Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

ODTÜ Ormanına Kurdele Koruması
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 12:29:04
ODTÜ Ormanına Kurdele Koruması

ODTÜ Ormanına kurdele koruması…ODTÜ Ormanı’ndan geçirilmesi planlanan Anadolu Bulvarı-Konya ili Yolu arasındaki bağlantı yolu için kesilmesi planlanan birtakım ağaçlara ‘K’ işareti konulduğunu iddia eden bir grup, ağaçlara ‘KORU’ yazıp, kırmızı kurdele bağladı. Büyükşehir Belediyesi görevlileri ise, “Bu iddialar doğru değil ve komik. ODTÜ yönetiminin karşı çıkmadığı bu yol üzerinden gerginlik çıkarmaya çalışıyorlar” diye konuş-tu.Anadolu Bulvarı […]

ODTU-Ormanina-Kurdele-KorumasiODTÜ Ormanına kurdele koruması…
ODTÜ Ormanı’ndan geçirilmesi planlanan Anadolu Bulvarı-Konya ili Yolu arasındaki bağlantı yolu için kesilmesi planlanan birtakım ağaçlara ‘K’ işareti konulduğunu iddia eden bir grup, ağaçlara ‘KORU’ yazıp, kırmızı kurdele bağladı. Büyükşehir Belediyesi görevlileri ise, “Bu iddialar doğru değil ve komik. ODTÜ yönetiminin karşı çıkmadığı bu yol üzerinden gerginlik çıkarmaya çalışıyorlar” diye konuş-tu.
Anadolu Bulvarı ile Konya ili Yolu arasında yapılan ve ODTÜ Ormanı’ndan geçirilmesi planlanan bağlantı yoluna tepki gösteren tahmini 40 kişilik bir grup, doğa Varlıklarını Koruma Kurulu Genel Müdürlüğü önünde eylem yaptı. ‘doğaı Koruma Kurulu ODTÜ Ormanı’nı koruyamazsa biz korumasını biliriz’ sloganı atan eylemciler, basın açıklamasının arkasından [r] ODTÜ Ormanı’na giderek, kesileceği söylenen ağaçlara kurdele bağladı.BiZ KORUMASINI BiLiRiZODTÜ Mezunları Derneği, ODTÜ’lü öğrenciler, Anıtpark ve 100. se-ne Forumu üyelerinden oluşan eylemciler, ‘doğaı Koruma Kurulu ODTÜ Ormanı’nı koruyamazsa biz korumasını biliriz’ sloganları attı. Yapılan açıklamada Ankara’nın ciğerleri olan bu ormanların ellerinden alınmasına izin vermeyecekleri dile getirilerek, şöyle devam edildi: “Yıllar ev-vel öğrencilerin emeği ile dikilen ağaçlar sayesinde ODTÜ ormanı 1. derece sit alanıdır. Evlerimizin önünden 40 bin aracın geçeceği, mahalleleri bölecek, Başkent’i asfalt bataklığı yapacak, ODTÜ ormanındaki ağaçları katledecek bu yola karşıyız. ODTÜ Ormanını delip geçecek olan ve planı dahi onaylanmadan inşaatına başlanan yola karşı gerekli önlemler alınmalıdır. Bunu doğaı Koruma Kurulu yapmayacaksa Ankaralılar yapacaktır.” ‘K’ HARFiNi ‘KORU’ YAPTILAREylemciler açıklamanın arkasından yolun geçeceği ODTÜ Ormanı’na gitti. Kesilecek ağaçlara yol inşaatında çalışanlar tarafından ‘K’ harfinin yazıldığını iddia eden grup üyeleri, bu harflere ekleme yaparak “KORU” yazdılar. Yüzlerce ağacın bu şekilde işaretlendiğini iddia eden grup, ağaçların koruma altında olduğunu belirtmek için simgesel şeklinde ağaçların dallarına kırmızı kurdele bağladı. BÜYÜKޞEHiR YALANLADI: iޞARET iDDiASI KOMiKBüyükşehir Belediyesi görevlileri, ODTÜ Ormanı’nda kesileceği söylenen ağaçlara hiçbir işaretleme yapılmadığını ifade ederek şunları belirt ti:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz