Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Mehmet Baransudan Bomba İddia Hangi Bakan Öcalanla Görüştü?
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 09:24:33
Mehmet Baransudan Bomba İddia Hangi Bakan Öcalanla Görüştü?

Mehmet Baransu ‘Ankara ili Notları’na bugün de devam ederek çözüm süreci ile alaka-lı sarsıcı kulis bilgileri derledi.Öcalan’la görüşmüşAnkara ili kulislerinde ilginç bir iddia konuşuluyor. Ölüm oruçları esnasında Bakan Binali Yıldırım adaya giderek, Öcalan’la görüşmüş ve ölüm oruçları sonlandırılmış Siyasetin başkenti Ankara’ya yaptığım iki günlük ziyaretin arkasından kaleme aldığım Ankara ili Notları kulisim beklediğim gibi tartışmalara […]

Mehmet-Baransudan-Bomba-iddia-Hangi-Bakan-Ocalanla-GorustuMehmet Baransu ‘Ankara ili Notları’na bugün de devam ederek çözüm süreci ile alaka-lı sarsıcı kulis bilgileri derledi.
Öcalan’la görüşmüş

Ankara ili kulislerinde ilginç bir iddia konuşuluyor. Ölüm oruçları esnasında Bakan Binali Yıldırım adaya giderek, Öcalan’la görüşmüş ve ölüm oruçları sonlandırılmış

Siyasetin başkenti Ankara’ya yaptığım iki günlük ziyaretin arkasından kaleme aldığım Ankara ili Notları kulisim beklediğim gibi tartışmalara sebe p oldu. Kulislerde konuşulan kimi meseleler [r] yalanlanırken, kimileri de sessizlikle geçiştirildi.

Bugün muhatapların verdiği cevaplara geçmeden ev-vel Ankara ili Notları’ndan son bir notu sizler ile paylaşayım. Benim açımdan sona bıraktığım en sarsıcı notla yazıma başlayayım. Hatırlarsınız, aylar ev-vel kamuoyu cezaevlerindeki PKK’lıların ölüm oruçlarına kilitlenmiş ve haftalar sonra imralı’ya yapılan ziyaretlerin arkasından eylem sonlandırılmıştı. Kamuoyu BDP’lilerin adaya gitmesini konuşurken, Ankara ilinde ilginç bir bilgi öğrendim. Ölüm oruçları esnasında Abdullah Öcalan’la görüşme yapıp, ölüm oruçlarını bitiren bu şa-hıs bir bakanmış ve kimliği doğrusu benim açımdan şaşırtıcı oldu.

Bu bilginin arkasından da hadisenin doğru olup olmadığını teyit etme amacı ile AKP içerisinden üç ayrı isimle konuştum. Görüştüğüm bütü n isimler hadises i doğruladığı için bu kulis bilgisini sizler ile paylaşmaya karar verdim.

Ölüm oruçlarının tartışıldığı o sıcak günlerde Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım imralı Adası’na giderek PKK lideri Abdullah Öcalan’la görüşmüş. ikilinin ne görüştükleri konusunda herhangi bir bilgi öğrenemesem de adaya gitme sebeb i ölüm oruçlarını sonlandırmakmış. Bu görüşmenin arkasından da Öcalan, “Ölüm oruçlarını bitirin” mesajını vermiş.

MiT Müsteşarı Hakan Fidan dururken, Bakan Yıldırım’ın sebe p böyle bir ziyaret yaptığı ya da bu ismin niçin adaya sevk edil-diğini en az sizler kadar ben de merak ediyorum. Bu habere bir yalanlama gelip gelmeyeceği de ayrı bir konu.

Ankara ilinde aldığım notların arasında, devlet ve hükümetin Öcalan’la her meselede anlaşdığı da var. ayrınntılara girmeseler de sürecin yol haritasının hem devlet hem Öcalan bakımındannet ve yazılı olduğu izlenimi aldım. Sürecin sonunda Öcalan ev hapsine çıkarılabilir gibi. Kamuoyuna açıklanmasa da bunun da anlaşması yapılmış. Zamana yayarak, kamuoyu alıştırılmaya çalışılıyormuş. Bu ülkeye barış gelecekse doğrusu bu planlamanın da doğru bir strateji olduğu notunu düşeyim.

Gelelim iki gündür yazdığım notlar ile alaka-lı yapılan yalanlamalara. ilk yalanlama AKP Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’tan geldi. Cemaatin oyunun yüzde üç olduğu yönünde bir anket yaptırmadığını, böyle bir söyleminin olmadığını açıkladı. Doğrusu AKP ve AK Plaza’da konuşulan bu olay ilerın doğrulanmasını beklemiyordum. Yalanlama benim açımdan sürpriz olmadı.

ikinci yalanlama ise İzmir ili Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve kendisiyle görüşen İzmir ili Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi, Nak Kargo’nun sahibi Koç Ali Al’dan geldi. Her iki isim de AKP’ye geçme iddiasını yalanladılar. Kocaoğlu da ölünceye kadar CHP’li kalacağını açıkladı.

Yapılan açıklamalara saygı duymakla birlik-te şu notu düşeyim. Ankara ilinde politikai yakından takip eden adların hemen hemen hepsini n bildiği, konuştuğu meseleleri köşeme taşıdım ve yalanlamasını da anlayabiliyorum.

Sayın Kocaoğlu’na şu bilgiyi de vereyim. Perde arkasında yaptığı söylenen ziyaret ve görüşmeler, CHP Genel Merkezi’nde de yakından takip ediliyor. Yaptığı temasları CHP’liler de Ankara ilinde konuşuyor. Bu açıdan adaylığı net değil. Bugünkü tabloya göre kendisi aday gösterilmeyecek. AKP temaslarının nedenini de CHP’liler buna bağlıyor.

Sayın Kocaoğlu da sınırım bu bilgilerin ve gelişmelerin farkında. Önceki gün yaptığı yalanlamada “önümüzdeki dönemde partim aday gösterirse izmir’e yenide n hizmet etmeye hazırım” yönünde açıklamalar yapmış.

Ankara ili Notları’na bir itiraz da havalimanında pankart açtığı söylenen Muhsin Yazıcıoğlu’nun yol arkadaşlarından geldi. Mehmet Akın, konuştuğum AKPli’yi bildiklerini iddia ederek şunları belirt ti: “Biz kimsenin talimatı ile pankart açmadık. inandığımız için bu pankartı açtık. Başbakan’ın nezdinde ülkeye operasyon yapıldığını gördük, iki saat içerisinde pankartı hazırlayıp, açtık. Bize kimse böyle bir emir veremez. AKP’yle bizim diyaloğumuz yok. Bireysel tepki koyduk.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz