Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

ޞivan Perwer Ve İbrahim Tatlıses Görüntüleri
ޞivan Perwer Ve İbrahim Tatlıses Görüntüleri

Erbil’de sanatçı ibrahim Tatlıses’le bir araya gelen sanatçı ޞivan Perwer, “Keke ibrahim ile birlikt e Türkiye’deki tüm sanatçılara söylüyoruz; Türkiye’deki tüm sanatçılar bu yeni sürece katılmaları gerekli” diye konuş tu. Ünlü müzisyenler ޞivan Perwer ve ibrahim Tatlıses 40 yı l aradan sonra ilk kez bir araya geldi. Erbil Divan Otel’de bir araya gelen ޞanlıurfalı iki […]

Sivan-Perwer-Ve-ibrahim-Tatlises-Goruntuleri

Erbil’de sanatçı ibrahim Tatlıses’le bir araya gelen sanatçı ޞivan Perwer, “Keke ibrahim ile birlikt e Türkiye’deki tüm sanatçılara söylüyoruz; Türkiye’deki tüm sanatçılar bu yeni sürece katılmaları gerekli” diye konuş tu.
Ünlü müzisyenler ޞivan Perwer ve ibrahim Tatlıses 40 yı l aradan sonra ilk kez bir araya geldi.
Erbil Divan Otel’de bir araya gelen ޞanlıurfalı iki ünlü sanatçı hasret giderip sohbet etti. Birbiri ile kucaklaşan ޞivan Perwer ve ibrahim Tatlıses, kamuoyuna barış mesajı verdiler.
ޞivan Perver ve ibrahim Tatlıses 40 yı l sonra bir arada

40 yı l SONRA iLK KEZ BiR ARAYA GELDiLER
ilk gençlik çağlarında ޞanlıurfa’da birbirini tanıyan faka t Perwer’in yurt dışına çıkışından bu yana ilk kez bir araya gelerek, Türkçe ve Kürtçe sohbet edip barış mesajları veren Perwer ve Tatlıses’in buluşmasını AA görüntüledi.[r].
ޞiVAN PERVER-iBRAHiM TATLISES FOTOĞRAFLARI
‘AYNI TOPRAĞIN iNSANLARIYIZ’
Perwer’in büyük bir sanatçı olduğunu söyleyen ibrahim Tatlıses, “Bir defa aynı toprağın insanıyız. Hemşehriyiz, aynı yerde büyüdük. ޞivan Perwer için söylenen sözleri ben kulağımla duydum. Türkmenistan’a gitmiştim, orada doğulu çocuklar vardı, (Perver için) ‘o bizim padişahımız’ diye konuş tuklerine şahit oldum’ diye konuş tu.
ޞivan Perwer ise “Biz gençlik yıllarımızda bir araya geliyorduk. Ben o zaman okuma süreci içindeydim. Hep okumak istiyordum. Sanatta öyle oldukça çok iddialı değildim. Anca k sonra baktık ki sanatla yararlı olacağız ve süreç öyle gelişti” diye konuş tu.
Yaklaşık bir saat süren ve karşılıklı iltifat ve dostluk havasındaki buluşmada Perwer ve Tatlıses, Türkiye’deki sanatçılara barış sürecine katılma çağrısıda tespit edil di.
‘BiZ HALKIMIZIN ÇOCUKLARIYIZ’
“Biz halkımızın çocuklarıyız” diyen Perwer, şöyle devam etti: “Halkımızın hizmetindeyiz, sanatla bir şey yapabiliyorsak biz bunu severek yaparız. Bakıyoruz insanlar bizim şarkılarımızla sesimizle seviniyorlar. Ve bunu kendi beyninde yoğurup kendileri de aynı şeyleri devam etmeye çalışıyorlar. Bugün ibrahim’in sesi ile benim sesimle bütünleşmiş bir güzelliktir bu. Elimizden geldiği kadar hem sanatçılarımıza ve aynı zamanda sanat ve sanatçıların topluma mal olması için katkıda bulunmaya çalışırız. Keke ibrahim bu sanata yıllarını verdi. Biz aynı yerden geliyoruz, Urfa’dan geliyoruz. Urfa’nın sevdasını acısını dertlerini her şeyini dertlerini çektik ve bu hamurla yoğrulduk. Bunun için özlemini çekiyoruz, kahrını çekiyoruz. Dikkat ettim ibrahim programlarında hep ağladın. Bunun için elimizden gelen ne ise, insanlara sevgi, güzellik, insanlara iyi bir yaşam için elden ne gelirse onu yapmak lazım.”
‘KÜRT’LE LAZ ARASINDA FARK VAR MI’
‘Tatlıses’in “Bu güzellikler ve sevgide bir farklılık olması gerekir mi? Kürt ile Laz ile Türk ile bir farkı var mı?” sözlerine karşılık Perwer, “Yok hayır hiçbir farkı yok bunun. tüm insanlar insandır. Herkes kendi değerleri ile güzeldir. Kürt, Laz, Arap, Türk herkes kendi değerleri ile güzeldir” karşılığını verdi.
‘BiRLEޞMEK LAZIM’
Tatlıses ise Perwer’in programlarda ağladığını hatırlatması üzerine şunları söyledi:”Hem yıllarımı verirken hem zulüm gördüm hem de ağladım. Bazen böyle pencereden oturup seyretmek istemiyorum. Seyrederken bayram görmek istiyorum. Evet programlarda hep ağladım, çünkü tamamlanmamış bir duygumuz var. Onun için hep duygulandırıyor. Bana hep soruyorlar; ‘neden hep ağlıyorsun?’ Ben de onlara diyorum; gel sen de ağla. Ağlanacak yer var, gülünecek yer var. Ağlanmayacaksa niye ağlayayım durup dururken, artist miyim? Ama duygulanıyorum, çünkü geçmişten gelen resimler var, fotoğraflar var o fotoğraflar aklıma gelince başlıyorum ağlamaya. Onun için ne yapmak lazım? Birleşmek lazım.”
KEKE iBRAHiM’LE BARIޞ MESAJI
Her insanın kendi değerleri ile güzel olduğunu ve devlet ile kanunlar nezdinde herkesin eşit haklara sahip olması gerektiğini söyleyen Perwer, Türkiye’deki sanatçılara seslenerek yeni sürece destek vermelerini istedi.”Keke ibrahim ile birlikt e Türkiye’deki tüm sanatçılara söylüyoruz” diyen Perver şöyle devam etti: “Türkiye’deki tüm sanatçılar bu yeni sürece katılmaları gerekli. Türkiye’nin, Türkiye’deki tüm halkların geleceğini, dostluğunu, özgürlüğünü, barışını istiyorlarsa katılmaları gerekli. Böyle bir süreci güçlendirmeleri gerekli. Hükümetle berabe r, devletle birlikt e katılmaları gerekli. Onlar da toleranslı bir şekilde içtenlikle yaklaşmaları gerekli. Türkiye’nin artık değişmesi gerekli. Demokrasi’ye doğru, insan hakları için devlet kanunlarının eşit bir şekilde yürümesine doğru gitmeliler.”
‘BAޞBAKAN’A GÜVENiYORUM O BU iޞi BECERiR’
ޞivan Perwer ile 40 yı l aradan sonra bir araya gelmelerinin planlanmış bir şey olmadığını söyleyen ibrahim Tatlıses şunları söyledi:
“Bunu izleyen insanlar zannetmesinler ki biz planlı bir şekilde buluştuk. Bu tamamıyla Allah’ın bir lütfettiği bir buluşmadır. Ne ben biliyordum sen (ޞivan Perver) buradasın, ne sen biliyordun ben buradayım. Kapıdan girerken görüştük ve insanlar burada bir art niyet aramasın. Biz güzellikler için bir araya geldik. Doğrular için bir araya geldik. Niyetimizde herhangi bir kötülük yok. Sayın Mesut bey (Barzani) de bu işte elini taşın altına koydu. Onun da barıştan yana olduğuna inanıyorum. Onunla oturduğumuzda ona diye konuş tum ki; ‘Sen de elini taşın altına koy.’ O da bana diye konuş tu ki; ‘bi şer nabe’, yani (kavgayla dövüşle olmaz). Mutlak suretle müzakere lazım, yani oturup konuşmak lazım, ama maalesef bu konuşmaları bazıları bir tarafa, öbürü ötek i tarafa çekiyor ve bir türlü olmuyor. Ama artık bu gelinen nokta son noktadır. Bence artık barışın, kardeşliğin, kucaklaşmanın zamanıdır. Bunun önüne kimse taş koymasın. Akan suyu kimse durdurmasın, akan kanı durdursunlar. Ben Başbakan’a güveniyorum, bu işi o çözer.”
‘ASKER DE GERiLLA DA BU ÜLKENiN ÇOCUĞU’
Başbakan’ın imralı ile görüşüldüğünü açıklamasının ardından milletvekillerinin Abdullah Öcalan ile görüşülmesi ile birlikt e başlayan yeni sürece dair ise Perwer şöyle söyledi: “Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, hükümetin bu konuda güzel açılımları vardır. Bunları güçlendirmek gerekir. Kavgaların durması gerekli. Dağlar artık bombalanmamalı, çocukların ağlamaması, ölmemesi lazım. Askeridir, gerillasıdır tama mı bu ülkenin çocuklarıdır. Bu toplumlar birbirlerine sevgi vermiş, birlikt e yaşamış, birbirine kız vermiş, dayı amca olmuş, yeğen, abi olmuş. Bunları nasıl ayıracaksınız? Artık sürecin değişmesi gerekli. ibrahim kardeşimin diye konuş tuği gibi; artık kan akmamalı, artık dağlarımızdan akan ırmaklar nehirler, bizim zozanlarımıza yeşillikler versin güzellikler versin. O topraklar herkese yeterdir. Yeter ki insanlar birbirini anlasın.”
‘DAĞA ÇIKAN DA BiZiM KARDEޞiMiZ’
“Dağa çıkan da bizim kardeşimizdir” diyen Tatlıses, akan kanın durması için ne gerekirse yapılmasını arzuladıklarını belirterek, “Mehmetçik de dağa çıkıyor, bunlar tama mı bizim çocuklarımızdır. Orada bir savaş oluyor, gençler ölüyor, biz de oturup televizyonda ahlarla vahlarla izliyoruz. Bu ah ahlar ne zamana kadar, analarımız ağlıyor” diye konuş tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Aranan Kelimeler:

  • ibrahim tatlises 2013
  • son dakika ibrahim tatlses haberleri
  • ibrahim tatlıses
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz