Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Mersinde BDPye Silahlı Saldırı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 07:49:02
Mersinde BDPye Silahlı Saldırı

MERSiN’in merkez Toroslar ilçesi’nde yüzleri maskeli kişiler, BDP’nin mahallesi temsilciliğine silahla saldırdı. Temsilcilikte kimsenin bulunmadığı sırada yapılan saldırı ile alaka-lı araştırma başlatıldı.Olay, saat 01.00 sıralarında Kurdali Mahallesi’nde meydana geldi. Plakası alınamayan otomobille temsilcilik binası önüne gelen yüzleri maskeli 3 kişi, arabadan inerek, tüfek ve tabanca ile parti binasının kapı ve camlarına ateş etti. Saldırganlar, silah […]

Mersinde-BDPye-Silahli-SaldiriMERSiN’in merkez Toroslar ilçesi’nde yüzleri maskeli kişiler, BDP’nin mahallesi temsilciliğine silahla saldırdı. Temsilcilikte kimsenin bulunmadığı sırada yapılan saldırı ile alaka-lı araştırma başlatıldı.
Olay, saat 01.00 sıralarında Kurdali Mahallesi’nde meydana geldi. Plakası alınamayan otomobille temsilcilik binası önüne gelen yüzleri maskeli 3 kişi, arabadan inerek, tüfek ve tabanca ile parti binasının kapı ve camlarına ateş etti. Saldırganlar, silah seslerini duyarak uyanan ve ışıkları açarak kendilerini gören bir şahsıın de evine [r] ateş edip kaçtı. gönderi-len oldukça çok sayıda poli s ekibi ekipleri etrafta önlem aldı. poli s ekibi yaptığı incelemede, parti binasının pencere, kapı ve duvarlarını delen kurşunlarının yakınında tüfekten çıkan saçma izlerine de rastlandı. hadi se Yeri araştır-ma ekibi delil araştırması yapar iken, bulunan kovanlara el konuldu. Polis, saldırı ile alaka-lı geniş incele-me başlattı.

BDP Mersin ili il Başkanı Halis Ernarinci, Akdeniz ilçe Başkanı ihsan Taş ve parti yöneticileri, silahlı saldırıya uğrayan ve büyük zarar gören parti binasını ziyaret ederek, görgü tanıkları ve mahalle sakinlerinden bilgi aldı. il Başkanı Ernarinci, saldırıda pompalı tüfek ve tabanca kullanıldığının belirlen-diğini, poli s ekibi ekipleri tarafından içeride yapılan araştır-ma sonucunda da 30’u aşkın tabanca ve saçma izinin saptan-dığini belirt ti. Ernarinci, Türkiye’de kandan beslenenlerin ve barış sürecini hazmedemeyen misafirin olduğunu ifade ederek, şöyle diye konuş-tu:

“Biz buna boyun eğmeyeceğiz, yılmayacağız. 35 senedir varlığımız için direnmekteyiz. sinirliyiz, saldırıyı nefretle kınıyoruz. Valilik ve Emniyete çağrımız, saldırıyı yapan alçakları en az zaman içerisinde yakalayıp, yargı önüne çıkarmalarıdır. hadisenin takipçisi olacağız. Bize göre bu binaya sıkılan kurşun, barış sürecine sıkılmıştır.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz