Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Kızı Ve Torunu İle Ayakkabı Atelyesinde Yaşıyorlar
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 09:01:19
Kızı Ve Torunu İle Ayakkabı Atelyesinde Yaşıyorlar

Kızı ve torunu ile ayakkabı atelyesinde yaşıyorlar…Bursa ilinde 7 ay öce eşi tarafından terk edilen 51 yaşındaki Nur A ile Yücesan, kalabilir yeri olmadığı için kendisi gibi eşi tarafından terk edilen 23 yaşındaki kızı Menekşe Akçaoğlu ve 9 aylık torunu ile kendilerine acıyan bir kişiye ait ayakkabı atelyesinde yaşıyor.Nur A ile Yücesan ile kızı ve […]

Kizi-Ve-Torunu-ile-Ayakkabi-Atelyesinde-YasiyorlarKızı ve torunu ile ayakkabı atelyesinde yaşıyorlar…
Bursa ilinde 7 ay öce eşi tarafından terk edilen 51 yaşındaki Nur A ile Yücesan, kalabilir yeri olmadığı için kendisi gibi eşi tarafından terk edilen 23 yaşındaki kızı Menekşe Akçaoğlu ve 9 aylık torunu ile kendilerine acıyan bir kişiye ait ayakkabı atelyesinde yaşıyor.
Nur A ile Yücesan ile kızı ve torunu, gündüz imalat yapıldığı için ayrıldıkları atelyeyi gece yatmak için geliyor. Üç aydır yaşamlarını bu şekilde devam ettirdiklerini anımsatan Yücesan, “Gün içersinde kızım ve torunum ile parka gidiyoruz. Burada kalıyoruz. Havalar soğuduğu zaman ne yapacağımzı düşünüyorum. Bu şekilde yaşamak [r] zoruma gidiyor. Utanıyorum ama ne yapayım, mecburum” diyerek yakındı. Nur A ile Yücesan, ikinci evliliğini yaptığı emekli öğretmen Zeki Yücesan ile bir se-ne ev-vel Düzce’den Bursa’ya geldi. Merkez Yıldırım ilçesi’nde kirada yaşayan çift arasınrda, iddiaya göre Zeki Yücesan’ın ilk eşinden gelen çocuklarının kendisini istememesi netice-si sıkın-tı çıktı başladı. tahmini 5 ay ev-vel eşinin evi terk etmesi sonucu yalnız kalan Nur A ile Yücesan, kendisi gibi eşi tarafından terk edilen kızı Menekşe Akçaoğlu ve 9 aylık torunu Arif Kağan’ı da yanına almak zorunda kaldı. Hiç bir sosyal güvencesi olmayan, yaptığı örgüleri satarak para kazanmaya çalışan Nur A ile Yücesan, kirasını ödeyemediği ev sahibi tarafından evden çıkartılınca ortada kaldı. KIޞIN NE OLACAK? Sokakta yaşamaya başlayan Nur A ile Yücesan ile kızı ve torunun imdadına, kendilerine acıyan ve adını vermek istemeyen bir ayakkabı imalatcısı yetişti. Bu kişi, gündüz ayakkabı üretimi yaptığı işyerinde bu ailenin gece kalabileceğini belirt ti. Üç aydır gündüzleri sokakta gezdiklerini, akşamları ise ayakkabı imalathanesinde kaldıklarını anımsatan Nur A ile Yücesan şöyle diye konuş-tu: “Yaptığım örgüleri satarak kazandığım para ile karnımızı doyuruyoruz. Geceleri imalathanede kalıyoruz. Gündüzleri ise parkta oturuyoruz. Burada örgü yapıyoruz. Havalar sıcak olduğu için bu zamana kadar sıkın-tı yaşamadık. Kış geldiği zaman ne yapacağımızı bilmiyoruz. Gündüz gidecek hiç bir yerimiz yok. Ortada kaldık.” Nur A ile Yücesan ve kızı Menekşe Akçaoğlu, görevlilerin kendilerine malik çıkmasını rica etti.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz