Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Samsunga Şok Dava
  • Ana Sayfa » Haber
  • 14 Ağustos 2013 - 07:35:02
Samsunga Şok Dava

Brezilya hükümeti, Amazonlar bölgesinde yer alan fabrikasında çalışma yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle Güney Koreli elektronik devi Samsung’a dava açtı.“Reporter Brasil” adlı işçi hakları örgütü, internet sitesinden verdiği demeçte, Çalışma Bakanlığı Araştırmacılarının firmasın Manaus’taki fabrikasında yaptığı incelemeler esnasında işçilerin günde 15 saate kadar çalışmaya zorlandığını ve çalışanlara yeterli mola verilmediğini sapta-dığini söyledi. Fabrikada görevlendirilmiş 2 binden […]

Samsunga-Sok-DavaBrezilya hükümeti, Amazonlar bölgesinde yer alan fabrikasında çalışma yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle Güney Koreli elektronik devi Samsung’a dava açtı.
“Reporter Brasil” adlı işçi hakları örgütü, internet sitesinden verdiği demeçte, Çalışma Bakanlığı Araştırmacılarının firmasın Manaus’taki fabrikasında yaptığı incelemeler esnasında işçilerin günde 15 saate kadar çalışmaya zorlandığını ve çalışanlara yeterli mola verilmediğini sapta-dığini söyledi.

Fabrikada görevlendirilmiş 2 binden fazla işçinin çalışma koşullarından kaynaklanan sağlık sorunlarından muzdarip [r] olduğuna dikkati çeken örgüt, Samsung’a 108 milyon dolarlık tazminat davası açıldığını söyled i.

Manaus Serbest Ticaret Bölgesi’nde yer alan fabrikada tahmini 6 bin işçi çalışıyor.

Savcılığa göre fabrikada görevlendirilmiş bir işçiye bir cep telefonunu monte etmesi için 32, bir TVsetini kurması için ise sadece 65 saniye veriliyor.

Samsung ise Brezilyalı görevliler ile işbirliğine hazır olduğunu açıkladı.

ޞirketten yapılan açıklamada, “Resmi belgeler elimize geçer geçmez, gerekli incelemeyi başlatacağız ve Brezilyalı görevliler ile işbirliği içerisinde çalışacağız. bütü n dünyadaki üretim birimlerimizde işçilerimizin sağlığı, güvenliği ve mutluluğu bizim için büyük ehemmiyet taşımaktadır” ifadeleri kullanıldı.

Dünyanın en büyük akıllı telefon, tablet, TVve elektronik eşya üreticilerinden biri olan Samsung’a, Brezilya’da 2011’de de benzeri bir dava açılmış ve firma tazminat ödemeye mahkum edilmişti. ޞirket, Çin’de ise çocuk işçi çalıştırmakla suçlanıyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz