Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Mülakatta Hangi Soruları Sormalısınız
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 15:18:40
Mülakatta Hangi Soruları Sormalısınız

Mülakatta hangi soruları sormalısınız…Soru soran taraf insan Kaynakları uzmanı şeklinde bilinse de bundan sonra adayların da soracağı sorular ile görüşmeyi yönlendirmesi bekleniyor.Adayı yakından tanımaya çalışan insan Kaynakları Araştırmacıları mülakat esnasında sorduğu sorulara en doğru yanıtları almayı bekliyor, bu meselede seçilen özel soruları soruyor. iş görüşmesi tanımlarının büyük değişiklikler gösterdiği günümüzde ise Araştırmacılar bundan sonra adayın […]

Mulakatta-Hangi-Sorulari-SormalisinizMülakatta hangi soruları sormalısınız…
Soru soran taraf insan Kaynakları uzmanı şeklinde bilinse de bundan sonra adayların da soracağı sorular ile görüşmeyi yönlendirmesi bekleniyor.
Adayı yakından tanımaya çalışan insan Kaynakları Araştırmacıları mülakat esnasında sorduğu sorulara en doğru yanıtları almayı bekliyor, bu meselede seçilen özel soruları soruyor. iş görüşmesi tanımlarının büyük değişiklikler gösterdiği günümüzde ise Araştırmacılar bundan sonra adayın sorduğu sorulardan da ehemmiyetli tespitler yapıyor ve işe karşı olan bilgisini ölçüyor.insan [r] Kaynakları uzmanının sizi doğru tanımasının yakınında mülakat esnasında soracağınız sorular çalışmaya aday olduğunuz işi daha yakından tanımanızı da sağlar. Böylece hem işe karşı beklentilerinizi doğru yönlendirebilirsiniz hem de seçiminizi doğru yapabilirsiniz.Doğru sorular sorabilmek için…Mülakat esnasında insan Kaynakları uzmanına bayağı sorular değil gerçekten işe ve sektörüne göre doğru soruları sormalısınız. Bunun için de öncelikle görüşmeye gideceğiniz firmale alaka-lı incele-me yaparak bilgi sahibi olmalısınız. ޞirketin sektörü, çalışma alanları, sizin aday olduğunuz pozisyonla alaka-lı beklentileri gibi meselelerde doğru cevaplara ulaşabilirsiniz. ޞirket hakkında incele-me yapmanız görüşmede daha mantıklı sorular sorabilmenizi kolaylaştırır.

Bunun yakınında birtakım soruları sormak karşı tarafta negatif izlenim bırakabilir. Örneğin; iş güvenliği, tatil, mesai saatlerinin uzunluğu gibi sorular bir görüşmede mutlaka sorulması gereken faka t agresif bir ifade olmadan, karşı tarafta negatif bir düşünce yaratmadan sorulması gereken sorulardır.Mülakatta hangi soruları sormalısınız?Aşağıdaki sorular genel şeklinde bir iş görüşmesinde sorabileceğiniz sorular ile alaka-lı fikir verecektir.- ޞirket hakkında bilgi verebilir misiniz? ޞirkette kaç şa-hıs çalışıyor, benim aday olduğum departmanda kaç şa-hıs çalışıyor?

– Sizin adayda aradığınız öncelikli özel olarakr nelerdir?

– Bu pozisyon yeni açılan bir pozisyon mu yoksa daha ev-vel bu görevde çalışan biri var mıydı?

– Departmanı büyütmeyi düşünüyor musunuz?

– Bu görevin geleceğiyle alaka-lı sizin öngörüleriniz nelerdir?

– Performans değerlendirmelerinizi nasıl yapıyorsunuz?

– Bu görevde benden beklentileriniz ve hedefleriniz nelerdir?

– Eğitim imkanları var mı? Benim eğitimlere katılmam destekleniyor mu?

– Mülakat süreci nasıl ilerleyecek? Ne kadar zamanda tamamlanması planlanıyor?

– işe alındığım takdirde ne kadar zamanda işe başlamam bekleniyor?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz