Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Nazım Hikmet’in Çizgi Filmlerini İzle
Nazım Hikmet’in  Çizgi Filmlerini İzle

Nazım Hikmet’in senaryosunu yazdığı çizgi filmler DVD ve kitabıyla ilk kez yayımlanacak.İstanbul ili – Nazım Hikmet’in senaryolarını yazdığı, Melih Güneş tarafından hazırlanan “Hanene Huzur Dolsun Sevdalı Bulut/Nazım Hikmet’ten çizgi filmler” DVD ve kitabıyla ilk kez Türkiye’de yayımlanacak. Yapı Kredi yayımları’ndan Nazım Hikmet’in 111. doğum günü anısına yarın, satışa sunulacak 2 DVD ekiyle 143 sayfalık kitapta, […]

Nazim-Hikmetin--Cizgi-Filmlerini-izleNazım Hikmet’in senaryosunu yazdığı çizgi filmler DVD ve kitabıyla ilk kez yayımlanacak.
İstanbul ili – Nazım Hikmet’in senaryolarını yazdığı, Melih Güneş tarafından hazırlanan “Hanene Huzur Dolsun Sevdalı Bulut/Nazım Hikmet’ten çizgi filmler” DVD ve kitabıyla ilk kez Türkiye’de yayımlanacak. Yapı Kredi yayımları’ndan Nazım Hikmet’in 111. doğum günü anısına yarın, satışa sunulacak 2 DVD ekiyle 143 sayfalık kitapta, senaryosunu Nazım Hikmet’in yazdığı, sürecinde bizzat yer aldı ğı, 1959 ve 1962 yıllarında hazırlanan “Sevdalı Bulut” ve “Hanene Huzur Dolsun”adlı çizgi filmler ve filmlerin hazırlanış süreci aktarılıyor. Çizgi filmlerin öyküsüNazım Hikmet, danışmanlık almak için kendisini ziyaret eden SSCB çizgi film stüdyosu Soyuzmultfilm’de redaktör olarak çalışan Vera Tulyakova’ya, “Neden benden de bir senaryo istemiyorsunuz ” diye sorar. Ertesi gün akşama doğru, elinde “Sevdalı bulut” çizgi filminin senaryosuyla stüdyoya gelir.[r]. Yapı Kredi yayımları’ndan yapılan açıklamada, Sovyet çizgi filmlerindeki çocukları ürkütmeyen, yumuşaklığı ve sakinliğin bu filmlerde de görüldüğü belirtilerek, Nazım Hikmet’in “Çizgi filmler yalnızca çocuklar için değil, büyükler içindir de” ifadelerine de yer verildi. “Sevdalı Bulut”ta, iyi niyetli ve temiz ruhlu Ayşe’nin güzelim bahçesini ele geçirmek isteyen zalim Seyfi’nin kurnazlıkları, Ayşe’ye sevdalanan Bulut’un aklı ve özverisiyle sonuca ulaşamaz. Sonuçta kazanan sevgidir, sevdikleri uğruna kendini feda etmek durumunda kalanların yaşamının sonsuzca sürebilir olmasıdır. Davul sesleri, komutan, halk, aile gibi simgelerin bulundu ğu “Hanene Huzur Dolsun” canlandırma filminde ise üç savaş dönemiyle barış mücadelesi ve her şeyin insanın kendi elinde olduğu anlatılır.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz