Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Renkli Gözlüler Dikkat
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 09:18:51
Renkli Gözlüler Dikkat

Renkli gözlüler dikkat…En sık görülen kanser türü…TÜRK Dermatoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Ertan Yılmaz, derinden yapılmış kanserinin oluşumunda cilt tipinin ehemmiyetli bir etken olduğunu ifade ederek, ‘Özellikle sarışın, mavi gözlü ve açık renkli tene malik şahısla-rın derinden yapılmış kanserine yakalanma riski artıyor’ diye konuş-tu. Prof. Dr. Ertan Yılmaz, insan vücudunda en [r] sık görülen kanser […]

Renkli-Gozluler-DikkatRenkli gözlüler dikkat…
En sık görülen kanser türü…
TÜRK Dermatoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Ertan Yılmaz, derinden yapılmış kanserinin oluşumunda cilt tipinin ehemmiyetli bir etken olduğunu ifade ederek, ‘Özellikle sarışın, mavi gözlü ve açık renkli tene malik şahısla-rın derinden yapılmış kanserine yakalanma riski artıyor’ diye konuş-tu.

Prof. Dr. Ertan Yılmaz, insan vücudunda en [r] sık görülen kanser türünün derinden yapılmış kanseri olduğunu ifade etti. derinden yapılmış kanserinin oluşumunda cilt tipinin ehemmiyetli bir etken olduğunu ifade eden Prof. Dr. Yılmaz, açık renkli derinden yapılmış, göz, saça malik sarışın ya da gümüş renginde saçı olan misafirin oldukça çok önemli risk grubunda olduğunu belirt ti. Koyu renkli tene malik şahısla-rın güneş ışınlarına maruz kaldığında ten renginin daha da koyulaştığını, bronzlaştığını anımsatan Prof. Dr. Yılmaz, açık renkli teni olan misafirin bronzlaşamaması nedeni ile güneş ışınları doğrudan derinden yapılmışnin alt tabakalarına işleyerek kansere dönüşme riski olan hücreleri hasar verip hastalık oluşumunu tetiklediğini anlattı.

Deri kanseri teşhisi konulan hastaların çoğunluğunun açık renkli tene malik şahıs-lar olduğunu anımsatan Prof. Dr. Yılmaz, misafirin çocukluk döneminde güneş ışınlarından korunması gerektiğini söyledi.

KORUNMAYA ÇOCUKLUKTA BAޞLANMALI

Güneşteki ultraviyole ışınlarına uzun zaman maruz kalmanın derinden yapılmış kanseri olasılığını arttırdığını anımsatan Prof. Dr. Yılmaz, ‘Özellikle sarışın, mavi gözlü ve açık renkli tene malik şahıs-lar çocukluk döneminde ne kadar fazla güneş ışınlarına maruz kalırsa, orta ve ileri yaşlarda derinden yapılmış kanserine yakalanma riski artıyor’ diye konuş-tu.

Güneş ışınlarından korunmanın derinden yapılmış kanserini önlemede ehemmiyetli bir faktör olduğunu anımsatan Prof. Dr. Yılmaz, derinden yapılmış kanserinden korunmak için 30-40’lı yaşlar yerine bebeklik döneminden itibaren çocuklarda güneşten korunma kültürünün gelişmesi gerektiğine dikkati çekti.

KORUNMAK iÇiN YAPILMASI GEREKENLER

Deri kanseri teşhisi konulan hastaların çoğunluğunun açık renkli tene malik şahıs-lar olduğunu anımsatan Prof. Dr. Yılmaz, bu hastalıktan korunmak için yapılması gerekenleri şöyle anlattı:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz