Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

O Meydanın Adı Rabia Olacak
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 15:22:26
O Meydanın Adı Rabia Olacak

O meydanın adı Rabia olacak…İstanbul ili Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Esenler’de alt yapıdan çevreye, ulaşımdan eğitime kadar tahmini 1 milyar TL’lik yatırımların toplu açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Topbaş, Mısır’da yaşanan olay ilerı kınadıklarını söyleye-rek Esenler Dört Yol Meydanı’nın isminin Rabia Meydanı şeklinde değiştirileceğini belirt ti.Esenler Dört Yol Meydanı’nda tertiplenen ‘Esenlere Yapılan Yatırım Ve Hizmetlerin […]

O-Meydanin-Adi-Rabia-OlacakO meydanın adı Rabia olacak…
İstanbul ili Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Esenler’de alt yapıdan çevreye, ulaşımdan eğitime kadar tahmini 1 milyar TL’lik yatırımların toplu açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Topbaş, Mısır’da yaşanan olay ilerı kınadıklarını söyleye-rek Esenler Dört Yol Meydanı’nın isminin Rabia Meydanı şeklinde değiştirileceğini belirt ti.
Esenler Dört Yol Meydanı’nda tertiplenen ‘Esenlere Yapılan Yatırım Ve Hizmetlerin Toplu Açılışı, Temel Atma ve Tanıtım Törenine’ iBB Başkanı Kadir Topbaş, AKP İstanbul ili Milletvekili Osman Aşkınbak, Kaymakam Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ve pek çok davetli [r] katıldı. Törende konuşan Başkan Topbaş, “Dörtyol Meydanı bugün gerçekten deği-şik bir meydan şeklinde çıktı. Ramazan-ı ޞerif’te ‘dua meydanı’ dendi. Ama şimdi Başbakanımızın bir talebi var; ‘Dörtyol Meydanı’nı Rabia Meydan’ı yapalım’ diyor. ‘Buradan dünyaya demokrasiyi, istikrarı, yönetim anlayışını dünyaya haykıralım’ diyor. toplumun iradesiyle iş başına gelen misafirin, halka hizmet veren misafirin faka t faturasını yine toplum keser. Hiçbir güç hiçbir kuvvet toplum iradesine karşı çıkamaz. işte bize Türkiye’den Esenler’den bunu Rabia Meydanı şeklinde bu teklifle Dörtyolu, Rabia şeklinde dünyaya haykıralım.” ifadelerini kullandı.

Mısır’da yaşananları çok büyük üzüntü içerisinde izlendiğini ifade eden Başkan Topbaş sözlerine şöyle devam etti: “Dünyada maalesef 21’inci yüzyıl yüzyıllar geride kalmış bir dünyada, modernleşen bir dünyada, bilginin avuç içine sığdığı dünyada, dünyanın herhangi bir noktasındaki olumsuzluğu anında gözlenebildiği dünyada maalesef medeniyetin gelişmiş olduğu bir dönemde halen kan ve gözyaşı var. Bizler bu drama tanıklık ediyoruz. Bu acıyı yüreğimizden hissediyoruz. insan canına bir canlının yaşamına nasıl kastedilir bunu anlamak mümkün değil insan onuru ile bağdaşmayan yanlışlıklar dünyada özel olarak mısırda görmekteyiz ve kınıyoruz lanetliyoruz. Diyoruz ki daha önce de tarihte pek çok zalim insanlar vardı. Kendilerini tarihin zalimler listesine söyledirdiler. pek çok insanı katlettiler hayatlarını ocaklarını söndürdüler ama arkalarından kendileri de gitti. Bugün onlarda yok dünyada yani kendileri de kalıcı değiller. Hangi hesabı yapar iseniz yapın sonunda sizde hesap vereceksiniz.”

Toplantıda yeni metro hattını ve tünelleri tartışacaklarını anımsatan Tobaş, “istanbul’a yeni kazanımları konuşacağız başardıklarımız ve başaracaklarımızın dışında daha neler gerekir. Değerli kardeşlerimiz Esenler’de oturan sizler şeklinde buraya bir metronun geleceğini hayal edebilir miydiniz? Allah nasip ederse 18 eylülde Mecidiyeköy’den Bağcılar- Mahmutbey’e gidecek 17 buçuk mlik metronun ihalesi yapılabilir ve burada giykoptan esenler halkının metroya rahatlıkla ulaşabileceği bir sistem ortaya çıkıyor. ayrıyetten yine bağcılardan Bakırköy iDO iskelesine Kirazlı’dan yapacağımız metro bir noktada Marmaray ile buluşacak.” diye konuş-tu.

Törende, Topbaş tarafından Cengiz Topel Kat Otoparkı’nın inşaatı ve Güzel Esenler tasarımı Zemin Rehabilitasyonu Kentsel Tasarım Uygulaması yatırımlarına da start verildi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz