Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

ORKÖY Devletin Şefkatli Eli
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 08:54:51
ORKÖY Devletin Şefkatli Eli

ORKÖY devletin şefkatli eli… Erzurum ili Orman Bölge Müdürü Muhammet Salih Çetiner, ORKÖY kredisinin devletin şefkatli eli olduğunu belirt ti.Ormanların içerisinde ve bitişiği içerisinde bulunan orman köylerinde ikamet etmekte olan toplumun ormanlar üzerindeki negatif etki ve baskılarını azaltmak, sosyal ve ekonomik kalkınmalarına katkıda bulunarak kişi-ler bazında borçlandırılmak suretiyle tahsis edilen ORKÖY kredisi kapsamında 2013 yılı […]

ORKOY-Devletin-Sefkatli-EliORKÖY devletin şefkatli eli…

Erzurum ili Orman Bölge Müdürü Muhammet Salih Çetiner, ORKÖY kredisinin devletin şefkatli eli olduğunu belirt ti.

Ormanların içerisinde ve bitişiği içerisinde bulunan orman köylerinde ikamet etmekte olan toplumun ormanlar üzerindeki negatif etki ve baskılarını azaltmak, sosyal ve ekonomik kalkınmalarına katkıda bulunarak kişi-ler bazında borçlandırılmak suretiyle tahsis edilen ORKÖY kredisi kapsamında 2013 yılı yılında bölge genelinde 6 milyon 240 bin TL ödenek ayırıldığını [r] ve bu kredinin 4 milyon 300 bin TL’sinin Erzurum’a tahsis edildiğini anımsatan Çetiner ORKÖY’ kredisinin kırsal kalkınmada oldukça çok ehemmiyetli bir unsur olduğuna dikkat çekti. Çetiner, “ORKÖY kredisi kapsamında 2013 yılı yılında bölge genelinde 6 milyon 240 bin TL ödenek ayırt eder iken bu kredinin 4milyon 300bin TL’sini Erzurum ili için ayırt edildi. 2012 yılında ORKÖY kredisi bölge genelinde 1 milyon 250 bin iken 626 bin TL Erzurum’a ayrılmıştı. Geçen sene-ye göre bu se-ne ayrılan ORKÖY kredisi Orman köylüsünü ihya etti. ORKÖY kredisinden 286 aile güneş enerjisi, 35 aile fenni arıcılık,154 aile süt koyunculuğu, 88 aile 176 inek imkanından faydalandı.” diye konuş-tu.

2013 yılı yılında 557 köylüye ORKÖY kredisi kullandırılacağını ifade eden Çetiner, “67 köy bundan yararlanacak.Orman işletmesine bağlı köylerimizde köylülerimizin yararlanması maksadı ile ORKÖY tarafından güneş enerjisi, süt sığırcılığı, süt koyunculuğu, seracılık ünitelerinden köylülerimize kredi veriyoruz. maksadı mız en iyi şekilde orman köylülerimizin bu kredilerden faydalanmasını sağlamaktır.” diye konuş-tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz