Müdürü Savcıya Vermedi
Gönderen: admin Tarih: 24 Ara, 2013 At 09:34 AM | Kategorisi : Haber | 0 Yorum

Muduru-Savciya-Vermedi Büyük Rüşvet Operasyonu’ ile alaka-lı bilgileri sızdırdığı gerekçesiyle ifadeye çağrılan İstanbul ili İstihbarat Şube Müdürü Ahmet Arıbaş, İstanbul ili Emniyet Müdürlüğü’ne yeni atanan Selami Altınok tarafından savcılığa gönderilmedi. Altınok, savcılığa çağrıyı mevzuata aykırı bulduğunu diye konuş-tu.
İstanbul ili Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul ili İstihbarat Şube Müdürü Ahmet Arıbaş’ı 17 Aralık operasyonu ile alaka-lı bilgileri sızdırdığı gerekçesiyle şüpheli şeklinde ifadeye çağırdı. faka t İstanbul ili Emniyet Müdürlüğü’ne yeni atanan Selami Altınok “Hangi delil ve suçlamalar ile ifadeye çağrıldığı tam şeklinde anlaşılmadı” diyerek müdürü göndermedi.
Reklam Alanı
İddialara göre, Reza Zarrab’la alaka-lı araştırma yapan ekipler İstanbul ili İstihbarat Şube Müdürlüğü’nde görevli meslektaşları tarafından takip edilmişti. SIZDIRDI İDDİASI Zarrab’ı takip eden Kaçakçılık ve Mali Suçlar ile Mücadele ekipleri 11 Kasım 2013 yılı günü Zarrab’ın Kanlıca’daki yalısı önünde şüpheli bir araç fark etti. Şüpheli araç İstanbul ili İstihbarat Şube Müdürlüğü’ne aitti ve içinde poli s ekibi ekipleri vardı. Buna göre, poli s ekibi ekiplerie meslektaşlarını takip emrini, Temmuz ayında İstanbul ili İstihbarat Şube Müdürlüğü’ne atanan Ahmet Arıbaş vermişti. Mali poli s ekibi bu hali savcılığa diye konuş-tu. Savcılık da poli s ekibi aracının görüntülerinin çekilerek kendisine iletilmesini rica etti. Mali Şube Müdürlüğü operasyonu yaptıktan sonra savcılığa gönderdiği fezlekede bu takibin fotoğraflarına da yer verdi. Bunun üzerine İstanbul ili Cumhuriyet Başsavcılığı yolsuzluk ve rüşvet araştırması kapsamında dün Ahmet Arıbaş’ı ‘Dosyayı sızdırmak’ suçlaması ile ifadeye çağırdı. İddiaya göre (şimdiki) İstanbul ili Emniyet Müdürü Altınok bu çağrıya, “Hangi suçlama ve deliller ile çağırdığınız tam şeklinde anlaşılamadı, bu çağrınız mevzuata aykırı” diye yanıt verdi. BAKAN TALİMATI MI?Soruşturma kapsamında Reza Zarrab hakkında bir araştırma olup olmadığını İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler’e sorduğu ileri sürülmüş ve bu çerçevede İstihbarat Şube Müdürü’ne talimat vererek incele-me yaptırdığı iddia edilmişti.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>