Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Mısırda İç Savaşa Doğru
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 08:53:06
Mısırda İç Savaşa Doğru

Mısırda iç savaşa doğru…Mısır’da Müslüman Kardeşler üyelerinin cezaevinden kaçma girişiminde 36 şa-hıs yaşamını kaybederken, Sina yarımadasındaki patlamada da 24 poli s ekibi öldürüldü.Geçtiğimiz Çarşamba gününden bu yana bine yakın şahsıın öldüği Mısır’da şiddet olay ilerı sürüyor. Mısır’ın Sina yarımadasında olan patlamada 24 poli s ekibi öldürüldü. Mısır’da haklarında tutuklama kararı çıkarılan Müslüman Kardeşler üyelerinin başkent […]

Misirda-ic-Savasa-DogruMısırda iç savaşa doğru…
Mısır’da Müslüman Kardeşler üyelerinin cezaevinden kaçma girişiminde 36 şa-hıs yaşamını kaybederken, Sina yarımadasındaki patlamada da 24 poli s ekibi öldürüldü.
Geçtiğimiz Çarşamba gününden bu yana bine yakın şahsıın öldüği Mısır’da şiddet olay ilerı sürüyor. Mısır’ın Sina yarımadasında olan patlamada 24 poli s ekibi öldürüldü.

Mısır’da haklarında tutuklama kararı çıkarılan Müslüman Kardeşler üyelerinin başkent Kahire’deki Ebu Zabel cezaevine nakledildikleri sırada olan hadisede da 36 [r] şa-hıs öldürüldü.

Müslüman Kardeşler üyelerinin hayatlarını yitirdiği hadisede güvenlik güçlerini suçlayan Hürriyet ve Adalet Partisi (HAP) Hukuk Komisyonu Başkanı Muhtar el-Aşri, Mısır makamlarının darbe karşıtlarını tasfiye etmeye çalıştığını önplanasürdü.

Aşri, bu tür eylemlerin kasten adam öldürme sınıfına girdiğini ve son olay ile darbe karşıtı gösteri yapan kişilere karşı işlenen suçlara bir yenisinin eklendiğini iddia etti.

‘ABD’DA YARDIMI KESELiM’ TARTIޞMASI

Mısır’da darbe karşıtlarına yönelik katliamın arkasından ABD Kongresi’nde de, Mısır’a yönelik 1.6 milyar dolarlık yardımlara karşı çıkışlar artıyor.

ABD Kongresi, Obama yönetiminin, Mısır’a yönelik yardımları devam ettirip ettirmemesi konusunda ikiye bölünmüş durumda faka t son yaşanan katliamın arkasından yardımların kesilmesi ya dadurdurulması yönünde görüşler ağırlık kazandı.

Senato Dış ilişkiler Komitesi Üyesi Cumhuriyetçi Senatör Rand Paul, Obama yönetiminin izlediği politika nedeni ile ve özel olarak de ABD destekli Mısır tankları caddelerde gezerken, ABD’nin Mısır halkının dostluğunu kazanmadığını belirterek, “ABD’nin Mısır’a yardımları sona ermeli” diye konuş-tu.

Komite’nin Kıdemli Üyesi Bob Corker ise son olay ilerdan sonra Kongre’nin tatilden döndükten sonra Mısır’a yönelik gelecek yılki yardımları yenide n değerlendireceğine inandığını söyled i.

MCCAIN: YARDIMLAR KESiLMELi

Mısır’a gitmiş olan Senato Silahlı Kuvvetler Komitesi Kıdemli Üyesi Cumhuriyetçi Senatör John McCain de bu ülkeye yardımların kesilmesi gerektiğini, katliamı seyretmenin ABD’nin savunduğu bütü n değerlere aykırı bir durum olduğunu söyle mişti.

LiBYA: MISIR’IN iÇ MESELESi

Libya hükümeti ise, Mısır’da yaşanan olay ilera dairtarafsız bir tutum sergilediklerini, darbe karşıtı gösteri yapan kişilere yönelik müdahaleleri destekledikleri yönündeki iddiaları kabul etmediklerini söyled i.

Hükümetin resmi internet sitesindeki açıklamada, “Mısır’da siyasi açıdan yaşanan olay iler iç meselelerdir. Libya devleti şeklinde bu meselelere karışmayız” denildi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz