Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Kazalardan Bıkan Halktan Pankartlı Uyarı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 09:00:45
Kazalardan Bıkan Halktan Pankartlı Uyarı

Kazalardan bıkan halktan pankartlı uyarı… Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine bağlı Karaelbistan beldesinde neredeyse her gün yaşanan kazalar, misafiri bıktırdı. Gerekli tedbirlerin alınmadığını ileri süren belde toplumuçözümü kendisi buldu. halk, hazırladığı pankartları üst geçide asarak araç maliklerini uyardı. Elbistan-Göksun karayolunun Ekinözü kavşağından itibaren standartları yükseltildi. Çalışmalar ilçe [r] merkezinde sürüyor. 6 yaşındaki bir çocuğun ölümüne nede n […]

Kazalardan-Bikan-Halktan-Pankartli-UyariKazalardan bıkan halktan pankartlı uyarı…

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine bağlı Karaelbistan beldesinde neredeyse her gün yaşanan kazalar, misafiri bıktırdı.

Gerekli tedbirlerin alınmadığını ileri süren belde toplumuçözümü kendisi buldu. halk, hazırladığı pankartları üst geçide asarak araç maliklerini uyardı.

Elbistan-Göksun karayolunun Ekinözü kavşağından itibaren standartları yükseltildi. Çalışmalar ilçe [r] merkezinde sürüyor. 6 yaşındaki bir çocuğun ölümüne nede n olan kazanın arkasından karayolunu trafiğe kapatan halk, talepleri yerine gelmeyince çareyi yolun adını değiştirmekte buldu. Yoldaki kazalara dikkat çekmek arzulayan halk, üstgeçide bez afişler asarak yolun ‘ölüm yolu’ olduğunu şoförülere bir kez de bu şekilde anlatmayı tercih etti.

sonucu; ‘Yavaş Git! Ölüm Yolu, Anneler Ağlamasın’ yazılan pankartlar, yolun her 2 yönünden de görülecek şekilde asan Karaelbistan Beldesi Osmangazi Mahalle Muhtarı Sadık Ay, “Ambulans sireni sesinden, ölüm haberlerinden bıktık. bundan sonra anaların ağlamasını istemiyoruz.” diye konuş-tu. Kendilerine verilen sözlerin tutulmadığını ve ilgililerin seslerini duymadığını ifade eden Osmangazi Mahalle Muhtarı Sadık Ay, “Bu yolda yıllardan beri tahmini 170-180 tane cenazemiz oldu. Son bir ay içerisinde 5 yaşında, 10 yaşında, 40 yaşında ve 70 yaşındaki canlarımızı trafik kazasına kurban verdik. Devletimiz bir türlü sesimizi duymuyor. Burada bir önlem alınması gerekli. ilgililer gelip gidiyor. Bize sözler veriliyor ama neti-ce yok. Yapılan bir şey yok burada. Bir ay içerisinde 3 tane evladımızı yitirdik. Ortalama yaşları 7-8 idi. Devletimiz bir çözüm getirir, milletvekillerimiz görür de bizlere ‘derdiniz ne’ diye sormaya gelirler diye bu afişi astık.” diye konuş-tu.

Mahalleleri içerisinde bulunan araç muayene istasyonu önünde kavşak bulunmamasının da kazalara davetiye çıkardığını anlatan Muhtar Ay, “Mahallemizdeki muayene istasyonuna gitmek arzulayan halk, 2 kmdeki kavşağı kullanmıyor. Onun yerine ters yöne giriyor. Evinden çıkan vatandaş direk asfaltla muhatap oluyor. Yan yolumuz yok. Bunu kimin yapması gereklisa yapmalı.” ifadelerini kullandı.
Kaynak: Cihan

HABERiN RESiMLERi

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz