Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

MAvi Biber Görüntüleri
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ocak 2013 - 10:52:02
MAvi Biber Görüntüleri

Türk biber çeşitlerinin ıslahıyla vitamin açısından oldukça zengin turuncu, siyah, mavi ve mor gibi farklı renklerde biber üretildi. Pamukkale Üniversitesi Bitki Genetiği ve Tarımsal Biyoteknoloji Uygulama ve incele me Merkezi (PAÜ BiYOM) bünyesinde, yerli biber çeşitlerinin genetik materyallerini ıslah etmek üzere çalışma yapıldı. 500’e yakın yerli biber çeşidi üzerinde yapılan çalışmalar sonucunda 100’e yakın biber […]

MAvi-Biber-GoruntuleriTürk biber çeşitlerinin ıslahıyla vitamin açısından oldukça zengin turuncu, siyah, mavi ve mor gibi farklı renklerde biber üretildi.
Pamukkale Üniversitesi Bitki Genetiği ve Tarımsal Biyoteknoloji Uygulama ve incele me Merkezi (PAÜ BiYOM) bünyesinde, yerli biber çeşitlerinin genetik materyallerini ıslah etmek üzere çalışma yapıldı. 500’e yakın yerli biber çeşidi üzerinde yapılan çalışmalar sonucunda 100’e yakın biber çeşidi üstün özelliklerle saflaştırıldı. içerdikleri fenolikler, antioksidanlar ve vitaminler açısından oldukça çok zengin olan biberler, farklı renklerde geliştirildi.BiYOM 1 tohumundan üretilen turuncu biberler taze olarak tüketildiğinde, havuçtan daha fazla fayda sağlıyor. Başka pek çok vitaminleri içerisinde barındıran kırmızı, siyah, patlıcan moru gibi renklerde olan, dolmalık, sivri biber veya salçalık olarak kullanılabilecek biberler de yavaş yavaş tescilleme aşamasına doğru gidiyor.[r].Öte yandan biber üretiminde Çin ve Meksika’nın arkasından üçüncü sırada yer alan Türkiye’de 2 milyon tondan fazla biber üretiliyor. şahı s başına 25 kilogramlık bir tüketimin sözkonusu olduğu ülkemizde biber, insan sağlığı için oldukça çok ehemmiyetli kimyasalları içeriyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Aranan Kelimeler:

  • bıber çeşitleri
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz