Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Önce O Katliamların Bir Hesabını Versinler
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 08:54:37
Önce O Katliamların Bir Hesabını Versinler

Önce o katliamların bir hesabını versinler…AK Parti Grup Başkanvekili Canikli, Mısır Dışişleri Bakanı Nebil Fehmi’nin Türkiye’ye yönelik eliştirilerine tepki göstererek, “Önce o katliamların bir hesabını versinler” diye konuş-tu.AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, 25. Uluslararası Kümbet Kültür ve Sanat Festivali’nde gazetecilere verdiği demeçte, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin Mısır’da yaşanan olay iler ve benzeri olay ilerda gösterdiği tavır […]

Once-O-Katliamlarin-Bir-Hesabini-VersinlerÖnce o katliamların bir hesabını versinler…
AK Parti Grup Başkanvekili Canikli, Mısır Dışişleri Bakanı Nebil Fehmi’nin Türkiye’ye yönelik eliştirilerine tepki göstererek, “Önce o katliamların bir hesabını versinler” diye konuş-tu.
AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, 25. Uluslararası Kümbet Kültür ve Sanat Festivali’nde gazetecilere verdiği demeçte, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin Mısır’da yaşanan olay iler ve benzeri olay ilerda gösterdiği tavır ve yaklaşımın oldukça çok acık ve net olduğunu belirt ti.

Mısır’da tarihin en ağır zulümlerinden birinin yaşanmakta olduğunu [r] vurgulayan Canikli, “Bir ordu, bir yönetim kendi halkını adeta katleder noktaya gelmiştir. Hergün onlarca, yüzlerce Mısırlı, Mısır askerinin silahından çıkan mermiler ile şehit edilmektedir, katledilmektedir. Öncelikle böyle bir durumdur. Mısır’ın iç işi olduğunu söylemek olay ilerı tam şeklinde kavrayamamak, adeta bir gaflettir” diye konuş-tu.

Olayların Mısır’ın iç işi olmaktan çıktığını ve bir insanlık proble-mi olduğini vurgulayan Canikli, şöyle devam etti:

“Böyle bütün insanlığı ilgilendiren bir meselede elbette Türkiye’nin de söylemesi gereken pek çok şey vardır. Mısır toplumubizim kardeş halkımızdır. Bu açıdan da Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin ve bizlerin de söyleyeceği söz vardır yaşanan olay iler ile ilgili. tüm bunları dikkate aldığınızda Mısır Dışişleri Bakanını böyle bir açıklamasını, her şeyden ev-vel talihsiz bir izah şeklinde kabul etmemiz gerekli. Türk toplumuMısır halkının dostudur. Bunu biz söylemlerimizde değil, icatlarımızda Mursi’nin döneminde ortaya koymuş bir milletiz, bir hükümetiz. Yaptığımız sadece manevi destekler değil, maddi destekler ile de Mısır halkının özgürce yönetilmesi ve müreffeh bir toplum şeklinde hayatlarını idare etmeleri noktasında gerçekten Türkiye, hükümetimiz, başbakanımız elinden gelen bütü n gayreti göstermiş ve göstermeye de sürüyoruz.”

Türkiye’nin şimdi tüm mazlum milletlerin, halkların iftiharla, gurur ile izlediği bir politika takip ettiğini anımsatan Canikli, “Mısır Dışişleri Bakanı’nın böyle bir izah yapması bir başka talihsizliktir, kendisi halkına silah doğrultmuş binlerce katliam yapmış bir hükümetin suç ortağıdır, ev-vel o katliamların bir hesabını versinler. Er ya dageç tama mı hesabını verecekler. Hem burada verecekler hem de ilahi adaletin tecellisi şeklinde vereceklerdir” diye konuş-tu.

Mısır Dışişleri Bakanı Fehmi,Türkiye’nin 30 Haziran gösterileri karşısında sadece izahatları ile değil uluslararası hamleler ile düşmanca bir tavır sergilediğini ileri sürmüştü.
Kaynak: AA

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz