Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

SGK nın İntibak Zammı Açıklaması
SGK nın İntibak Zammı Açıklaması

SGK intibak düzenlemesinin, ”tüm emekli aylıklarında artış getiren bir zam” düzenlemesi olmadığını, asgari kazanç üzerinden 5 bin gün ve daha az gün prim ödeyerek emekli olanlara intibaktan dolayı verilecek fark bulunmadığını diye konuş tu. iTiRAZ HAKKI BULUNUYOR SGK’dan yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında ”Sıfır intibak için itiraz edin” başlığıyla haberler yayımlandığı ifade edildi. Haberlerde, […]

SGK-nin-intibak-Zammi-Aciklamasi

SGK intibak düzenlemesinin, ”tüm emekli aylıklarında artış getiren bir zam” düzenlemesi olmadığını, asgari kazanç üzerinden 5 bin gün ve daha az gün prim ödeyerek emekli olanlara intibaktan dolayı verilecek fark bulunmadığını diye konuş tu.
iTiRAZ HAKKI BULUNUYOR
SGK’dan yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında ”Sıfır intibak için itiraz edin” başlığıyla haberler yayımlandığı ifade edildi. Haberlerde, kanunda açıklanan bütü n şartları taşımasına karşın intibak zammı alamadığı bildirilen emeklilerin itiraz hakkı yer aldı ğınun ve gazetelerde yayımlanan tablolarla SGK’nın internet sayfasında belirtilen intibak zammı arasında fark varsa ya da 2000’den evve l emekli olunmasına karşın hiç intibak zammı çıkmadıysa SGK’ya dilekçeyle başvurulabileceğinin öne sürüldüğü söylen di.
2000’DEN evve l EMEKLi OLANLAR DiKKAT
6283 sayılı kanunla 5510 sayılı kanuna eklenen madde gereği, 2000’den evve l SSK’dan emekli olanların aylıklarının, getirilen düzenleme doğrultusunda tekrar dan hesaplandığı ve alınan emekli aylıklarıyla mukayese edilerek, alınacak intibak farklarının SGK’nın internet sitesinde duyurulduğuna işaret edilen açıklamada, şu değerlendirme yapıldı: ”intibak düzenlemesi, ‘tüm emekli aylıklarında artış meydana getiren bir zam’ düzenlemesi değildir. intibak uygulaması, 2000’den evve l bağlanan aylıkların alt sınır uygulanmaksızın gerçek gün sayıları ve kazançları üzerinden tespit edilen gösterge rakamlarına göre aylıkların tekrar dan hesaplanması ve gelişme hızından yüzde 75 oranında pay verilerek 2008 yılına taşınması esasına dayandığından, gerek prim ödeme gün sayısı, gerekse kazanç yönünden sisteme ilave katkısı olmayanlara bir artış sağlamaması doğaldır.[r]. Asgari kazanç üzerinden emekli olanların intibak farkından yararlanabilmesi için emekli gün sayılarının en az 5 bin 240 gün olması, 5 bin 240 günden az gün sayısıyla emekli olanların intibak farkı alabilmeleri için ise kazançlarının asgari kazancın üstünde olması gerekmektedir.”
2,7 milyon emeklinin dosyasının, SGK personelinin özverili ve titiz çalışması sonucunda tek tek incelendiğine işaret edilerek, emeklilerin intibak farklarının en doğru şekilde hesaplandığı ve alınacak intibak farklarının duyurulduğu öğrenil di. Açıklamada, şunlar kaydedildi: ”Bazı gazetelerin yayımladığı intibak farklarına dair tablolar incelendiğinde, açıklanan intibak farklarının sadece 1982 sonrasında bağlanan yaşlılık aylıklarını içerdiği görülmektedir. intibak farklarına 2012 Temmuz ile 2013 Ocak aylık artışları eklenmediğinden açıklanan rakamlar gerçeği yansıtmamaktadır. Bu nede n le sadece belirli bir dönem için yayınlanan ve yanlış rakamları içeren haberlere emeklilerimizin itibar etmemeleri ve intibak farkı alıp alamayacaklarına dair en doğru bilgiyi SGK’nın internet sitesinden öğrenmeleri önemle rica olunur.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Aranan Kelimeler:

  • petek ertüre kim
  • ALİ AĞAOĞLU VE PETEK ERTÜRE
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz