Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Müslüm Gürsesin En Son Sağlık Durumu Açıklaması
  • Ana Sayfa » Haber
  • 30 Ocak 2013 - 16:28:22
Müslüm Gürsesin En Son Sağlık Durumu Açıklaması

Tedavisi süren sanatçı Müslüm Gürses’in menajeri Nevzat Takmaz, “yoğun bakım ünitesine saz ekibi alındığı için Gürses’in mikrop kapmış olabileceği” şeklindeki açıklamasının yanlış anlaşıldığını belirt ti. Doktoru ise Gürses’in halinun iyiye gittiğini açıkladı. Geçirdiği bypass ameliyatının arkasından akciğer ve böbrek yetmezliği nedeni ile yoğun bakıma alınan ve halen tedavisi burada süren Müslüm Gürses’in menajeri Nevzat Takmaz […]

Muslum-Gursesin-En-Son-Saglik-Durumu-AciklamasiTedavisi süren sanatçı Müslüm Gürses’in menajeri Nevzat Takmaz, “yoğun bakım ünitesine saz ekibi alındığı için Gürses’in mikrop kapmış olabileceği” şeklindeki açıklamasının yanlış anlaşıldığını belirt ti. Doktoru ise Gürses’in halinun iyiye gittiğini açıkladı.
Geçirdiği bypass ameliyatının arkasından akciğer ve böbrek yetmezliği nedeni ile yoğun bakıma alınan ve halen tedavisi burada süren Müslüm Gürses’in menajeri Nevzat Takmaz ve doktoru Kardiyoloji Uzmanı Deniz ޞener, basın mensuplarına izah yaptı. Gürses’in menajeri Nevzat Takmaz, sanatçının halinun iki gün öncesine kadar önemliyetini koruduğunu faka [r] t bugün daha iyi olduğunu belirt ti.

Muhterem Nur’un “bundan sonra ümit kesildi” şeklindeki izahatlarının hatırlatılması sonucu Takmaz, “Ona da hak vermek lazım. Az şey yaşamadık. tahmini 3 aydır buradayız. Zaten hastane şeklinde da ellerinden geleni yapıyorlar. Zaten biz burada misafiriz. Ellerinden geleni yapıyorlar, tüm imkanları kullanıyorlar. Muhterem Hanım üzüntüsünden birtakım şeyleri söyleyebilir. ޞu anda iyiye gidiyor” diye konuş tu.

Bir basın mensubu Takmaz’a, gazetelerde yer alan, “Doktorlar yılbaşı gecesi yoğun bakım ünitesine saz takımı aldı, Müslüm Baba o yüzden mikrop kapmış olabilir” şeklindeki iddialarını sordu. Takmaz, “Yani yanlış anlaşılma var. Bizim de kabahatimiz oldu. 3 aydır buradayım, doktorlardan detaylı bilgi alabilirdim. ‘Enfeksiyon’ diye konuş tuler. Böyle bir şeyi ihtimal sonucu konuştuk. Onlar deği-şik yönde yorum yapmışlar. Öyle bir şey yok” diye konuş tu.

“MÜSLÜM BEY’E ÖZEL ORGANiZASYON DEĞiLDi”

Takmaz, yılbaşından bir iki gün evve l hastanenin başka bir bölümünde personele ve yoğun bakım görevlilerine moral olsun diye bir eğlence düzenlendiğini ifade ederek, “Bize özel yapılmış bir organizasyon değil. Ama Bingür Hocamız elinden geleni yaptığı için sazları alıp bir sürpriz yapmak rica etti. Hatta Müslüm ağabeyin şarkısını çalarak odaya girdiler ki ağabeyim de oldukça çok sevindi buna. Güzel bir şeydi. Biz ihtimal sonucu konuştuk, deği-şik yansıttılar. Ben de üzüldüm, hastanedeki insanlar da, yönetim de oldukça çok üzüldü. Organizasyon Müslüm Bey’e yapılmış bir organizasyon değildi” diye konuş tu.

Odaya 2 şahs ın kemanla geldiğini ifade eden Takmaz, “Bazı hastalara müzikle terapi yapılıyor. Bize özel bir şey değildi. Ağabeyim o gün odaya çıkacak diye hazırlanıyorduk, hatta Bingür Bey ve hastane çalışanları oldukça çok seviniyordu. Arkasından akciğer sorun u çıktı. Bir kanama hadises i oldu. ‘Enfeksiyon’ diyorlar. Biz de girip çıkıyoruz odaya. Sazlar gelmişti, ondan da olabilir diye düşündük. ihtimaller dahilindeydi. deği-şik yayımladılar. ޞu anda ağabeyimin hali oldukça çok iyi. Mantar üreme olay ilerı vardı. ޞu anda düne ve önceki güne kadar daha iyi” ifadelerini kullandı.

Takmaz, Muhterem Nur’un da birtakım bazı hastaneye geldiğini faka t Gürses’in enfeksiyon kapmaması için oldukça çok fazla yanına girmediğini belirt ti.

“MANTARA BAОLI AKCiĞER sorunu ni check ALTINA ALMAYA ÇALIޞIYORUZ”

Gürses’in doktoru Kardiyoloji Uzmanı Deniz ޞener ise, sanatçının son hali hakkında basın mensuplarını bilgilendirdi. Gürses’in halindaki dalgalanmalar nedeni ile bir hafta evve l oldukça sıkıntıl ı bir sürece girdiklerini ifade eden ޞener, “Son 2-3 gün içerisinde, günden güne biraz daha iyiye gidecek şekilde hastalığı sürmekte. son şeklinde uğraştığımız problem, vücut direnci düştüğü zaman vücuttaki mevcut mikroplar üremeye başlarlar ve enfeksiyon tablosu gelişir. Bu nede n le antibiyotik kullanmak gerekir. Uzun süren bir antibiyotik tedavisi uygulandı. Uygulanan bu antibiyotiklere bağlı şeklinde da mantarlar üremeye başlar. ޞimdi akciğerlerinde oluşan bu mantarların üremesiyle ortaya çıkan akciğer sorunu ni de yine mantar üzerinde etkili bir şekilde ilaçlar vererek check altına almaya çalışıyoruz. Zor bir süreç. birtakım bazı bu durum, genel halinu bozuyor. Ama uygulanan mantar ilaçları ile bu halin da düzeleceğini ümit ediyoruz. Mantar enfeksiyonu oldukça zor tedavi edilen bir durumdur. Kullanılan ilaçlar sınırlıdır. ޞu anda uyguladığımız tedaviye cevap almaktayız. Ama sürecin nasıl seyredeceğini şimdiden söylemek zor” diye konuş tu.

Muhterem Nur’un, “bundan sonra ümit kesildi” şeklindeki izahatlarının hatırlatılması sonucu de ޞener, “Süreç uzun olunca yıpratıcı oluyor. Biz hekimler şeklinde değil ümidimizi kesmek, tam zıttıne düzeleceğini ümit ediyoruz. Son 2 gündeki gelişmelere bakarak da tam zıttıni düşünüyoruz. Ama tahmini 2 ayı aşan bir süreç içindeyiz. Bu durumda yapılan ameliyatla ilg i lı hiçbir sıkın tı yok. Teşhis ve tedavide herhangi bir sıkın tı yaşamıyoruz. Teşhisin ne olduğunu koyuyoruz, tedavi için gerekli ilaçları da uyguluyoruz. Ama bu verilen ilaçlara vücudun cevabını tahmin edemiyoruz” diye konuş tu.

“AiLESiNiN ÜMiTSiZLiĞE KAPILMASINI HOޞ GÖRÜYORUZ”

Kardiyoloji Uzmanı Deniz ޞener, bir soru sonucu de mantarın bir yerden bulaşma şeklinde ortaya çıkan bir enfeksiyon olmadığını ifade ederek, “Tamamen uygulanan antibiyotiklerden dolayı vücutta olması gereken koruyucu olan bakterilerin yok olmasına bağlı şeklinde orada mantarların üremesine bağlı olan bir süreç. Yani bulaşması ile değil, kullanılan antibiyotiklerin etkisiyle ortaya çıkan bir süreçtir. Uzun süren bir yoğun bakım süreci böyle bir sonuca götürebiliyor” diye konuş tu.

Tedavide başarı şansının yüksek olduğunu anımsatan ޞener, “Başarı ile tedavi edilebilir bir durumdur. Bizim endişe ettiğimi,z vücut direnci düştüğü için ortaya çıkan sorunlar. Biz bu sorunla da başa çıkacağımızı ve bunun düzeleceğini düşünüyoruz” diye konuş tu.

ޞener, tedavi sürecinde ortaya çıkan birtakım problemlerin kendilerini sıkıntıya soktuğunu ifade ederek, “Bu sıkıntıla r oluştuğu zaman bunun da mutlaka çözümü olacaktır tahmininde bulunamıyoruz. Sıkıntımız, üzüntümüz burada. Aile fertleri ve yakınlarının bu tür süreçleri daha evve l yaşamamış olması nedeni ile üzüntü duymaları ve bunun sonucunda ümitsizliğe kapılmış olmasını hoş görüyoruz. Ama biz böyle bir düşünce de değiliz. Süreç sürüyor, mücadele sürüyor” ifadesinde tespit edil di.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Aranan Kelimeler:

  • müslüm gürses cenaze töreni
  • müslüm gürsesin cenazesi
  • Müslüm gürsesin cenaze töreni
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz