Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Rıdvan Dilmen F.Bahçenin En Az G.Saray Kadar Şansı Var
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 07:45:27
Rıdvan Dilmen F.Bahçenin En Az G.Saray Kadar Şansı Var

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, yeni sezon öncesinde görüşlerini aktardı.Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, saba h saatlerin de Gazetesi’ndeki köşesinde, “Fenerbahçe ağırlığını koyar” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Spor Toto Süper Lig’in başlamasına sayılı vakit-ler kala hepsi birbirrinden değerli yorumlarda bulunan Dilmen, ehemmiyetli mesajlar da verdi.işte o ifadeler…*F.Bahçe’nin şampiyonluk şansını nasıl değerlendiriyorsunuz?Geçtiğimiz 2 sene-de kamuoyunun görüşü [r] […]

Ridvan-Dilmen-FBahcenin-En-Az-GSaray-Kadar-Sansi-VarFutbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, yeni sezon öncesinde görüşlerini aktardı.
Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, saba h saatlerin de Gazetesi’ndeki köşesinde, “Fenerbahçe ağırlığını koyar” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Spor Toto Süper Lig’in başlamasına sayılı vakit-ler kala hepsi birbirrinden değerli yorumlarda bulunan Dilmen, ehemmiyetli mesajlar da verdi.işte o ifadeler…*F.Bahçe’nin şampiyonluk şansını nasıl değerlendiriyorsunuz?Geçtiğimiz 2 sene-de kamuoyunun görüşü [r] 1. favorinin G.Saray olduğu yönündeydi. açıkcasını söylemek gerekirsegeçen yıl ben de ligin ilk haftasından sonra buna katılmıştım. ޞu anda da G.Saray’ın mutlak favori olduğu konuşuluyor. Ama benim deği-şik bir bakış açım var. F.Bahçe’nin negatif görüntüsüne rağmen en az G.Saray kadar şansının olduğunu düşünüyorum. Bazen kötü gider iken pozitif sinyaller alabilirsiniz. Bazen de iyi gider iken negatif sinyaller alabilirsiniz. Ben F.Bahçe’nin şu negatif görüntüsüne rağmen birtakım ay sonra tavan yapma potansiyelinin olduğunu gördüm. Geniş ve fiziksel manada potansiyelli bir takım oldu F.Bahçe.YANAL TAKIMA HAKiM OLMALIOmurgasında kalecileri iyi. Alves ve alternatif stoperler Yobo, Egemen ve Bekir. Önlerinde Mehmet Topal en uçta Emenike. Bu omurgaya baktığımızda onların etrafında da yetenekli oyuncular var. Emre, Cristian, Gökhan, Meireles, Sow ve Alper gibi. Bunların şimdi ihtiyacı olan futbol bilgisi değil fiziksel gelişim. Bu da kazanılabilecek bir durum olduğu için F.Bahçe’nin günden güne daha ileri gideceğini ve lige ağırlığını koyacağını düşünüyorum. Ama bunun için Ersun Yanal’ın taktik ve antrenman bilgisi dışında takıma da hakim olması lazım. Ne demek bu; oldukça çok denk oyuncular olduğu ve 6+0+4 kuralı uygulandığı için kenardaki oyuncuları da rotasyonda psikolojik şeklinde hazır tutması lazım. Kaldı ki CAS kararı geniş ve denk kadro için de oldukça çok önemli. Allah korusun Avrupa’dan men edilirse işi daha da zor olur. Devam edecek olursa rahatlar bol bol rotasyon yapabilir.ARSENAL KARޞISINDA ޞANS YÜZDE KIRKLARDA*F.Bahçe’nin Arsenal eşleşmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

F.Bahçe’de topa malik olma oranı geçen sene-ye oranla daha az. Siz oyunu check ederseniz rakibe de imkan vermezsiniz. Topa malikken genelikle yitirdiğiniz toplarda savunma arkasına atılan çabuk toplar ile tehlike yersiniz. Ama F.Bahçe son üç maçtır topa fazla malik olamadığı için rakip daha kolay sonucu geliyor. Yani topa malik olma oranı geçen seneki oranlara dönmeli. Topa malik olmadığınız zaman checkü rakibe veriyorsunuz. Arsenal’i Emirates Cup’ta izledik ama o da tam bir ölçü değil.GOL YA DA GOLLER ATACAKTIRArsenal karşısında F.Bahçe’nin şansının yüzde kırklarda olduğunu düşünüyorum. Çabuk oynayan bir takım. F.Bahçe en azından şu iki maçta şimdiki önplanauzun oynama formatından vazgeçip geçen se-ne ehemmiyetli Avrupa başarısı elde ettiği checklü oyun felsefesini uygulamalı. Ben F.Bahçe’nin gol ve goller atacağını düşünüyorum.BU SEVGiYi SUiSTiMAL ETMEYELiM*Bugün başlayabilir yeni sezon ile alaka-lı nasıl bir değerlendirme yapacaksınız?

Süper Kupa finali aslında oldukça çok önemliydi. Önümüzdeki sezona ışık tutabilir öyle güzel mesajlar verildi ki… Yöneticilere, teknik adamlara, oyunculara, taraftarlara ve en az onlar kadar medyaya da büyük görev düşüyor. Hep Süper Lig’in marka değeri yerlerde diye konuşuluyor ama bugün Digiturk’ü önemli rakamlara almak arzulayan pek çok kurum var. Türkiye bir futbol ülkesi, bu ehemmiyetli sevgiyi suistimal etmemek hepimizin görevi. Ligde de takımların performansı ile alaka-lı en az bir 4 hafta beklemek lazım düşüncesindeyim. ޞimdiden ‘şu olur, bu olur’ demek oldukça çok doğru değil. tüm takımları en az dörder kere izleyip, Eylül sonuna doğru sağlıklı yorumlar yapabiliriz.ÜZERiNE KOYMALARI ޞART!*Sizce ligin favorisi kim?

Türkiye’de son iki yıldır ispanya’daki Real Madrid- Barcelona örneği verilerek 1. ve ikinci belli deniyor. Öyle de oldu aslında. Bu se-ne da genel görüş yine bu şekilde. Bunda Beşiktaş Takımı ve Trabzonspor Takımı’un kabuk değiştirmesi, ekonomik şeklinde bu iki takımın gerisinde kalması haklı bir nede n şeklinde gösteriliyor. Geçtiğimiz yıl Beşiktaş Takımı’ın en azından Mart sonuna kadar bu işin içerisinde olması kendi başarısı mı, F.Bahçe ve G.Saray’ın bol puan kaybı mı, o bu yıl belli olacak. F.Bahçe geçen sezon ligi 61 puanla kapattı ve bu ikinciliğe yetti. Bu se-ne Beşiktaş Takımı ve Trabzon’un geçen seneki performanslarının üzerlerine çıkmaları lazım.GALATASARAY iHTiYACINA GÖRE TRANSFER YAPMADI*G.Saray takıma gerekli takviyeleri yaptı mı? Siz bu meselede ne düşünüyorsunuz?

G.Saray kaldığı yerden sürüyor. Ama sezon başında ihtiyaç olduğu olan yerlere gerekli transferler gerçekleşmedi. Sol bek ve stoper ihtiyacı konuşuluyordu. Chedjou’nun oldukça çok katkı sağlayacağını düşünmüyorum. Erken de konuşuyor olabilirim, zaman gösterecek. Soldaysa Hakan Balta’nın F.Bahçe maçındaki performansı (istikrar sağlarsa) G.Saray’ı biraz rahatlatır.BEޞiKTAޞ VE Trabzon ili iYi BAޞLAMAK ZORUNDA*Beşiktaş ve Trabzonspor Takımı’un yarıştaki rolü nedir?

Beşiktaş teknik direktörünün işi hiç kolay değil. 1.5 se-ne içerisinde takıma oldukça çok sayıda oyuncu alındı. Keşke onlarca oyuncu alınacağına direkt oynayabilir 4-5 oyuncu alınsaydı. Beşiktaş Takımı ve Trabzonspor Takımı ile alaka-lı ortak görüşüm ilk 4-5 haftayı iyi geçirmeleri şart. Bu iki takım için ilk 5 hafta kalan haftaların göstergesi olacaktır. Tek alternatifleri iyi başlamak. Kötü başlarlarsa zaten oldukça çok güvenli bir ortam olmadığı için takımı negatif etkileyecektir.(Sabah) SabahSabah

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz