Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Mısırda Cuma Namazı Sonrası Eylem Çağrısı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 09:26:32
Mısırda Cuma Namazı Sonrası Eylem Çağrısı

Mısır’da Müslüman Kardeşler Hareketinin liderleri, yandaşlarına “halk darbeyi devirmek istiyor” sloganı ile yürüyüşler yapılacağını duyurdu.Mısır’da Müslüman Kardeşler yandaşlarına, Cuma namazı sonrasında başkent Kahire’de düzenlenecek gösterilere katılım çağrısı yapıyor.Hareketin liderleri, yandaşlarına “halk darbeyi devirmek istiyor” sloganı ile yürüyüşler yapılacağını duyurdu. Buna karşılık, hükümet yanlısı bir grup, ülke çapında mahallelerini ve kiliseleri koruyacaklarını açıkladı. Çarşamba günü güvenlik […]

Misirda-Cuma-Namazi-Sonrasi-Eylem-CagrisiMısır’da Müslüman Kardeşler Hareketinin liderleri, yandaşlarına “halk darbeyi devirmek istiyor” sloganı ile yürüyüşler yapılacağını duyurdu.
Mısır’da Müslüman Kardeşler yandaşlarına, Cuma namazı sonrasında başkent Kahire’de düzenlenecek gösterilere katılım çağrısı yapıyor.Hareketin liderleri, yandaşlarına “halk darbeyi devirmek istiyor” sloganı ile yürüyüşler yapılacağını duyurdu. Buna karşılık, hükümet yanlısı bir grup, ülke çapında mahallelerini ve kiliseleri koruyacaklarını açıkladı. Çarşamba günü güvenlik güçlerinin ve askerlerin, Kahire’de Müslüman [r] Kardeşler yanlısı protestocuların yer aldı ğı kamplara yapılan müdahaleyle ortaya çıkan katliamda en az 638 şa-hıs can verdi. Obama’ya eleştiriBu arada Mısır’daki geçici yönetimden ABD Başkanı Barack Obama’nın son izahatlarına eleştiri geldi.Yönetimden yapılan açıklamada, Obama’nın sözlerinin gerçekler sonucu kurulmadığı ve silahlı grupları teşvik ettiği söylen di.Açıklamada Mısır’ın “terörist eylemler ile yüz yüze olduğu” belirtildi.Obama, Mısır yönetiminin 3 Haziran’da Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin devrilmesinden bu yana devam eden gösterilerin kan dökülerek bastırılmasını eleştirmiş, Amerikan ve Mısır ordularının geleneksel ortak tatbikatını iptal ettiğini duyurmuştu. Obama ifadesinde, “Siviller sokaklarda ölürken geleneksel işbirliğimiz devam edemez” demişti.Obama, Olağan dışı halin kaldırılması ve ulusal uzlaşma sürecinin başlaması gerektiğini de söylemişti. BM Güvenlik Konseyi’nde Olağan dışı toplantıÖte yandan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi de Mısır’da yaşananları görüşmek üzere Olağan dışı toplantı gerçekleştirdi.Toplantı Fransa, ingiltere ve Avustralya’nın talebi sonucu düzenlendi. Basına kapalı olan yapılan toplantının arkasından Konsey’in dönem sözcüsü, Arjantin’in BM elçisi Maria Cristina Perceval, Konsey’in Mısır hükümeti ve Müslüman Kardeşler’e çAğrı ili yaparak maksimum itidal gösterme ve şiddeti sona erdirme talebini ilettiğini söyled i. Türkiye ise Mısır Büyükelçisini “istişarelerde bulunmak üzere” Ankara’ya çağırdı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz