Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Mudanyada Mahallelinin Pazaryeri İsteği
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 09:00:18
Mudanyada Mahallelinin Pazaryeri İsteği

Mudanyada mahallelinin pazaryeri isteği… Bursa’nın Mudanya ilçesinde ޞükrü Çavuş Mahallesi sakinleri, mahallelerinde toplum pazarı kurulması için imza kampanyası başlattı. Mahalle sakinlerinin, 2008 yılından bu yana ‘semt pazarı kurulması’ yönündeki talebi, Halitpaşa Mahallesi’nde haftada iki gün kurulan toplum pazarının geçici şeklinde stadyum çevresine yayılması ile birlik-te yenide n [r] dan gündeme geldi. Yaklaşık 500 imza toplayan […]

Mudanyada-Mahallelinin-Pazaryeri-istegiMudanyada mahallelinin pazaryeri isteği…

Bursa’nın Mudanya ilçesinde ޞükrü Çavuş Mahallesi sakinleri, mahallelerinde toplum pazarı kurulması için imza kampanyası başlattı.

Mahalle sakinlerinin, 2008 yılından bu yana ‘semt pazarı kurulması’ yönündeki talebi, Halitpaşa Mahallesi’nde haftada iki gün kurulan toplum pazarının geçici şeklinde stadyum çevresine yayılması ile birlik-te yenide n [r] dan gündeme geldi.

Yaklaşık 500 imza toplayan mahalleli, 2008 yılından bu yana değişik girişimleri olduğunu hatırlatarak, o dönemde biri Demirhane mevkiindeki dolgu alanında ve diğeri de Halitpaşa Mahallesi’nde stadyum yakınında pazaryeri açıldığından dolayı mahallelerine pazaryeri kurulamadığını ifade etti. ޞu anda stadyum yakınında biri köylü pazarı olmak üzere haftada iki gün meyve-sebze pazarı kurulduğunu kaydeden sakinler, “Buradan alışveriş yapan halkdan genci yaşlısı dik bayırları çıkarken nefes nefese kalıyor. Bizim isteğimiz haftada bir gün saptanan yerde pazar kurulmasıdır.” diye konuş-tu.

Konu ile alaka-lı görüş ifade eden ޞükrü Çavuş Mahallesi Muhtarı Ziya Yavuz ise mahalle sakinlerinin isteğinin yerinde olduğunu kaydederek, pazaryeri için mahallelerinde pek çok yerin mevcut olduğunu belirt ti. Muhtar Yavuz, toplumun bu isteğine görevlilerin cevap vermesini beklediklerini söyled i. ayrıca, toplanan imzaların Mudanya Belediyesi’ne iletileceği bildiril-di.

Kaynak: Cihan

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz