Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Müslüm Gürsesin Cenazesindeki Olaylar
  • Ana Sayfa » Haber
  • 10 Mart 2013 - 10:05:10
Müslüm Gürsesin Cenazesindeki Olaylar

Ferdi Tayfur, Müslüm Gürses’in cenazesinde yaşananlardan rahatsız.. Orhan Gencebay ve Müslüm Gürses ile birlik-te arabesk müziğin en ehemmiyetli temsilcilerinden biri olan Ferdi Tayfur, Bugün gazetesinden ޞebnem Özcan’a ehemmiyetli açıklamalarda tespit edil-di. Müslüm Gürses’in cenazesinde yaşananlardan rahatsız olduğunu ifade eden Tayfur, “Millet cenazeye sanatçı fotoğrafı çekmeye gelmiş. Toprağı eze eze kayaya çevirdiler. Benim [r] cenazemi belediye […]

Muslum-Gursesin-Cenazesindeki-OlaylarFerdi Tayfur, Müslüm Gürses’in cenazesinde yaşananlardan rahatsız..
Orhan Gencebay ve Müslüm Gürses ile birlik-te arabesk müziğin en ehemmiyetli temsilcilerinden biri olan Ferdi Tayfur, Bugün gazetesinden ޞebnem Özcan’a ehemmiyetli açıklamalarda tespit edil-di. Müslüm Gürses’in cenazesinde yaşananlardan rahatsız olduğunu ifade eden Tayfur, “Millet cenazeye sanatçı fotoğrafı çekmeye gelmiş. Toprağı eze eze kayaya çevirdiler. Benim [r] cenazemi belediye kaldırsın” diye konuş-tu.

işte Ferdi Tayfur’un izahatlarından bir kesit;– Allah rahmet eğlesin Müslüm Gürses’i toprağa verdik. Siz onun hem meslektaşı hem arkadaşıydınız. Rahmetlinin arkasından ne demek istersiniz?Soyadını gerçekten iyi taşıyan bir adamdı. Gür sesi vardı onun, ama sessiz biriydi. Kimsenin etlisine, sütlüsüne karışmazdı. Onunla çocukluğumuzdan tanışırız. ikimiz de Adanalı’yız. Rahmetli babasını tanırım, ‘Antepli Mehmet’ derlerdi bizim oralarda. Babası ile kağıt oynardık. Müslüm motosiklete oldukça çok binerdi. Bar bar bağırtırdı o motosikleti. Kimi erken gelir, geç gider, kimi geç gelir erken gider. 59 yaşında bir adamdı, orta yaşlı bir adamdı.- Cenazesine tahmini 5 şahsıın katıldığı söyleniyor. izdiham o kadar büyüktü ki imam, cenazenamazı kıldırmak için oldukça çok uğraştı. Allah gecinden versin, naşınızın böyle kalabalıklar tarafından uğurlanmasını mı istersiniz yoksa ‘hayranlarım beni orada bari rahat bıraksın’ mı dersiniz?Yok, hayranlarıma öyle bir şey söylemem doğru değil. O onların ceği iş… Ben istesem de istemesem de o günü tayin edemem. faka t tüm Müslüman aleminin duasını beklerim. Televizyonlarda cenazeye gidin diye anonslar yaptılar. Bizim hiçbir şeyimiz doğru gitmiyor. illa birileri gösteriş yapacak. Müslüm’ün tabutunu kırdılar, mezarı çöktü. Durun kardeşim ne oluyor ya? Camiye gittim, namazını kıldım baktım oldukça çok sıkışıyor, mezarlığa gittim. Kalsam orada izdiham olacak. Yana geçtim, haydaaaa ellerinde telefonlar ile çevremi sardılar. Adamlar mezara sanatçı görmeye gelmişler. inan bana oradan da kaçtım. Gitmek zorunda kaldım. insanlar oldukça çok anlayışsız, halbuki her şeyin bir dozu var değil mi? Dua edersin, ‘helal ettik’ diye bağırırsın ama onu yapmaya imkan bırakmadılar ki? Müslüm Gürses’in mezarına toprak atmama imkan bırakmadılar. Toprağı çiğneye çiğneye kayaya döndü toprak. Mezarı çökerttiler. Benden sonra o toprağı gevşetmek için kazmalar ile kazmışlar.- Bir mukayese yaptınız mı, “Bu benim cenazem olabilirdi, onun yerine şimdi ben olabilirdim” diye…Tabii, o benim cenazem de olabilirdi. Ana rahmine düştükten sonra zaten ölüme yola çıkıyorsun. Ne yaparsan yap, ehemmiyetli olan ana rahmine düşmeyeceksin. Çünkü bir canlı şeklinde o, bitti. Ölüm dünyanın kanunu…– Sizin cenazenizi nasıl kaldırsınlar?Benim cenazemi kaldırmasınlar. Benim cenazemi belediye kaldırsın. Bana dua etsinler yeter.* Müslüm baba’nın tabutuna Türk bayrağı sarılması gerekti. Devlet sanatçısı olduğun zaman sarılıyor* Ölümden korkumuyorum. Niye korkayım ki. Dünyaya kazık çakmayacağız herhalde.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz