Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Polisin Copu Şizofreni Hastasını Öldürdü
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 09:30:09
Polisin Copu Şizofreni Hastasını Öldürdü

ޞizofreni hastası Çelebi, kendisini hastaneye götürmek arzulayan poli s ekibi ekiplerie direnince canından oldu. Başına aldığı cop darbeleri ile yaşamını kaybeden Çelebi’nin yakınları suç duyurusunda tespit edil-di.Tekirdağ’ın Saray ilçesine bağlı Kapaklı’da psikolojik rahatsızlığı olan Ali Çelebi (34) adlı bir vatandaşın akıl hastanesine gitmeyi kabul etmediği için poli s ekibi ekipleri tarafından dövülerek katledildiği söylendi. Tedaviyi […]

Polisin-Copu-Sizofreni-Hastasini-Oldurduޞizofreni hastası Çelebi, kendisini hastaneye götürmek arzulayan poli s ekibi ekiplerie direnince canından oldu. Başına aldığı cop darbeleri ile yaşamını kaybeden Çelebi’nin yakınları suç duyurusunda tespit edil-di.
Tekirdağ’ın Saray ilçesine bağlı Kapaklı’da psikolojik rahatsızlığı olan Ali Çelebi (34) adlı bir vatandaşın akıl hastanesine gitmeyi kabul etmediği için poli s ekibi ekipleri tarafından dövülerek katledildiği söylendi. Tedaviyi reddeden Çelebi’yi hastaneye götürmek için ailesinin talebiyle eve gelen poli s ekibi ekipleri, kendilerine direnen şizofreni hastası [r] Çelebi’ye copla ve biber gazı ile müdahale etti. Başına oldukça çok sayıda cop darbesi alan Çelebi hadi se yerinde öl-dü. Görgü tanıkları, savcılığa verdikleri ifadelerinde, poli s ekibi ekipleriin Çelebi’nin başına “cop yamulup düzelecek kadar şiddetli bir darbeyle” vurduğunu belirtirken, Çelebi’nin yakınları olaya karışan emniyet mensupları hakkında Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda tespit edil-di.

Biber gazı ile müdahale

Evli ve biri 10, diğeri 12 yaşında iki çocuk babası olan Ali Çelebi’nin poli s ekibi tarafından öldürülüp öldürülmediğine dairsoruşturma sürerken Çelebi’nin yakınları önceki günlerde Kapaklı’daki emniyet müdürlüğüne siyah çelenk bırarak olaya adı karışan poli s ekibi ekipleriin cezalandırılmasını rica etti.
iddialara göre, Çelebi’nin ölümüyle sonuçlanan hadi se şöyle gelişti: ޞizofreni hastası Ali Çelebi, 4 Ağustos 2013 yılı Pazar günü rahatsızlandı. Eşi Esma Çelebi’nin talebiyle görevliler tarafından Bakırköy Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ne götürülmek üzere yola çıkan Çelebi, araca bindirildikten kısa olan bir zaman sonra ambulansın camını kırarak kaçtı. Hastaneye gitmek istemediği için Kapaklı’daki ağabeyinin evine gitti. Çelebinin annesi Döndü Çelebi de oğlunun rahatsızlandığını fark ederek ev-vel sağlıkçılarni daha sonra da polisi aradı. Çelebi eve gelen poli s ekibi ekipleri ne direnmek isteyince poli s ekibi ekipleri cop ve biber gazı ile şizofreni hastası Çelebi’yi etkisiz hale getirdi. Başına defalarca copla vurulduktan sonra yere yatırılan ve ellerine ters kelepçe takılan Çelebi, bu sırada fenalaştı ve yapılan bütü n müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

‘Bu nasıl bir öfkedir?’

Ali Çelebi’nin öldüği hadisenin görgü tanıklarından yeğeni Emre Çelebi de Ali Çelebi’nin cinayete kurban gittiğini belirterek, “Polis, sanki karşısındakine, psikolojik rahatsızlığı olan biri değilmiş de bir düşman ya da bir teröristmiş gibi vurdu. Bunun hesabını mahkemede verecekler” diye konuş-tu. Çelebi, hadi se anını şöyle anlattı: “Amcam Ali Çelebi ile evde oturuyorduk, gayet sakindi. Ama psikolojisi de hiç iyi değildi. poli s ekibi ekipleri gelince onlara amcamın psikolojik hasta olduğunu ve dikkatli olmaları gerektiğini belirt tim. Amcam ev-vel hastaneye gelmeyi reddetti faka t daha sonra ‘Namaz kılayım, öyle gidelim’ diye konuş-tu. poli s ekibi ekipleri ‘Seninle mi uğraşacağız’ diyerek amcamın kolundan tutunca amcam oldukça çok sinirlendi. poli s ekibi ekipleriden birine vurunca da arkadaşı belindeki silahı çekerek amcama doğrulttu. Diğerleri de yarım m mesafeden amcamın yüzüne biber gazı sıktı. poli s ekibi ekipleri otomobi-lin üzerinde copları ile amcamın başına 3-4 kez cop yamulup düzelecek kadar şiddetli bir darbeyle vurdular. Yere yığıldı kaldı zaten. Bu nasıl bir cehalaet nasıl bir öfke?”

Vicdanlı olmadılar

Ali Çelebi’nin eşi Esma Çelebi, “Ben biri 10, biri de 12 yaşındaki iki çocuğumla yapayalnız kaldım. ޞimdi ne yapacağız, nereye gideceğiz? Eşim rahatsızdı ama sene-de bir kere böyle oluyordu. poli s ekibi ekipleri biraz vicdanlı biraz insan olup işlerini yapsalardı eşim ölmezdi. Ömrüm yettiğince o poli s ekibi ekipleriin peşini bırakmam. Bunun cezasını çekecekler” diye konuş-tu.

MiLLiYET iNTERNET SiTESiVN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz