıldı.
Adana ili Sokak Hayvanları Besleme Etkinliği görevlisi ve DOHAYKO Büyükşehir Barınak Denetim Sorumlusu Metin Yıldırım, sokaklarda kaderlerine terk edilen ve ölümle pençeleşen köpek, kedi ve ötek i hayvanların beslenmesi için DOHAYKO gönüllüleri tarafından “iMECE” etkinliğinin başlatıldığını söyledi.Yıldırım, “iMECE” etkinliğinin haftanın 4 günü (pazartesi, salı, perşembe, cuma [r] günleri) saat 17.00 de başlayarak, toplam 3.5 saat sürdüğünü açıkladı.Adana ili gönüllülerinin iMECE hareketinin yaygınlaşması için yoğun uğra ş gösterdiğini ifade eden Metin Yıldırım, “Sokaklarda yaşayan ve açlıkla, susuzlukla yaşama tutunmaya çalışan bu canlar için yaratılmaya çalışılan iMECE misyonunda toplumun katkısının önemi oldukça çok büyüktür. Sorumluluk sahibi bütü n hayvansever dostlarımızı iMECE hareketi içerisinde olmaya davet ediyoruz” diye konuş-tu.iMECE’nin, bir topluluğun ya da grubun gönüllü şeklinde ve elbirliği içerisinde yararlı faaliyetlerde bulunması anlamına geldiğini kaydeden Mithat Yıldırım, “Adana ilinde yaşayan bütü n hayvansever dostlarımızı bu etkinliğe katılarak sokakta yaşayan dostlarımıza destek olmaya davet ediyoruz. Bu etkinlik çerçevesinde bütü n hayvanseverlerin iMECE hareketine destek olması için biz gönüllülere sokak hayvanlarımıza dağıtılması için kuru mama ve su kabı desteğinde bulunması bir ihtiyaçtır. Adana’nın fark-lı bölgelerinde on binlerce bakıma muhtaç sokak hayvanı yaşamaktadır” diye konuş-tu.

KISIRLAޞTIR VE AiT OLDUĞU YERE BIRAK

Mithat Yıldırım, sokak köpeklerinin checksüzce üremeleri sonucunda sayılarının fazla oluşu, özel olarak büyük metropoller başta olmak üzere Türkiye’nin pek çok kentinde son yüzyılda artarak hissedilen bir sıkın-tı olduğunun altını çizerek “Yıllardır mahal-li yönetimler bu sorunla başa çıkmak için zehirleme, öldürme, barınaklara kapatma, tecrit ederek açlıktan ölüme mahkum etme gibi yöntemler uygulamışlardır. Bu yöntemlerin hiçbirinin başarılı olmadığı sokak hayvanı sayısının günden güne artması ve çoğalmasından bellidir” diye konuş-tu.

Kısırlaştırma, aşılama ve köpeklerin üremesinin engellenmesi gerekliliğinin önemini anlatan, “Kısırlaştır ve Ait Olduğu Yere Bırak” felsefesinin mutlaka eğitim kampanyaları eşliğinde uygulamaya konması gerekliliğine değinen Yıldırım, “Sokaklarda yaşama savaşı veren bu can dostlarımız için kapımızın önüne bir kap bundan sonra yemek bir kap su mutlaka koyalım. ayrıyetten, Büyükşehir Belediyesinin de desteği ile devam ettirdiğümüz iMECE etkinliğimize kuru mama ve su kabı ile destek vermeyi unutmayalım. Sokaklarda ki bu hayvanlar için beslemeye katılımınız ya damama desteğiniz için bize DOHAYKO vasıtası ile ya da153′ ü de arayarak ulaşabilirsiniz” diye konuş-tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz