Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Kesik Baş Cinayetinde Flaş Gelişmeler
  • Ana Sayfa » Haber
  • 20 Ağustos 2013 - 08:20:41
Kesik Baş Cinayetinde Flaş Gelişmeler

Kesik baş cinayetinde flaş gelişmeler…ISPARTA’nın Yalvaç ilçesi’nde kendisine silah zoru ile tecavüz ettiğini ileri sürdüğü Nurettin Gider’i av tüfeğiyle katlettikten sonra, başını keserek köy meydanına atan Nevin Yıldırım hakkında, ‘Tasarlayarak canavarca hisle kasten adam öldürmek’ iddiası ile ‘ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası’ talep edildi.Yalvaç ilçesi’ne bağlı Koruyaka Köyü’nde evli ve 2 çocuk annesi 29 yaşındaki […]

Kesik-Bas-Cinayetinde-Flas-GelismelerKesik baş cinayetinde flaş gelişmeler…
ISPARTA’nın Yalvaç ilçesi’nde kendisine silah zoru ile tecavüz ettiğini ileri sürdüğü Nurettin Gider’i av tüfeğiyle katlettikten sonra, başını keserek köy meydanına atan Nevin Yıldırım hakkında, ‘Tasarlayarak canavarca hisle kasten adam öldürmek’ iddiası ile ‘ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası’ talep edildi.
Yalvaç ilçesi’ne bağlı Koruyaka Köyü’nde evli ve 2 çocuk annesi 29 yaşındaki Nevin Yıldırım, kendisine silah zoru ile tecavüz ettiğini ileri sürdüğü 2 çocuk babası 35 yaşındaki Nurettin Gider’i 28 Ağustos 2012 gecesi tüfekle vurdu, başını kesip bir çuvala koyarak, ‘işte namusuma uzananın kellesi’ diyerek köy [r] meydanına attı. hadisede n sonra jandarma tarafından nezarete atılan Yıldırım, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Isparta ili E Tipi kapalı olan Cezaevi’ne sevk edi-len Nevin Yıldırım, 17 Kasım 2012’de 3.5 kilo ağırlığında kız bebek dünyaya getirdi. Yıldırım’ın istemediği bebek, Isparta ili Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü yurduna yerleştirildi. 3 bakıcı tarafından özenle bakılan bebeğe, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından ‘Elif Sıla’ adı verildi.

ÖNCEDEN GÖNÜL iLiޞKiSi iDDiASI 

Soruşturmayı sürdüren Yalvaç Cumhuriyet Savcılığı, 11 ޞubat 2013 yılı’te İstanbul ili Adli Tıp Kurumu’nun gönderdiği DNA raporunda, Nevin Yıldırım’ın doğurduğu kız bebeğin babasının Nurettin Gider olduğunun belirlenmesi sonucu iddianame hazırladı. Geniş kapsamlı bir araştırmanın arkasından cumhuriyet savcısı Osman Çabuk’un hadisede n 354 gün sonra hazırladığı 46 sayfalık iddianame Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. 32 tanığın ifadesine başvurularak hazırlanan iddianamede, Nurettin Gider’i av tüfeğiyle katlettikten sonra, başını keserek köy meydanına atan Nevin Yıldırım hakkında ‘Tasarlayarak, canavarca hisle kasten adam öldürmek’ iddiası ile ‘ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası’ rica etti. Nurettin Gider’in eşi Keziban Gider ve annesi Zeynep Gider’in müşteki kabul edildiği iddianamede, gerek şahit ifadelerinden gerekse telefon dökümlerinden sanık ile maktul arasında önceden gönül ilişkisi olduğuna, tecavüz olayının gerçekleşmediğine kanaat getirildi.

5 KEZ ATEޞ ETMiޞ

Otopsi raporlarına yer verilen iddianamede, Nurettin Gider’e sırt bölgesinden 2, kasık bölgesinden 2 ve çene bölgesinden 1 olmak üzere toplam 5 el ateş edildiği, yaralarının ölümcül olduğu, kafasının ise öldükten sonra kesildiği söylen di. Nevin Yıldırım’ın ifadesine de yer verilen iddianamede, Yıldırım’ın, Nurettin Gider’le gönül ilişkisini kabul etmediği kaydoldu. Nurettin Gider’in ilk kez 18 Ocak 2012’de kendisine tecavüz ettiğini iddia eden Nevin Yıldırım’ın, ifadesinde şunlar yer aldı:

“Nurettin, elindeki silahı göstererek, ‘Sakın bağırma çocuklarına sıkarım’ diyerek tecavüzü gerçekleştirdi. Bir müddet oturduktan sonra gitti. 3- 5 gün sonra yenide n dan gelerek yenide n tecavüz edip gitti. Bu hadisenin 5- 6 günde bir yenide n etmesi sonucu kapıyı kilitlediğim halde tehdit ederek kapıyı açtırıp devam etti. O dönemde diş ağrısı için antibiyotik kullanıyordum. Adetim kesildiği için hamile kaldığımı anlayamadım. Kürtaj için gittiğimiz doktor ise ‘Eşinin rızası lazım’ diyerek kürtaj yapmadı.”

KIZ OLURSA ‘CEMRE’ ERKEK OLURSA ‘KUZEY’

Nurettin Gider’in hamileliği öğrendiğinde oldukça çok sevindiğini de ifadesinde ifade eden Nevin Yıldırım, “Nurettin, televizyondaki ‘Kuzey Güney’ televizyon dizisindeki kişilikleri oldukça çok seviyordu. ‘Kız olursa Cemre, oğlan olursa ‘Kuzey’ ismini koyacağım’ diye konuş-tu. Ben de kendisini geçiştirmek için ‘Tamam’ diye konuş-tum” diye konuş-tu.

‘bundan sonra iĞRENMEYE BAޞLAMIޞTIM’

iddianamede Nevin Yıldırım’ın cinayeti nasıl işlediğine dair verdiği ifadeye de yer verildi. Nurettin Gider’i ev-vel bıçakla öldürmeyi tasarladığını anlatan Yıldırım, ifadesinde şunları belirt ti:

“Benden güçlü olduğu için vazgeçtim. Nurettin hadi se günü saat 22.00 sıralarında eve geldi. iple eve çıkmaya çalışırken kayınpederime ait tüfeği alarak 2 el ateş ettim. Nurettin bana küfür ederek belindeki tabancayı çıkarmaya çalıştı. faka t silahı yere düşürdü. Yanına gittiğimde küfür etmeye devam etti. Bunun sonucu cinsel bölgesine ateş ettim. Nurettin’in öldüğünü düşünerek yanımdaki saplı bıçakla boğazını kestim. Başını tahmini 200 m ileride köy kahvesinin önüne fırlatarak, ‘işte namusumla oynayanın kellesi, benim arkamdan konuşmayın’ tarzı laflar ederek eve döndüm. Nurettin sürekli beni, ‘Elimde çıplak fotoğrafların var’ var diye tehdit ediyordu. Hatta ramazan ayında eve gelen misafirler ‘Nurettin’in oğlu senin resimlerini internete verecek, doğru mu?’ diye sorular sordu. Nurettin’le ilişkiye tehdit ve şantajlar nedeni ile girdim.”

EV YANGININI NEViN Mi rica etti?

iddianamede, Nevin Yıldırım ve kayınpederinin kaldığı evde ortaya çıkan yangına da yer verildi. Nevin Yıldırım’ın cezaevinden telefonla aradığı eşi ismail Yıldırım’a ‘O evde kötü hatıralar var, yak’ diye konuş-tuği söylendi. ismail Yıldırım’ın bu iddiaları reddettiği iddianamede yer aldı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz