Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Şırnak Okuma Salonları
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 08:56:54
Şırnak Okuma Salonları

Şırnak Okuma Salonları… ޞırnak’ta Okuma Salonları’nda ücretsiz okuyan öğrenciler, Seviye Belirleme Sınavı (SBS) yerleştirmede büyük başarı elde etti. Bölgede maddi durumları el vermediği için dershaneye gidemeyen binlerce öğrenciye hafta sonları ücretsiz kurs veren Kalkınma Bakanlığı bünyesinde çalışan Sosyal Destek Programı(SODES) okuma salonları ile öğrenciler sınavlara hazırlanıyor. [r] ޞırnak’ta sınava giren bin 330 8. sınıf öğrencisinden […]

Sirnak-Okuma-SalonlariŞırnak Okuma Salonları…

ޞırnak’ta Okuma Salonları’nda ücretsiz okuyan öğrenciler, Seviye Belirleme Sınavı (SBS) yerleştirmede büyük başarı elde etti.

Bölgede maddi durumları el vermediği için dershaneye gidemeyen binlerce öğrenciye hafta sonları ücretsiz kurs veren Kalkınma Bakanlığı bünyesinde çalışan Sosyal Destek Programı(SODES) okuma salonları ile öğrenciler sınavlara hazırlanıyor. [r] ޞırnak’ta sınava giren bin 330 8. sınıf öğrencisinden 13’ü Fen Lisesi, 7’si Anadolu Öğretmen Lisesi, 24’ü Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, 87’si Anadolu imam Hatip Lisesi, 400’ü Anadolu Lisesi ve 44’ü Anadolu Meslek Lisesi olmak üzere toplamda 575 öğrenci yerleşti.

Okuma Salonları Genel Koordinatörü Nurullah Cihad, SODES çerçevesindeki Eğitimde Fırsat Eşitliği tasarımı kapsamında 25 okuma salonunda ücretsiz SBS hazırlık kursları verdiklerini belirt ti. 6, 7 ve 8. sınıflara gitmiş olan tahmini 3 bin 650 öğrenciyi geleceğe hazırladıklarını anlatan Cihad, ޞırnak, Cizre, Silopi, idil, Beytüşşebap ve Uludere ilçelerinde öğrenciler için aktiviteler düzenlediklerini ifade etti. Cihad, “ilimizde yeni ismail Ebul iz’lerin (Cizreli büyük alim) yetişmesi için çalışmalar yaptık. Bu minvalde SBS kursları yakınında okuma salonlarında eğitim gören öğrencilerin ailelerini ziyaret ettik. Velilere değişik seminerler verdik. Öğrencilere geziler düzenledik. Bir taraftan öğrencilerimizi eğitirken bir taraftan da sosyal aktiviteler düzenleyerek bölgedeki çocukları eğitime kazandırmak ve iyi bir yere gelmelerini sağlamak rica ettik.” diye konuş-tu.

Kaynak: Cihan

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz