Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

MakerBot Digitizer Üç Boyutlu Tarayıcı Sipariş Listesinde
  • Ana Sayfa » Haber
  • 27 Ağustos 2013 - 10:30:20
MakerBot Digitizer Üç Boyutlu Tarayıcı Sipariş Listesinde

MakerBot Digitizer üç boyutlu tarayıcı sipariş listesinde…ince plastik şeritleri eriterek motorların da yardımı ile üç boyutlu nesneler üretebilen üç boyutlu yazıcıların fiyatları düştü ve satışlar arttı.Bu alanda en bilinir firmalardan biri olan MakerBot’u iki ay ev-vel Stratasys firması satın almıştı. genelikle üç boyutlu yazıcılar ürettikleri plastik silahlar ile önee çıkıyor ama model, yedek parça üretimi […]

MakerBot-Digitizer-Uc-Boyutlu-Tarayici-Siparis-ListesindeMakerBot Digitizer üç boyutlu tarayıcı sipariş listesinde…
ince plastik şeritleri eriterek motorların da yardımı ile üç boyutlu nesneler üretebilen üç boyutlu yazıcıların fiyatları düştü ve satışlar arttı.
Bu alanda en bilinir firmalardan biri olan MakerBot’u iki ay ev-vel Stratasys firması satın almıştı. genelikle üç boyutlu yazıcılar ürettikleri plastik silahlar ile önee çıkıyor ama model, yedek parça üretimi ve tıbbı uygulamalarda da (yapay çene vb) ala-ka çekici sonuçlar veriyorlar. Elbette baskı alabilmek için [r] üç boyutlu çizimler gerekli. oldukça çok sayıda hobi sitesinde çizimler var ama ya elinizdeki eşsiz bir parçanın kopyası lazımsa?MakerBot’un bir süredir üzerinde çalıştığı üç boyutlu tarayıcı son aşamaya geldi. MakerBot Digitizer adı verilen bu cihazda yer alan özel alıcılar ve altta duran hareketli tepsi sayesinde belirli boyutu aşmayan nesneler ayrınntılı şeklinde taranabiliyor ve dijital çizimleri elde edilebiliyor. Böylece belirli nesneleri tarayıp arkasından üç boyutlu yazıcıdan kopyasını basabilirsiniz. Elbette aynı hassasiyet ve renk kalitesi elde edilemiyor ama ilginç sonuçlar mümkün.ޞu aşamada önsipariş aşamasında olan Digitizer için 1400 dolar isteniyor. Yeni bir seri olduğundan zamanla maliyet düşebilir. Elbette bu alandaki ilk örnek değil ama evlere girebilecek ekonomik bir cihaz şeklinde tasarlandığı için ala-ka çekiyor. daha fazla 20 cm yükseklikte nesneler taranabiliyor. Tahmin edileceği gibi firmanın geliştirdiği Replicator yazıcılar ile ideal ikili olabilir biçimde geliştirilmiş.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz