Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Samsun Pazarcılar Odası 4 Belediyeyi Mahkemeye Veriyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:33:37
Samsun Pazarcılar Odası 4 Belediyeyi Mahkemeye Veriyor

Samsun Pazarcılar Odası 4 belediyeyi mahkemeye veriyor… Samsun ili Pazarcılar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı, geçen se-ne yürürlüğe giren Hal Kanunu ile ilçe belediyelerinin pazar yerleri içerisinde bulunan düzeni sağlamaktan sorumlu hale getirildiğini belirterek, “Görevlerini 2 yıl-dan bu yana yerine getirmeyen ilkadım, Canik, Tekkeköy ve Atakum belediyelerini mahkemeye vereceğiz.” diye konuş-tu. Muhammet Yazıcı, geçen se-ne içerisinde […]

Samsun-Pazarcilar-Odasi-4-Belediyeyi-Mahkemeye-VeriyorSamsun Pazarcılar Odası 4 belediyeyi mahkemeye veriyor…

Samsun ili Pazarcılar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı, geçen se-ne yürürlüğe giren Hal Kanunu ile ilçe belediyelerinin pazar yerleri içerisinde bulunan düzeni sağlamaktan sorumlu hale getirildiğini belirterek, “Görevlerini 2 yıl-dan bu yana yerine getirmeyen ilkadım, Canik, Tekkeköy ve Atakum belediyelerini mahkemeye vereceğiz.” diye konuş-tu.

Muhammet Yazıcı, geçen se-ne içerisinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Hal Kanunu ile ilçe belediyelerine pazaryerleri ile alaka-lı birtakım sorumluluklar getirildiğini belirtti. Kanun ile ilçe belediyelerine pazar yerlerinin düzeni ve sorumluğunun teslim edildiğini anımsatan Yazıcı, “Kanun yayımlanalı 2 yıl oldu. faka t ilçe belediyeleri görevlerini yerine getirmedi. ilkadım, Tekkeköy, Canik ve Atakum belediyelerini mahkemeye vermek için hazırlıklarımız tamamlandı. Yakın zamanda mahkemeye başvuracağız.” diye konuş-tu.

Atakum ilçesi Cumhuriyet Lisesi’nin yer aldı ğı yerde pazar günleri kurulan pazar yerinin üniversite sınavlarının yapıldığı zaman yerinin değiştirildiğini anımsatan Yazıcı, “Geçtiğimiz pazar günü bir muhtarın sünnet düğünü olduğu gerekçesiyle 330 esnafımız Cumhuriyet Lisesi’nin yer aldı ğı yerdeki pazar yerinden kaldırılarak yağmurun çamurun içerisine yerleştirilmiştir. Atakum Belediye Başkanı Metin Burma’ya sesleniyorum. Burası bir hukuk devleti öyle kafana göre iş yapamazsın.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Cihan

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz