Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Şırnak Hakkari Hattında Önemli Değişiklik
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 12:29:27
Şırnak Hakkari Hattında Önemli Değişiklik

Şırnak Hakkari hattında önemli değişiklik…Jandarma Genel Komutanlığı; sınırların güvenliğinin sağlanması görevinden tamamen çekildi. Terör örgütü PKK ile mücadele çerçevesinde Hakkari ili – ޞırnak hattındaki sınırda seneler-dir ehemmiyetli görevlerde bulunan jandarma, bu görevini Kara Kuvvetleri’nin sınır birliklerine bıraktı. Böylece ޞırnak ve Hakkari ili bölgelerinde terörle mücadele çerçevesinde oluşturulan iç güvenlik yapısında da ehemmiyetli bir değişiklik yapılmış […]

Sirnak-Hakkari-Hattinda-Onemli-DegisiklikŞırnak Hakkari hattında önemli değişiklik…
Jandarma Genel Komutanlığı; sınırların güvenliğinin sağlanması görevinden tamamen çekildi.

Terör örgütü PKK ile mücadele çerçevesinde Hakkari ili – ޞırnak hattındaki sınırda seneler-dir ehemmiyetli görevlerde bulunan jandarma, bu görevini Kara Kuvvetleri’nin sınır birliklerine bıraktı. Böylece ޞırnak ve Hakkari ili bölgelerinde terörle mücadele çerçevesinde oluşturulan iç güvenlik yapısında da ehemmiyetli bir değişiklik yapılmış oldu.

Genelkurmay Başkanlığı; bugün internet sitesinde örtülü ifadeler ile bir açıklamada tespit edil-di. Açıklamada, şöyle denildi: “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin toplam kara sınır uzunluğu 2 bin 949 km, deniz sınırı uzunluğu ise 8 bin 333 kmdir. Kara sınırlarının korunması sorumluluğu Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na, deniz sınırlarının korunması sorumluluğu ise Sahil Güvenlik Komutanlığı’na verilmiştir. Kara sınırlarımızın korunması, takviyeler hariç, 317 sınır karakolunda 51 bin 107 personel ile sağlanmaktadır.” Türkiye’de, sınır güvenliğini seneler-dir büyük ölçüde Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı hudut birlikleri sağlıyor. faka t terör örgütü PKK ile mücadele çerçevesinde bölgede oluşturulan Jandarma Asayiş Kolordusu yapısı çerçevesinde jandarma tugayları, özel olarak Hakkari ili ve ޞırnak’ın sınır, bölgelerinde ehemmiyetli görev üstlenmişti. PKK’nın Türkiye’ye Irak’tan giriş ve çıkış güzergahlarının yer aldı ğı dağlık bölgede, sınır güvenliğini büyük ölçüde jandarma sağlıyordu. Genelkurmay’ın açıklaması ile jandarmanın sınır güvenliğinden çekilmesi yönünde ilk baharda başlatılan çalışmaların tamamlandığı örtülü ifadeler ile duyurulmuş oldu. Jandarma, bölgede ağırlıklı şeklinde kolluk kuvveti şeklinde görev yapacak.

Milliyet

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz