Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Petrol 2 Haftanın Zirvesinde
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 08:58:51
Petrol 2 Haftanın Zirvesinde

Petrol 2 haftanın zirvesinde…Petrol fiyatları iki haftanın zirve seviyesinde sakin bir seyir izlemeye sürüyorBatı Teksas türü ham petrol (WTI) iki haftanın zirve seviyesinde kazanç ve kayıplar arasında dalgalı bir seyir izledi. Goldman Sachs Group Inc. Libya ve Irak’tan gelen petrol arzındaki sıkıntıyı gerekçe göstererek Brent petrole yönelik fiyat beklentisini artırdı. Petrol vadelileri geçtiğimiz hafta Mısır’da […]

Petrol-2-Haftanin-ZirvesindePetrol 2 haftanın zirvesinde…
Petrol fiyatları iki haftanın zirve seviyesinde sakin bir seyir izlemeye sürüyor
Batı Teksas türü ham petrol (WTI) iki haftanın zirve seviyesinde kazanç ve kayıplar arasında dalgalı bir seyir izledi. Goldman Sachs Group Inc. Libya ve Irak’tan gelen petrol arzındaki sıkıntıyı gerekçe göstererek Brent petrole yönelik fiyat beklentisini artırdı.

Petrol vadelileri geçtiğimiz hafta Mısır’da yükselen tansiyonun Ortadoğu [r] petrol arzında risk oluşturabileceği beklentisi sonucu Nisan ayından bu yana en uzun kazanç periyodunu gerçekleştirmişti. Savunma Bakanı Abdelfatah el-Sisi dün yaptığı bir açıklamada Ordu ilinin bir hafta süren çatışmaların arkasından “şehrin yok olmasına izin vermeyeceği”ni söyled i. Goldman Sachs tarafından yapılan bir izaha göre küresel petrol arzı gözle görülür bir şekilde daraldı. BP Plc ise Meksika Körfezi’ndeki fırtınanın hafiflemesi sonucu yenide n dan çalışanlarını oraya gönderebileceğini söyled i.

Sidney’de bulunan Barratt’s Bulletin CEO’su Jonathan Barratt, “Ortadoğu olay ilerı hâlâ sürüyor. Körfez fırtınası piyasanın tepede kapanmasına sebe p oldu çünkü biraz risk vardı ve kimse haftasonu kısa olan pozisyon almak istemedi” yorumunu yaptı.

Eylül vadeli WTI petrolün varil fiyatı 4 sent gerileyerek Singapur saatiyle 14:00’da 107.42 dolardan işlem gördü. Petrol vadelilerinin işlem hacmi 100 günlük ortalamaya paralel gerçekleşti. Kontrat 16 Ağustos’ta 107.46 puandan kapanarak 1 Ağustos’tan bu yana en yüksek kapanışı gerçekleştirdi. Daha aktif işlem gören Ekim kontratı da 7 sent kayıpla 107.22 dolar oldu.

Ekim vadeli Brent petrolün varil fiyatı 7 sent düşerek 110.33 dolara geriledi. WTI ile Brent petrol arasındaki fark 3.12 dolar şeklinde gerçekleşti.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz