Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Nihat Hatipoğlundan Ağlatan Anne Yazısı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 09:03:56
Nihat Hatipoğlundan Ağlatan Anne Yazısı

ilahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu annesinin ölümünü kaleme aldı. Annesi Muzaffer Hatipoğlu’nu kendi kıldırdığı cenaze namazı ile uğurlayan Hatipoğlu annesine olan sevgisini kelimelere döktü. Sabah gazetesindeki yazısında Hatipoğlu, annesini kolları arasında nasıl yitirdiğini şöyle anlattı: ‘Vefatı o kadar mütevazı ve bir o kadar garipti ki. Sessizceydi. Nefes alamıyorum, diye konuş-tu. Ambulans gecikince el üstünde hastaneye […]

Nihat-Hatipoglundan-Aglatan-Anne-Yazisi ilahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu annesinin ölümünü kaleme aldı. Annesi Muzaffer Hatipoğlu’nu kendi kıldırdığı cenaze namazı ile uğurlayan Hatipoğlu annesine olan sevgisini kelimelere döktü.
Sabah gazetesindeki yazısında Hatipoğlu, annesini kolları arasında nasıl yitirdiğini şöyle anlattı: ‘Vefatı o kadar mütevazı ve bir o kadar garipti ki. Sessizceydi. Nefes alamıyorum, diye konuş-tu. Ambulans gecikince el üstünde hastaneye taşınınca aynen şöyle diye konuş-tu: ‘Ben ölüyorum hakkınızı helal edin. La ilahe illallah. Muhammedün Resulullah [r] ­ Allah bir. Allah bir. Muhammed (s.a.v.) O’nun Resulü!’ Bu kadar. İki dakika sonra büsbütün sustu.YÜZÜNÜ ÖPEMEZDİM, UTANIRDIMEllerini öperdim, ayaklarını öperdim. Ama nedense yüzünü öpmeye kıyamazdım. Utanırdım. Uzun sene-ler sonra dün ilk kez öptüm. Morgdaydı. Alnını, yanaklarını, soğuktu. Buz gibiydi. Sanki bana; beni öpme alnım soğuk dudakların üşümesin diyordu.BUNDAN SONRA KİME BAŞVURACAĞIMŞimdi oturduğu yerde oturuyorum. Başını koyduğu yastığı kokluyorum. Başına sardığı tülbenti… Her şey o kokuyor. Her şey anne kokuyor. Bundan sonra kime başvuracağım. Kime nazlanacağım bu yaşta. Kimden özel dua isteyeceğim. Kime bana ‘Felak ve Nas oku’ diyeceğim? Bilmiyorum. Koca ev bugün bomboştu. Sürekli uzandığı kanepeye yaklaştım. Sanki oradaydı. Dokundum ona. Yine gülümsedi. Sanki bana, baban beni Medine’de bekliyor. Gitmem lazım diyordu. Ya ben diyecek oldum, seni de bekleyeceğiz diyordu.BABAMI HER GECE RÜYASINDA GÖRÜRDÜMüthiş edepliydi. Namazlarını gözetirdi. Çok şefkatliydi. Ağzı dualıydı. Evladından dahi bir şey istemeyecek kadar dimdikti. Hz. Peygamber (s.a.v.)’in adını duyunca ‘Kurban Olayım’derdi. Efendimize âşıktı. 18 se-ne önce Medine’de vefat eden babamı her gece rüyasında görürdü. Ne kadar anlatsam eksik kalıyor işte. Öteki âlemi özlemek için bundan sonra bir sebebim daha var.Annem müftü eşiydi. Müftü kızıydı. Müftü geliniydi. Büyük alimlere büyük sevgisi vardı. Sahabeden bahsedilirken ‘Kurban olayım ayaklarına’ derdi. Efendimizden her bahsedildiğinde ağlardı. O’nu özlerdi, yaşamı namaza odaklıydı. Sürekli Kuran okur, zikir çekerdi. Çektiği acılardan, ağrılardan hiç şikâyetçi olmadı.ONUN rica ettiĞİ OLDURahmetli babam büyük hadis kitabı ‘Süneni İbn­i Maceyi’ Arapçadan Türkçeye tercüme edip yorumladığında sekiz yıl boyunca ona büyük hazla hizmet etti. Emir yücelerden, başınız eğik. O’ndan gelene kabulüz. Rabden gelene razıyız. Gönül burkulur, göz yaşarır dil edebe eğilir. O’ndan geldik O’na gideceğiz. Hep arkamdan dua etsin diye ümit ederdim. Ama öyle olmadı, Onun rica ettiği oldu. Arkasından dua edeceğim. Rabbim böyle rica etti. Emrine amadeyiz elbette O’nun.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz